جاذبه های ژاپن: اوکیناوا

فرداد پرواز

جاذبه های ژاپن: اوکیناوا

اوکیناوا متشکل از 160 جزیره واقع در جنوب غربی ژاپن بوده و از زیباترین جاذبه های گردشگری جنوب شرقی قاره ی آسیا محسوب می شود. صخره های زیبای مرجانی، بهترین سایت های غواصی در آسیا، جنگل های بارانی پوشیده از مه، بازارهای محلی و مکان های منحصر به فرد تاریخی تنها بخشی از جاذبه های اوکیناوا می باشد. با 2Safar همراه باشید تا شما را با شماری از مکان های دیدنی اوکیناوا آشنا کنیم.

@val3


1. بازار عمومی ماکیشی

اوکیناوا بهشت علاقه مندان به غذاست و برخی از بهترین بازارهای مواد غذایی آسیا را می توان در بزرگترین شهر اوکیناوا (شهر ناها) یافت نمود. بازار عمومی ماکیشی از مشهورترین این بازار هاست که در محله ای به همین نام واقع شده است. تنوع مواد غذایی موجود در این بازار بی نظیر بوده و انواع فرآورده های گوشتی حیوانات محلی (البته ممکن است همه ی آن ها برای شما خوشایند نباشد!) و میوه های استوایی عمل آمده توسط کشاورزان محلی را شامل می شود. گویا (خربزه ی تلخ) و هچیما (کدوی اسفنجی) دو نمونه ی مشهور از این میوه های استوایی با خواص درمانی فراوان می باشند.

@val3


2. مکان های تاریخی

در قرن پانزدهم میلادی، اوکیناوا تحت فرماندهی یک پادشاهی مستقل به نام ریوکیو، با مرکزیت شهر شوری، قرار داشت. در زمان پادشاهی ریو کیو، مردم اوکیناوا فرهنگی تا اندازه‌ای متفاوت نسبت به بقیه مردم ژاپن داشتند. آن ها همچنین آثارهنری، صنایع دستی، مواد غذایی و هنرهای رزمی( نظیر کاراته) منحصر به خود را داشتند. آثار باستانی فراوانی از زمان پادشاهی ریوکیو باقی مانده که 9 عدد از آن ها در سال 2000 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. از جمله ی آن ها می توان به قلعه های زیبای شوریجو و ناکاگوسوکو اشاره کرد. همچنین قدم زدن در طول دیوار های آهکی فروریخته ی قلعه ی تاریخی ناکیجین خالی از لطف نیست.

@val3


3. جاذبه های طبیعی

از دلپذیر ترین تجربه های ممکن در اوکیناوا می توان به قایقرانی در رودهای جنگل های مانگرو و تماشای طبیعت بی نظیر و آبشارهای زیبا اشاره کرد. رود گساشی در روستای هیگاشی و آبشار پینایسارا در جزیره ی ایریوموت (بلندترین آبشار اوکیناوا)دو نمونه ی بی تظیر از جاذبه های طبیعی اوکیناوا هستند.

@val3


4. سایت های غواصی

اکیناوا بهشت غواصان است. گاهی اوقات غواصان از حیث داشتن انتخاب های فراوان برای انتخاب سایت های غواصی گیج می شوند. اگر به تازگی مدرک غواصی خود را گرفته اید، ما به شما یک سفر یک روزه به جزیره ی کراما که مملو از صخره های مرجانی رنگارنگ است را پیشنهاد می کنیم. اگر یک غواص با تجربه هستید، شما را به دیدن بقایای کشتی جنگی امونز (کشتی جنگی آمریکایی که در سال 1945 میلادی در خلال جنگ جهانی دوم غرق شد) دعوت می کنیم. در نهایت هر کجا را که برای غواصی در اوکیناوا انتخاب کنید، از دیدن زندگی غنی دریایی، کوسه های سرچکشی و وال ها بی نصیب نخواهید بود.

@val3


5. غذافروشی های خیابانی

سرتاسر جزایر اوکیناوا مملو از مکان های مختلف برای خوردن غذاهای متنوع می باشد. اما ما به طور خاص امتحان کردن گیوزا (پیراشکی ژاپنی) و سوبا (نودل ژاپنی) در غذافروشی های خیابانی شهر ناها را به شما پیشنهاد می کنیم.

@val3