جاذبه های گردشگری ایران - شهر شیراز

جاذبه های گردشگری ایران - شهر شیراز

2safar

خوشا شیراز و وضع بی مثالش / خداوندا نگه دار از زوالش( حافظ شیرازی )

شیراز برای ایرانیان پایتخت تاریخی و هویت ایرانی است، شهر نیست مجموعه ای از هویت های درهم تنیده فرهنگی و باستانی است، که با عناصر مختلف از شهرتی آبرومند و جهانی برخوردار است. این بار 2safar به شهری می رود که هر ایرانی می تواند بخشی از فرهنگ، تاریخ و هویت خود را در آن پیدا و تعریف کند.

2safar

شیراز به عنوان مرکز استان فارس یکی از مهمترین شهر ایران به شمار می رود و گردشگران بسیاری را به سوی خود می کشاند. شیراز به عنوان یکی از شهر های پرجمعیت ایران و خاور میانه همواره نامی نیک در تاریخ به همراه داشته و بهترین شهر برای معرفی ایرانی زیبا و کهن محسوب می شود. در ادامه معرفی شهر های ایران و جاذبه های گردشگری آنها در سایت 2safar، اماکن و جاذبه هایی را از شهر شیراز برای شما معرفی می کنیم که هر کدام برای یک شهر کافی است تا خیل عظیمی از گردشگران به سوی خود جلب کنند.

2safar

شیراز شهری چند وجهی است که در یک دوره ی تاریخی آباد نشده و در فصول مختلف تمدنی این سرزمین نقشی پررنگ دارد. آثار باستانی و عظیم تخت جمشید که هویت باستانی ایران، تمدن و جایگاه این سرزمین کهن را نمایانگر می سازد، مکانی افسانه ایی از شاهانی است که نامشان را می توان در نقاط مختلف جهان با سربلندی به میان آورد.

2safar

گردشگران در این شهر با بوی نارنج ها و درختان سرسبزش ، می توانند تاج داران فرهنگ و تمدن غنی ایرانی را ببینند، که امروز تاج زرین این سرزمین به شمار می روند ، حافظ و سعدی شیرازی نام هایی درخشان هستند، که بر سینه ی هر ایرانی افتخاری ماندگار خواهند بود.

2safar

نام شیراز را برای اولین بار بر روی لوح های گلی ایلامی می توان دید، که آن را تیرازیس و شیرازیس می نامیدند، تخت جمشید هم که داستان خود را دارد. شیراز یکی از شهر های مهم در ایران باستان به شمار می رفته و آثار حوالی شهر هم موءید این سخن هستند.

2safar

این شهر پس از ورود اسلام به ایران شاهد حضور صفاریان، آل بویه، سلغریان و صفویان بوده است و در دوران حکومت زندیه بر ایران نیز به عنوان پایتخت برگزیده می شود، شیراز با برخورداری از شرایط آب و هوایی مطبوع همواره شهری خوش نشین با مردمانی مهربان و میهمان پذیر است. شیراز از جمله شهرهایی است که هر ببیننده و گردشگری را مجذوب خود می کند و تنوع فرهنگی و هویتی جاذبه های گردشگری اش ، گردشگران را با هر سلیقه ایی راضی خواهد کرد.

2safar

بی گمان شیراز را می توان قلب فرهنگ فارسی دانست، قلبی که در حافظیه و سعدیه همواره پرتپش خواهد ماند، آسمان پر ستاره ی شیراز برای گردشگران چنان جذاب است که نام ایران را با این شهر تاریخی گره خواهند زد و این شهر برای گردشگران ، چه تابلوی زیبایی از ایران خواهد بود.

2safar