۲ اثر میراثی گلستان برای ثبت جهانی آماده می شود

فرداد پرواز

14 شهریور 1396


خبرگزاری شبستان: معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به اینکه در کشور سالانه یک پرونده میراث فرهنگی از هر استان برای ثبت جهانی آماده می شود، تصریح کرد: امسال دو اثر میراثی از گلستان برای ثبت جهانی آماده می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، محمد حسین طالبیان، معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، شامگاه ( 13 شهریور) در دیدار با نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: تکمیل پرونده ثبت جهانی دیوار گرگان یکی از موضوعاتی است که در دستور کار قرار دارد و باید توجه داشته باشیم که مطالعات تاریخی با مطالعات پروژه های عمرانی متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه مطالعات دیوار تاریخی گرگان زمان بر است و بدون مطالعات هم جاذبه گردشگری دارد، افزود: احیاء و مرمت این اثر تاریخی دارای چند وجه مهم است و تاکنون بخشی از کارهای آن انجام شده است.

طالبیان اظهارداشت: احیا بخشی از دیوار تاریخی گرگان در دستور کار قرار دارد و اکنون این پرونده در حال تکمیل ثبت میراث جهانی است و سعی داریم تا سال آینده موضوع ثبت جهانی آن را به نتیجه برسانیم.

وی با اشاره به اینکه در کشور سالانه یک پرونده میراث فرهنگی، از هر استان برای ثبت جهانی آماده می شود، تصریح کرد: امسال دو اثر میراثی از گلستان برای ثبت جهانی آماده می شود .

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: با توجه به اینکه پرونده ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در حال تکمیل است سعی داریم تا پایان سال آماده کنیم.

پرونده ثبت جهانی جنگل هیرکان آماده می شود/ هر گردشگر به اندازه ۳۰ بشکه نفت شغل ایجاد می کند

خبرگزاری شبستان:معاون رئیس جمهور گردشگری را یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در اقتصاد کشور دانست و گفت: پرونده ثبت جهانی جنگل های هیرکان، تا ۱۰ بهمن امسال آماده می شود که این موضوع باعث توسعه گردشگری استان می شود.


tnews.ir