جاذبه های توریستی معروفی ارزش دیدن ندارند،جاذبه هایی که به هر قیمتی باید آن ها را دید - قسمت دوم

جاذبه های توریستی معروفی که ارزش دیدن ندارند،جاذبه هایی که به هر قیمتی باید آن ها را دید - قسمت دوم

در این مقاله می کوشیم با عدالت و انصاف جاذبه های توریستی معروفی که با ندیدن آن ها چیز خاصی از دست نمی دهید را معرفی کنیم. در کنار این بخش، به معرفی جاذبه هایی که حتماً ارزش بازدید را دارند و به هیج وجه نباید از برنامه ی سفر شما حذف شوند خواهیم پرداخت. با 2Safar همراه باشید.

ارزش دیدن ندارد: قطب شمال، آلاسکا

اگر انسان ماجراجویی هستید شاید در آرزوی دیدن نقاطی مانند قطب شمال به سر ببرید. شما تنها نیستید و مردم بسیاری به آلاسکا می روند که قطب شمال را ببینند. اما بگذارید روشنتان کنیم، چنین سفری ارزشش را ندارد. بماند که سفر به سرزمینی چون آلاسکا چقدر دور و سخت است، خود این منطقه هیچ جاذبه ی خاصی ندارد و حوصله تان سر خواهد رفت. آن جا تمام سال زمستان است و می توانید به برف بازی بپردازید اما چه اهمیتی دارد؟ با ساخته شدن پارک های زمستان مصنوعی هر کسی می تواند در قلب تابستان به اسکی برود و آدم برفی بسازد. در کل ایده ی سفر به قطب شمال را به فراموشی بسپارید.

2safar

واقعاً ارزش دیدن دارد: دیزنی لند

شهر بازی دیزنی لند که در لس آنجلس، اورلاندو، پاریس و توکیو وجود دارد به راستی رؤیاهای کودکی را به واقعیت تبدیل می کند. اگر در کودکی شانس رفتن به دیزنی لند را نداشته اید، در بزرگسالی به خود این فرصت را بدهید. راید ها و وسایل بازی این پارک بزرگسالان را نیز غرق لذت خواهد کرد. هزینه ی یک روز صبح تا شب در این شهر بازی همراه با خرید سوغاتی و خوردن ناهار زیاد است اما به شما اطمینان می دهیم ارزشش را دارد. این مکان شاد ترین نقطه ی کره ی زمین نامیده می شود و این نام گذاری بی حکمت نیست.

2safar

ارزش دیدن ندارد: موزه ی واکس مادام تسو

اگر خودتان تا به حال شانس بازدید از این موزه را نداشته اید، شاید عکس های دوستان و آشنایان را با مجسمه ای مختلف این موزه ی زنجیره ای دیده اید. در موزه ی مادام تسو مجسمه ی مومی افراد معروف به نمایش گذاشته شده است و حتی اشیائی اطراف آن ها وجود دارد که بازدید کنندگان می توانند خود را شبیه به مجسمه در بیاورند و با آن عکس بگیرند. موزه ی مادام تسو در شهر های متعددی در دنیا وجود دارد و اغلب هم جزء گران ترین جاذبه های توریستی محسوب می شود. بازدید از این موزه با تمام عکس هایی که می گیرید نهایتاً یک ساعت وقت خواهد گرفت و هزینه ی ورودی برای چنین موزه ی کوچکی اصلاً به صرفه نیست. ضمن اینکه ممکن است برای عکس هایتان هیجان زیادی داشته باشید اما این عکس ها با سلبریتی های فیک خیلی زود دلتان را میزند. بنابراین بهتر است بی خیال مادام تسو و موزه هایش شوید.

2safar

واقعاً ارزش دیدن دارد: ونیز، ایتالیا

افرادی که به ونیز سفر می کنند گاهی بعد از سفر مدعی می شوند ونیز اصلاً شبیه تصورات آن ها نبوده است و آن ها انتظار دیدن مکان رمانتیک تری داشته اند. اما اگر همین افراد به عقب بر می گشتند باز هم در اولین فرصت به ونیز سفر می کردند و سوار گاندولا (قایق های مخصوص) می شدند. بعضی نقاط توریستی دنیا به این صورت است. افراد بعد از سفر به آن ها غر می زنند و در عین حال خودشان می دانند که این مکان ها ارزش دیدن و سفر کردن دارند.

سوار شدن بر گاندولا در کانال های آب شهر ونیز را باید تجربه کنید. شما هرگر چنین خاطره ای را در زندگی تان فراموش نخواهید کرد.

2safar