جاذبه های توریستی معروفی ارزش دیدن ندارند،جاذبه هایی که به هر قیمتی باید آن ها رادید - قسمت اول

جاذبه های توریستی معروفی که ارزش دیدن ندارند،جاذبه هایی که به هر قیمتی باید آن ها رادید - قسمت اول

برنامه ریزی برای سفر و بودجه بندی مراحل مختلف آن آسان نیست. وقتی در مورد جاذبه های توریستی مقصد خود تحقیق می کنید گاهی از خواندن نظرات مختلف و گاهی متضاد بازدید کنندگان قبلی گیج می شوید و نمی دانید بازدید از کدام جاذبه ی توریستی را در برنامه ی خود بگنجانید و از چه جاذبه هایی چشم پوشی کنید. موضوع وقتی اهمیت بیشتری پیدا می کند که بودجه و زمان محدود سفر را نیز در این برنامه ریزی لحاظ کنید. برای اغلب ما دیدن از یک مکان توریستی به معنای حذف یک یا چند گزینه ی دیگر است.

در این مقاله می کوشیم با عدالت و انصاف جاذبه های توریستی معروفی که با ندیدن آن ها چیز خاصی از دست نمی دهید را معرفی کنیم. در کنار این بخش، به معرفی جاذبه هایی که حتماً ارزش بازدید را دارند و به هیج وجه نباید از برنامه ی سفر شما حذف شوند خواهیم پرداخت. با 2Safar همراه باشید.

ارزش دیدن ندارد: بلوار شهرت هالیوود The Hollywood Walk of Fame ، لس آنجلس، ایالات متحده

این خیابان یکی از معروف ترین خیابان های جهان است و به هر سلبریتی در پیاده روی آن ستاره ای اختصاص داده شده است. اختصاص این ستاره به افراد بر اساس بررسی دقیق یک کمیته صورت می گیرد و زمانی که یک هنرپیشه، ورزشکار با هر فرد مشهوری مفتخر به کسب ستاره ای در این پیاده رو می شود، به معنای قدم گذاشتن او در دنیای شهرت و ماندگار شدن در یاد ها و خاطره ها می باشد. تا اینجای کار همه چیز جالب به نظر می رسد، اما باید بدانید در بلوار شهرت هالیوود هیچ ویژگی خاص و فوق العاده ای ندارد.

2safar

این بلوار نه در هالیوود که در مرکز شلوغ شهر لس آنجلس واقع شده است. دو طرف بلوار مغازه های یادگاری فروشی متعددی وجود دارند و در اطراف پیاده رو ها هنرمندان و فروشندگان دوره گرد نظر توریست ها را به خود جلب می کنند. در این بلوار از آدم مشهوری خبری نیست و فقط می توانید ستاره هایی که نام سلبریتی ها را در خود دارند در کف پیاده رو ببینید و نهایتاً با ستاره ی مثلاً مایکل جکسون یک عکس یادگاری بگیرید. همچنین چند موزه ی سینمایی مانند موزه ی وکس مادام تسو در این بلوار قرار دارند که سرگرم کننده هستند. در مجموع شاید شور و حال بلوار شهرت هالیوود برای یک بار بازدید بد نباشد، اما جاذبه ای نیست که در آرزوی بازدید از آن به سر ببرید یا بخواهید برای دیدنش خود را به آب و آتش بزنید.

2safar

واقعاً ارزش دیدن دارد: تاج محل، هند

هند کشوری سرشار از جاذبه و دافعه است ولی اگر روزی تصمیم گرفتید علیرغم تردید هایتان به این کشور سفر کنید به شکل عجیبی پشیمان نخواهید شد. صرفاً بازدید از تاج محل، این قصر رؤیایی و مقدس، کافی است که از تمام سفر خود احساس رضایت کنید. نه تنها شکوه بی نظیر معماری تاج محل که داستان لطیف و عاشقانه ای که در پشت آن نهفته است هر کسی را تحت تأثیر قرار می دهد. به ما اطمینان کنید، تاج محل نا امیدتان نخواهد کرد.

2safar