جذب سرمایه‌گذاری خارجی با تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارت محقق می‌شود

فرداد پرواز

7اردیبهشت1396


رئیس جامعه هتلداران استان فارس با اشاره به اینکه تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارت بودجه و قدرت بیشتری به فعالان گردشگری می‌دهد، گفت: جذب سرمایه‌گذاری خارجی با تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارت محقق می‌شود.

سید حسن سیادتان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اینکه تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارت بودجه و قدرت بیشتری به فعالان گردشگری می‌دهد اظهار داشت: تبدیل شدن سازمان میراث فرهنگی به وزارت‌خانه سبب تکمیل و توسعه زیرساخت‌های گردشگری نظیر هتل و مراکز اقامتی می‌شود.

وی با اشاره به ورود هیئت سرمایه‌گذاری از کشور ترکیه در سال گذشته به استان فارس گفت: پس از گذشت یکسال هنوز تکلیف سرمایه‌گذاری این هیئت مشخص نشده است در صورتی که با تبدیل شدن سازمان به وزارتخانه امکان جذب سرمایه‌گذاران خارجی بیشتر فراهم می‌شود.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس با اشاره به تغییرات پی‌درپی مدیریتی در سازمان میراث فرهنگی افزود: ثابت بودن مدیریت یکی دیگر از امتیازات تبدیل شدن سازمان به وزارتخانه است در صورتی که اکنون با هر تغییر مدیریتی بخشی از سیاست‌ها تغییر می‌کند.

سیادتان بیان کرد: نظارت دقیق‌تر بر عملکرد فعالان و مدیران میراث فرهنگی با تبدیل شدن به وزارتخانه محقق می‌شود و همین مسئله سبب توسعه نظام‌مند گردشگری می‌شود.

به گزارش تسنیم، بحث تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارت‌خانه در دوره‌های مختلف مجلس پیگیری شد اما به نتیجه نرسید تا اینکه در 15 فروردین امسال با امضای 200 نماینده این موضوع در کمیسیون اجتماعی مطرح و پس از تصویب در صحن علنی مطرح شد.

در 29 فروردین یک فوریت این طرح به تصویب رسید که با این اقدام از سوی نمایندگان مجلس زمینه ارتقای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به وزارتخانه به وجود آمد.


http://tnews.ir