ثبت 41 اثر تاریخی گردشگری قم در 4 سال گذشته

فرداد پرواز

17 خرداد ماه


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم گفت: در 4 سال گذشته41 اثر تاریخی در قم به ثبت رسیده و 142 اثر نیز مورد مطالعه و مرمت قرار گرفته اند.

عیسی رضایی در سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم عنوان کرد: در 4 سال گذشته41 اثر تاریخی در قم به ثبت رسیده و 142 اثر نیز با اعتبار 7 میلیارد تومان مورد مطالعه و مرمت قرار گرفته اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با ابراز خرسندی از اقدامات دولت تدبیر و امید در توسعه ظرفیت ها در این حوزه افزود:کاوش و مطالعه باستان شناسی در منطقه صرم و پژوهش در مناطق باستانی از جمله اقدامات می باشد.

وی تصریح کرد:در این مدت 135 قلم اشیاء تاریخی مرمت و یک هزار و 430 اثر از قاچاقچیان در سطح استان کشف شده است.

رضایی بیان کرد:همچنین در این مدت 126 طرح اقامتی در این استان به بهره برداری رسیده است که این طرح ها شامل ک هزار و 32 اتاق با سه هزار و 61 تخت می باشد این پروژه ها در جهت اشتغال 2 هزار و 496 اثر گذار بوده است.

وی گفت:با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده 50 طرح گردشگری با اعتبار 26 هزار و 687 میلیارد ریال در استان قم در حال ساخت می باشد ضمن اینکه در حال حاضر 8 هزار و 145 تخت اقامتی و 6 هتل پنج ستاره در استان در حال احداث و اخذ مجوز می باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم یادآور شد:در سال 94 و 95 دو بنای مهم واگذار شده است که موزه امام خمینی(ره) به موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) و خانه تاریخی یزدان پناه از آن جمله است.

وی ادامه داد:در 4 سال گذشته 2 هزار و 927 نفر در دوره‌های آموزشی گردشگری در استان قم شرکت کردند.

رضایی بیان کرد:در سال 95 تعداد 10 پروژه با 83 میلیارد تومان برای اخذ تسهیلات از محل صندوق توسعه معرفی شده اند که تعدادی موفق به دریافت وام شده اند.


www.isna.ir