جذاب ترین فستیوال های تایلند

فرداد پرواز

5 تیر 98


فستیوال شبح یا phi ta khon تایلند، جشنی سه روزه است که در شهر کوچک Dan Sai برگزار می‌گردد. در این جشن، از ماسک‌های رنگارنگ با بینی‌های بزرگ استفاده میشود و مردم محلی معتقدند که سروصدای مردم ماسک زده نه تنها باعث خوشحالی و سرگرمی دیگران میشود، بلکه روح Mun River که از شهر محافظت میکند را بیدار خواهد کرد.فراموش نکنید برای شرکت در این فستیوال تایلند باید ماه ژوئن تا جولای را در این کشور باشید.

جشنواره فیل سورین Surin Elephent یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین فستیوال‌های تایلنداست و دلیل این اهمیت جشن هم نقش مهم فیل در اقتصاد، کشاورزی و تاریخ تایلند می‌باشد. گروهی از فیل‌های آذین بسته که مشغول خوردن میوه و سبزجات هستند، در سطح شهر رژه میروند و صدای موسیقی تمام فضا را پر می‌کند و یکی از بهترین سوژه‌ها برای عکاسی میشود.خوب است بدانید فستیوال فیل تایلند در هفته‌ی سوم نوامبر برگزار میگردد.

فستیوال گیاه خواران تایلند Vegetarian شاید برایتان جالب باشد که گیاهخواران تایلند در ماه اکتبر جشن میگیرند و در آن از خوردن هر نوع گوشت، پیاز و سیر خودداری می‌کنند. این فستیوال یکی از هیجان انگیزترین جشن‌های تایلند می‌باشد، چون گروهی از افراد شرکت کننده از روی زغال‌های داغ میگذرند و سوراخ‌های متعدد روی صورت ایجاد میکنند. بهترین نوع این فستیوال را می‌توانید در معبد Tui Shrine پوکت ببینید. شرکت کنندگان در فستیوال گیاه خواری تایلند با رقص و آتش بازی از خداوند می‌خواهند تا تن آن‌ها را سالم نگهدارد.