جاذبه ها توریستی معروفی که ارزش دیدن ندارند،جاذبه هایی که به هر قیمتی باید آنها را دید - قسمت پنجم

جاذبه ها توریستی معروفی که ارزش دیدن ندارند،جاذبه هایی که به هر قیمتی باید آنها را دید - قسمت پنجم

در این مقاله می کوشیم با عدالت و انصاف جاذبه های توریستی معروفی که با ندیدن آن ها چیز خاصی از دست نمی دهید را معرفی کنیم. در کنار این بخش، به معرفی جاذبه هایی که حتماً ارزش بازدید را دارند و به هیج وجه نباید از برنامه ی سفر شما حذف شوند خواهیم پرداخت. با 2Safar همراه باشید.

واقعاً ارزش دیدن دارد: شهر واتیکان، رم

واتیکان در شهر رم به عنوان کوچک ترین کشور دنیا شناخته می شود و یک شهر-کشور است. در بازدید از واتیکان اهمیتی ندارد پیرو چه دینی باشید چون این شهر جدا از آن که یک شهر کاملاً مذهبی است، بنا های به راستی با شکوهی دارد که نگاه ها را به خود خیره می سازد. در این شهر می توانید از کلیسا هایی بازدید کنید که به زیبایی خواب و خیال هستند. آثار هنرمندان بزرگی چون میکل آنژ در کلیسا های واتیکان وجود دارد و به لحاظ تاریخی هنری هر کدام از این کلیسا ها یک موزه محسوب می شوند. اگرچه موزه های واتیکان تا حدودی گران و شلوغ هستند و محدودیت هایی بابت عکس گرفتن در این شهر وجود دارد، همچنان بازدید از واتیکان به همه توصیه می شود.

2safar

ارزش دیدن ندارد: آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا یک جاذبه ی طبیعی زیبا است که در مرز ایالات متحده وکانادا قرار دارد و از هر دو طرف چشم انداز زیبایی ارائه می دهد. اشکال این آبشار در این است که تبلیغات اغراق آمیزی در ارتباط با زیبایی شگفت انگیز آن صورت گرفته است. به این دلیل آبشار نیاگارا در ذهن مردم یک مکان جادویی است که باید هر طور شده روزی از آن بازدید نمایند و در نتیجه هر چیزی که مربوط به این آبشار می شود بسیار گران است. رستوران های اطراف آن قیمتی سرسام آور دارند و سفر برای بازدید از این آبشار کاملاً گران تمام می شود. این در حالی است که آبشار های زیبای زیادی در نقاط مختلف دنیا وجود دارند که چه بسا به لحاظ جذابیت دست کمی از نیاگارا نداشته باشند، اما به این اندازه شناخته شده نیستند. به عنوان مثال آبشار مونتمورنسی در کبک کانادا زیبایی فوق العاده ای دارد و سفر به آن از هر نظر به صرفه تر از سفر به نیاگارا است.

2safar

واقعاً ارزش دیدن دارد: حمام آب گرم گلرت، بوداپست مجارستان

این حمام آب گرم که در سال 1918 بنا شده است یک قرن قدمت دارد و از بزرگ ترین جاذبه های توریستی کشور مجارستان است. بازدید از این حمام چه به لحاظ اهمیت تاریخی چه از نظر تجربه ای که رقم می زند حتماً توصیه می شود. مردم گاهی غر می زنند که این حمام ها بسیار گران هستند و تله ی توریستی به شمار می روند، اما این ادعا حقیقت ندارد. افرادی که به بازدید از این حمام های آب گرم رفته اند عموماً بسیار راضی بوده اند. قیمت نسبتاً بالای حمام ها موجب شده زیاد از حد شلوغ نباشد. به علاوه این حمام ها خواص درمانی طبیعی دارند که در قرن پانزدهم میلادی کشف شده است. ما سفر به مجارستان و بازدید و آبتنی در این حمام ها را حتماً به خوانندگان خود توصیه می کنیم.

2safar