جاذبه ها توریستی معروفی که ارزش دیدن ندارند،جاذبه هایی که به هر قیمتی باید آن ها را دید - قسمت سوم

جاذبه های توریستی معروفی که ارزش دیدن ندارند، جاذبه هایی که به هر قیمتی باید آن ها را دید - قسمت سوم

در این مقاله می کوشیم با عدالت و انصاف جاذبه های توریستی معروفی که با ندیدن آن ها چیز خاصی از دست نمی دهید را معرفی کنیم. در کنار این بخش، به معرفی جاذبه هایی که حتماً ارزش بازدید را دارند و به هیج وجه نباید از برنامه ی سفر شما حذف شوند خواهیم پرداخت. با 2Safar همراه باشید.

ارزش دیدن ندارد: میدان تایمز، نیویورک

اگر عاشق شلوغی و خفه شدن در میان جمعیت هستید حتماً به میدان تایمز تشریف ببرید! قبول داریم که این میدان یکی از معروف ترین و پر طرفدار ترین جاذبه های توریستی جهان است اما اگر منطقی باشید می بینید بهایی که برای دیدن این میدان می پردازید اصلاً ارزشش را ندارد. هتل های اطراف این میدان اتاق هایشان را با شبی 1000 دلار در اختیار مهمانان قرار می دهند که رقمی سرسام آور است. به علاوه خود میدان واقعاً چیز خاصی برای دیدن ندارد جز بیلبورد های بزرگ تبلیغاتی و مغازه های مختلف. در این میدان همچنین کنسرت ها، تئاتر ها و ایونت هایی برگزار می شود که همگی بسیار گران هستند. به طور خلاصه بازدید از میدان تایمز جذاب است اما به گرانی و شلوغی اش اصلاً نمی ارزد.

2safar

واقعاً ارزش دیدن دارد: قلعه نشواستین، باواریا

تجسم کنید تصویری که از کاخ پریان دارید تبدیل به واقعیت شود و در همان حال دنیا را سرد و یخ زده تصور نمایید. شما به یک تصویر دهنی می رسید که همان قلعه ی نشواستین آلمان است. این قلعه با زیبایی معماری رومانسک و تاریخچه ی عاشقانه اش به قدری دلفریب است که شما را محو خودش خواهد ساخت. این کاخ افسانه ای در میان کوه های آلپ قرار دارد و نه تنها چشم اندازش کاملاً بدیع و رؤیایی است، بلکه که خود قلعه نیز از هر نظر ارزش دیدن را دارد.

2safar

ارزش ندارد: کشتی های کروز

اگر در زمره ی افرادی هستید که در برنامه های آینده ی خود سفر با کشتی های کروز را گنجانده اید، تا دیر نشده در تصمیم خود صرف نظر کنید. سفر با این کشتی ها به ندرت آن چیزی از آب در می آید که انتظارش را دارید. ما به این کشتی ها لقب بزرگ ترین تله ی توریستی را می دهیم. آن ها تله هستند چون ویژگی های مثبتشان خیلی از افراد را فریب می دهد. به نظر می رسد سفر با آن ها آسان است، همه ی امکانات رفاهی مهیا می باشد و بدون دردسر می توان از جاهای زیادی بازدید کرد.

2safar

اما واقعیت این است که جمعیت زیادی در فضایی نه چندان بزرگ روز های متوالی را با هم سپری می کنند. استخر این کروز ها بسیار شلوغ است طوری که یک وجب جا برای شنا پیدا نمی کنید، بوفه های غذا نیز شلوغ و معمولاً بی کیفیت هستند. ضمناً بعد از مدت کوتاهی حوصله تان در این کشتی ها سر می رود چون آنقدر ها که به نظر می رسد کاری برای انجام دادن وجود ندارد. در توقف ها نیز با وجود آن همه همسفر شما به ندرت می توانید از نقاطی که بازدید می کنید لذت ببرید. در واقع هر جا که می روید سیل جمعیت نیز همراه شما هستند.

2safar