ثبت رکورد تازه در گردشگری ژاپن

فرداد پرواز

25 دی 1395


پکن - ایرنا - کشور ژاپن با میزبانی از 24 میلیون و 40 هزار گردشگر در سال گذشته میلادی (2016)، رکورد تازه‌ای در صنعت گردشگری خود به ثبت رساند.

به گزارش ایرنا، این رقم بر اساس آمار وزارت گردشگری ژاپن، در مقایسه با سال ۲۰۱۵ میلادی نشانگر ۲۲ درصد رشد است که رکورد بی سابقه ای برای این کشور به شمار می رود.

شبکه تلویزیونی فوجی از ژاپن روز چهارشنبه ،گزارش کرده که این برای اولین بار است که شمار گردشگران خارجی در این کشور از مرز ۲۰ میلیون نفر فراتر می رود.

«کیچی ایشی» وزیر گردشگری ژاپن به این رسانه ژاپنی گفته است، کاهش مقررات صدور روادید باعث افزایش شمار مسافران شده است.

وی افزود: همچنین نرخ بلیت هواپیما برای سفر به ژاپن کاهش یافته و شمار بیشتری از کشتی های مسافربری به این کشور سفر می کنند.

افزون بر این وزیر گردشگری ژاپن، خاطر نشان کرد که در زمان حاضر بیشترین گردشگران در ژاپن از کشورهای آسیای شرقی بخصوص از کره جنوبی و چین هستند.

گزارش ها حاکی است که اگر به دلیل وقوع زمین لرزه کوماموتو در ماه آوریل (فروردین و اردیبهشت) و کاهش رشد اقتصادی چین نبود،‌ انتظار می رفت شمار بیشتری گردشگر از ژاپن دیدن کنند.

دولت ژاپن راهبردی را برای صنعت توریسم این کشور تنظیم کرده است که بر اساس آن با ارائه تسهیلات بیشتر و ساخت امکانات گردشگری شمار توریست ها در این کشور تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۴۰ میلیون نفر در سال برسد.


http://www.irna.ir