جادویی ترین شهرهای دنیا در کریسمس

بسیاری از شهرهای دنیا در ایام کریسمس دیدنی و زیبا هستند. چراغانی و نور پردازی و تزئینات ویژه، جلوه ای رؤیایی به نقاط مختلف می بخشند. با این وجود جادوی کریسمس در بعضی شهرها بیشتر حس می شود. با 2Safar همراه شوید تا این شهرهای جادویی را به شما معرفی کنیم.

2safar

وین، اتریش

اگر خواهان کریسمسی با حال و هوای سنتی آن هستید به اتریش سفر کنید، جایی که تزئینات کریسمس با معماری سلطنتی شهر ترکیب شده و جلوه ای فوق العاده دارد. در بازار های مخصوص کریسمس، زیورآلات و کالاهای دست ساز و انواع فینگرفود ها ارائه می شود و البته شرکت درکنسرت کُر مشهور وین هم در این ایام از واجبات است.

2safar

نورمبرگ، آلمان

بازارهای جادویی شهر نورمبرگ در ایام کریسمس شهرت جهانی دارد. بیش از 180 غرفه ی اسباب بازی، زیورآلات، شمع، نان زنجفیلی وشیرینی جات، توریست ها را بسوی خود می کشند. در تاریکی شب، نورپردازی شهر فوق العاده است و حس می کنید در قصه ها قدم برمی دارید.

2safar

توکیو، ژاپن

توکیو در کریسمس به شکلی رؤیایی آراسته می شود. بطور سنتی سال نو در ژاپن اهمیت بیشتری از کریسمس دارد اما تزئینات و نورپردازی کریسمس خیره کننده است. از آنجا که کریسمس برای ژاپنی ها یک جشن غیر مذهبی است، بیشتر به ولنتاین شباهت دارد. عشاق و زوج ها در این شب، اوقاتی خوش را سپری می کنند و با جوجه ی سرخ شده به سبک ژاپنی و کیک اسفنجی تزئین شده با خامه و توت فرنگی، این شب را جشن می گیرند.

2safar

زوریخ، سوئیس

چه کسی از جادوی شکلات های سوئیسی بی خبر است؟ حال به این جادو، درخت های پوشیده از برف، خیابان های سنگفرش و کوهستان سوئیس را اضافه کنید! درختان کریسمس آوازه خوان و نورهای افسونگر همه دست به دست هم می دهند تا شهر زوریخ را در این ایام فریبننده سازند.

2safar

نیویورک، آمریکا

نیویورک در تمام ایام سال زیبایی دلفریبی دارد. وقتی این زیبایی، با نورپردازی های باشکوه و درخت های کریسمس غول پیکر ترکیب می شود، این شهر را تبدیل به یکی از بهترین نقاط دنیا برای جشن های کریسمس و سال نو می کند. اسباب بازی فروشی های عظیم و معروف این شهر نیز برای خرید کریسمس عالی هستند.

2safar

دهکده ی بابانوئل، فنلاند

اگر خواهان دیدن تعداد بی شماری بابانوئل هستید، رهسپار شمال اروپا شده و به مناطق قطبی فنلاند سفر کنید. جایی که برف زمستانی و جنگل های پر از گوزن شما را از مناطق شلوغ توریستی دور کرده و به حال و هوای یک کریسمس رؤیایی می برد. شهربازی سانتا هم از دهکده دور نیست و مکانی عالی برای تفریح می باشد.

2safar

استراسبورگ، فرانسه

استراسبورگ در ایام کریسمس پر از شهرک هایی است که تزئینات کریسمسی آنها حال و هوایی عالی به شهر می بخشند و آن را تبدیل به سرزمین عجایبی از نورها ی زیبا و غذاهای خوشمزه می کنند. در هر یک از این شهرک ها خوراکی های بسیار لذیذی مخصوص کریسمس سرو می شود. علاوه بر این، برنامه های کریسمس در شهر پر از انواع کنسرت و رویداد های فرهنگی ست.