تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه - کرواسی

تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه

کرواسی

پیشینه ی حضور در مسابقات جام جهانی 2018

تیم ملی کرواسی در سال 1992 به عضویت فیفا درآمد و تا کنون 4 بار در جام های جهانی حضور داشته است.

2safar

این کشور برای نخستین بار در جام جهانی 1998 فرانسه موفق به صعود به مرحله نهایی مسابقات شد، این حضور با درخشش تیم ملی کرواسی همراه شد و در اولین حضورش توانست شگفتی ساز مسابقات شود.

2safar

تیم ملی کرواسی در جام جهانی 98 فرانسه با پیروزی بر تیم های ملی ژاپن و جامائیکا و شکست از آرژانتین به مرحله ی یک هشتم نهایی رسید، در این مرحله هم با پیروزی 1 بر 0 مقابل رومانی موفق به صعود به مرحله یک چهارم نهایی شد، بر خلاف تصور، این مرحله در مقابل تیم ملی آلمان پایان کار کروات ها نبود و آنها توانستند با شکت 3 بر0 آلمان شگفتی خود را در تورنمنت 98 فرانسه تکمیل کنند و به مرحله نیمه نهایی مسابقات رسیدند.

2safar

در این مرحله با قبول شکست از میزبان و قهرمان آن دوره ی مسابقات یعنی فرانسه به دیدار رده بندی مسابقات رفتند و در این مسابقه نیز با پیروزی بر تیم ملی هلند و کسب مقام سومی مسابقات جام جهانی 98 فرانسه شگفتی ساز آن دوره جام جهانی لقب گرفتند. تیم ملی کرواسی در جام های جهانی 2002، 2006 و 2014 نیز حضور داشت اما نتوانست از گروه خود صعود کند.

2safar

این تیم با پیروزی بر یونان جواز صعود به مرحله نهایی مسابقات جام جهانی 2018روسیه را کسب کرد و در حال حاضر در رده بندی فیفا جایگاه 17 ام را به خود اختصاص داده است. تیم ملی کرواسی در قرعه کشی گروه های جام جهانی 2018 روسیه، در گروهD مسابقات قرار گرفت و با تیم های ملی آرژانتین، ایسلند و نیجریه هم گروه شد.

2safar

اولین مسابقات تیم ملی کرواسی در چارچوب گروهD مسابقات 16 ژوئن در استادیوم شهر کالیننگراد با تیم ملی نیجریه خواهد بود، دیدار بعدی کرواسی هم با تیم ملی آرژانتین در استادیوم نیژنی نووگورود شهر نیژنی است که در 21 ژوئن برگزار می شود. آخرین مسابقه ی گروهی تیم ملی کرواسی 26 ژوئن در استادیوم روستوف آرنای شهر روستوف-او- دون با تیم ملی ایسلند است که در ساعت 21 به وقت محلی خواهد بود.

محل اقامت تیم ملی کرواسی در روسیه

2safar

تیم ملی کرواسی در مجموعه تفریحی - ورزشیلسنایا راپسودیا (وودلند راپسودی)(LesnayaRapsodiya) در ساحل دریاچه ی بلشویی سماگینسکوی (BolshoyeSemaginskoye) که در 60 کیلومتری شهر تاریخی سنت پترزبورگ قرار دارد، اقامت خواهد داشت. این مجموعه ورزشی-تفریحی دارای 74 اتاق، چندین رستوران و سالن است و در ایام سال نیز میزبان کنفرانس ها و سمینار های خصوصی و بین المللی است. محل اقامت تیم ملی کرواسی علاوه بر زمین تمرین، سالن بدنسازی، استخر، ساحل شنی، سالن ماساژ و امکانات تفریحی متنوع، از مناظر زیبای دریاچه، جنگل اطراف و فضای سبز و زیبای محیط مجموعه نیز برخوردار است.

2safar

مجموعه لسنایا راپسودیا به منظور میزبانی از تیم های حاضر در جام جهانی 2018 و بر اساس معیار های مد نظر فیفا مورد بازسازی قرار گرفت و یک مجموعه استاندارد بین المللی را مهیای میزبانی کرد.