جاذبه های گیلان، میزبان بیش از 18 هزار گردشگر خارجی

فرداد پرواز

15 مرداد 1396


علیزاده، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: فقط چهار هزار و 476 گردشگر خارجی، در تیرماه امسال از جاذبه های گردشگری گیلان بهره مند شدند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته، چهار و نیم درصد افزایش داشته است.

وی یادآور شد: آئین نامه امنیت گردشگران خارجی استان به اعضاء و مدیران مربوطه به منظور توسعه گردشگری ابلاغ شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه آئین نامه امنیت گردشگران خارجی به دلیل اهمیت مقوله مذکور برای مسئولان گیلان در این استان مصوب شده ، وجود امنیت در گیلان را مهمترین دلیل حضور گردشگران خارجی ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه آمار گردشگران خارجی در استان رو به افزایش است، گفت: گیلان از استان های مهم گردشگری کشور است که هر ساله در ایام تعطیلات و غیرتعطیلات، گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند.

علیزاده، بر لزوم رعایت مفاد آیین نامه امنیت گردشگران خارجی تاکید کرد و گفت: گردشگران خارجی نقش سفیران فرهنگی را ایفا می کنند لذا فراهم کردن امکان حضور این افراد ، تامین امنیت آنان و حضور راهنمایان در کنار گردشگران ، امری ضروری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با تاکید بر لزوم مشارکت و تعاملات بین بخشی، ورود بخش خصوصی در ایجاد هتل، مجتمع های گردشگری و ... را موجب رونق گردشگری در استان دانست و گفت: بسترهای لازم برای ورود بخش خصوصی و سرمایه گذار در استان، فراهم است.

87 هتل، 23 هتل آپارتمان، 75 مجتمع گردشگری، 47 مهمانپذیر، یک هزار و 43 خانه مسافر ، 233 واحد پذیرایی بین راهی و سفره خانه سنتی و 53 دفتر خدمات مسافرتی، در گیلان فعال هستند.

در زمان حاضر در تاسیسات گردشگری استان شش هزار و 32 نفر شاغل هستند که از این تعداد چهار هزار و 926 نفر مرد و یک هزار و 106نفر را بانوان تشکیل می دهند.

هم اکنون 20 هتل و مجتمع اقامتی پذیرایی در گیلان با استفاده از تسهیلات مصوب در سفر حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری به گیلان و سرمایه گذاری بخش خصوصی، در حال ساخت و اجراست. ساخت این طرح ها 60 تا 90 درصد پیشرفت کار دارد و برای اجرای آنها پرداخت 600 میلیارد ریال ،از تسهیلات سفر کاروان تدبیر و امید مصوب شده است.


http://www.irna.ir