تیم های در جام جهانی 2018 روسیه - لهستان

تیم های در جام جهانی 2018 روسیه

لهستان

پیشینه و عناوین

تیم ملی لهستان پس از 12 سال غیبت در ادوار جام جهانی، پس از جام جهانی 2006 آلمان توانست به عنوان تیم اول گروه E مرحله مقدماتی در قاره اروپا به جام جهانی 2018 روسیه صعود کند.

2safar

این کشور تا کنون 7 بار در ادوار مختلف جام جهانی حاضر بوده، که اولین حضورش به جام جهانی 1938 فرانسه باز می گردد. تیم ملی لهستان در دومین حضورش، در جام جهانی 1974 آلمان غربی با پیروزی برابر تیم های ملی آرژانتین، هائیتی، ایتالیا، سوئد، یوگسلاوی به مرحله ی ماقبل فینال راه یافت و پس از شکست از میزبان مسابقات، تیم ملی آلمان غربی، در دیدار رده بندی به مصاف تیم ملی برزیل رفت و در آن دیدار با پیروزی 1-0 به مقام سومی آن جام رسید.

2safar

تیم ملی لهستان در جام جهانی 1978 آرژانتین نیز حاضر بود اما نتوانست موفقیت دوره ی قبلی را تکرار کند. اما در جام جهانی 1982 اسپانیا توانست به مرحله نیمه نهایی برسد اما بار دیگر از رسیدن به فینال باز ماند و با نتیجه 2-0 از تیم ملی ایتالیا شکست خورد و در مسابقه ی رده بندی با نتیجه ی 3-2 تیم ملی فرانسه را شکست داد و بار دیگر در جایگاه سومی ایستاد.

2safar

این تیم در جام جهانی 1986 مکزیک به مرحله یک هشتم نهایی رسید، ولی با شکست سنگین 4-0 از برزیل با جام وداع کرد. تیم ملی لهستان پس از 16 سال غیبت در جام های جهانی، به مرحله نهایی جام جهانی 2002 کره- ژاپن رسید و در جام جهانی 2006 آلمان نیز حضور داشت. اما پس از این جام نتوانست در دو جام جهانی بعدی حاضر شود و پس از 12 سال دوباره در جام جهانی 2018 روسیه حاضر خواهد بود.

2safar

تیم ملی لهستان در آخرین رده بندی فیفا در جایگاه 7 ام قرار دارد و در قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه در کنار تیم های ملی سنگال، کلمبیا و ژاپن در گروهH قرار گرفته است. اولین دیدار تیم ملی لهستان در روسیه 19 ژوئن برابر تیم ملی سنگال در استادیوم اسپارتاک شهر مسکو است و 24 ژوئن نیز در استادیوم کازان آرنای شهر کازان به مصاف تیم ملی کلمبیا می رود. آخرین دیدار لهستان در مرحله گروهی جام نیز با تیم ملی ژاپن 28 ژوئن در استادیوم ولگوگراد آرنای شهر ولگوگراد برگزار می شود.

محل اقامت تیم ملی لهستان در جام جهانی 2018 روسیه

2safar

هتل لوکس حیات رجنسی سوچی در مرکز شهر ساحلی سوچی محل اقامت تیم ملی لهستان در جام جهانی 2018 روسیه است. این هتل در اسکله و در نزدیکی بندر سوچی قرار دارد و فاصله کوتاهی تا منطقه ی فستیوال هواداری فیفا در این شهر دارد. هتل حیات رجنسی با منظره زیبا رو به دریا دارای 198 اتاق و سوئیت می باشد.

2safar

استادیوم اسپوتنیک هم، به عنوان محل تمرین و آماده سازی تیم ملی لهستان انتخاب شده است. این استادیوم در خط ساحلی و در 5 کیلومتری هتل محل اقامت تیم ملی لهستان قرار دارد و با مساحتی بالغ بر 5،4 هکتار بزرگترین مجموعه ورزشی در جنوب روسیه به شمار می رود. این استادیوم در سال 2005 بر اساس استاندارد های فیفا مورد بازسازی و تعمیر قرار گرفت.