چند جاذبه گردشگری که باید ببینید

فرداد پرواز

4 آبان 1396


در این خبر کاخ پوتالا چین، بلندی‌های برجایا مالزی، موزه فرش باکو، مرکز خرید جانگ سیلون پوکت و معبد ویروپاکشا هند معرفی شده است.

کاخ پوتالا چین: صومعه مقدس بودائیان است که در شهر لهاسا تبت قرار دارد. نام این قصر از نام کوه مقدسی در آیین بودایی به نام کوه پاتالا گرفته شده است.

بلندی‌های برجایا مالزی: تپه‌ای با وسعت هشت هکتار و با فاصله ی ۸۰۰ متر از دریا، در نزدیکی شهر کوالالامپور بلندی‌های برجایا هیل مکانی آرام و زیبا است که معماری آن به شکل معماری قرن شانزدهم می‌باشد و شبیه به منطقه ی آلزانس فرانسه است.

موزه فرش باکو : شهرت جهانی فرش‌های آذری و طرح و نقش بی‌نظیر آن همواره چشم بینندگان را به خود خیره کرده است. بی‌جهت نیست که یکی از جاذبه های باکو، موزه فرش است. فرش‌های دستباف کار دست هنرمندان آذری و ایرانی و داغستانی در اینجا نگهداری می‌شود. طراحی ساختمان این موزه به شکل فرش لول شده است‌.

مرکز خرید جانگ سیلون پوکت : این مرکز خرید یکی از بهترین مراکز خرید پوکت است و در مرکز شهر پوکت واقع شده است .

معبد ویروپاکشا هند: یکی از جاذبه‌های برجسته هند معبد ویروپاکشا است که در شهر همپی در جنوب هند قرار دارد. این معبد در ابتدا معبد کوچکی بود که یکی از قدیمی‌ترین معابد هندو، در هند بوده است و بعدها گسترش یافته است و به یک مجتمع بزرگ تحت سلطه حاکمان ویجایانگارا درآمده است


http://www.isna.ir