جذب سه میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در استان کرمان

فرداد پرواز

03 آبان 1396


کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با بیان اینکه سرمایه گذاری خارجی خوبی طی دولت تدبیر و امید در این استان انجام شده است گفت: حدود سه میلیارد دلار در بخش های فولاد، مس، کارخانه پلاسمای خون و پتروشیمی در استان کرمان در حال سرمایه گذاری است.

به گزارش ایرنا، علیرضا رزم حسینی روز سه شنبه در دیدار با تعدادی از سرمایه گذارن عمانی افزود: فضای سرمایه گذاری خوبی بویژه بعد از برجام در کرمان ایجاد شده و کارهای بزرگی از جمله بزرگترین ایستگاه خورشیدی کشور در این استان راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: در استان کرمان با جلب همکاری بخش خصوصی، 200 مگاوات برق خورشیدی در حال اجرا است و حدود 25 مگاوات نیز افتتاح شده است.

وی با اشاره به امضای قرارداد احداث نیروگاه خورشیدی 2 هزار مگاواتی، با سرمایه گذاری خارجی خاطرنشان کرد: این پروژه بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور خواهد بود.

وی تاکید کرد: استان کرمان جای خوبی است و ریاست جمهوری کشور نیز این استان را به عنوان استان برتر در حوزه اقتصادی معرفی کرده اند.

حسینی بیان کرد: امیدوارم بتوان پروژه های جدیدی را در زمینه انرژی، گردشگری و صادرات با سرمایه گذاران خارجی در استان کرمان اجرایی کرد.

وی با اشاره به بازدید هفته گذشته مدیران استان کرمان از بندر جاسک گفت: علاه بر امکان توسعه صادرات محصولات کشاورزی استان کرمان از بندر جاسک، خط ریلی جاسک به جیرفت و خط دوم جاده قلعه گنج به جاسک نیز در دست انجام است که آینده خوبی را برای سرمایه گذاری در این منطقه فراهم می کند.

وی بر برگزاری تور گردشگری و همایش ویژه کرمان - عمان به منظور معرفی توانمندی های استان کرمان نیز تاکید کرد و ادامه داد: استان کرمان در حوزه های سلامت، صنعت، انرژی، کشاورزی، فراوری معادن و گردشگری ظرفیت های بسیار خوبی دارد که می توان سرمایه گذاران خارجی را برای سرمایه گذاری در آنها ترغیب کرد.

استاندار کرمان یادآور شد: ظرفیت سلامت در کرمان در سخت افزار بسیار بالا است و این استان در برخی جراحی ها به عنوان استان برتر شناخته می شود.

وی به اجرای پروژه اکوتوریسم خبر اشاره و بیان کرد: این پروژه به عنوان بهترین سافاری پارک خاورمیانه به آینده ای نزدیک احداث شده و روزانه ظرفیت استقرار هزار و 500 گردشگر خارجی را دارد.

سرمایه گذار عمانی نیز گفت: استان کرمان با توجه به ظرفیت های خود فرصت و پتانسیل های خوبی برای سرمایه گذاری دارد و در این استان پروژه صاروج پارس با جدیت در دست احداث است.

پروژه صاروج پارس، با سرمایه گذاری خارجی 250 میلیون دلاری و در 2 فاز احداث می شود که تاکنون 40 میلیون دلار معادل 140 میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است.

فاز نخست این پروژه با 140 میلیون دلار و فاز دوم آن نیز با 110 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی تا 30 ماه آینده به بهره برداری می رسد.

در احداث این ساختمان تمام ضوابط مربوط به بافت قدیم شهر کرمان نیز رعایت شده است و این پروژه در ارتفاع مجاز احداث می شود.


tnews.ir