جاذبه های گردشگری ایران - کویر گردی در اطراف یزد

جاذبه های گردشگری ایران - کویر گردی در اطراف یزد

2safar

تا اینجا هروقت از یزد گفتیم، ابتدا به کویری بودن و شرایط آب و هوایی اش اشاره کردیم و بعد یکی از جاذبه های این شهر کهن را برایتان معرفی نمودیم و حرفی و سخنی از خود کویر به میان نیامد، از این دنیای به ظاهر خشن، سخت و طاقت فرسا.

2safar

استان یزد کویری ترین استان ایران است و به نوعی مناطق کویری، شهر یزد را احاطه کرده اند و اینجاست که باید توجه گردشگران را به سوی یکی از وسیع ترین مناطق ایران جلب کنیم، مناطقی با دنیایی متفاوت و شگفت انگیز.

2safar

کویر گردی یکی از جاذبه های گردشگری در دنیا به شمار می آید و ایرانِ زیبا هم در کنار مناطق کوهستانی ، جنگلی و ساحلی ، دارای یکی دیگر از مقاصد گردشگری است، مناطق کویری همواره مسافران خاص خود را دارد و به قولی این دشت سخت و طاقت فرسا مشتریانی عاشق دارد که آسمان و زمین کویر را با هیچ چیز عوض نمی کنند.

2safar

شن های روان، شوره زار های سوزان، تک آبادی های کویری، کارونسرا ها و آسمان بی نظیر و آبی رنگ کویر بسیاری از گردشگران در نقاط مختلف دنیا را شیفته و مفتون خود می سازد و آنها را به دنبال مناطق کویری به سراسر جهان رهسپار می کند.

2safar

یزد یکی از اصلی ترین مناطق کویری ایران است و سفر به این شهر بهترین فرصت برای گردش در کویر خواهد بود(که البته از طریق کمپ ها و تیم های حرفه ایی تخصصی کویر گردی این امکان برای گردشگران مهیاست تا سفری هیجان انگیز، لذت بخش و به یاد ماندنی را به دل کویر داشته باشند و البته استفاده از این کمپ ها و تیم ها یکی از سفارش های 2safar است).

2safar

مناطق کویری دارای جاذبه های طبیعی و زیبایی هستند که در نوع خود از مواردی منحصر به فرد به شمار می آیند، یکی از مناطق کویری یزد، کویر سیاه کوه است که در 40 کیلومتری یزد قرار دارد، این منطقه که شکلی هلالی دارد و کوه سیاه کوه نیز در وسط این منطقه قرار گرفته و مناطق اطراف این کویر هم باتلاقی هستند. از معروف ترین مناطق کویری ایران، در یزد باید به کویر ابر کوه یا همان ابر قو اشاره کرد، که دایره ای شکلی است و در فاصله ی 20 کیلوتری شهر ابر قو در میان دو کوه قرار گرفته دارد. کویر ساغند و کویر بافق هم از دیگر مناطق کویر ی یزد محسوب می شوند.

2safar

آرامش کویر جاذبه اصلی این مناطق است، قدم زدن بر روی شن ها و رمل ها، نقش رد پای گردشگران و ذوق نقاشی با رد پا روی شن، چشم انداز های مبهوت کننده ی آسمان و شن و کویر که در تصاویری بی انتها، آرامشی خاص به هر ببیننده ای می دهند، جاذبه های سحر آمیز مناطق کویری محسوب می شوند.

2safar

شب های کویر هم جای خود را دارند، آسمان پایین تر می آید و ستاره ها دست یافتنی تر سیاهی و تاریکی مطلق کویر را برای مسافرانش به یاد ماندنی تر می سازد. خیال انگیزی و آرامش کویر با آوای باد در میان شن ها نگاه گردشگران را به آسمان می دوزد و آسمان هم خیال انگیز ترین جای جهان است.