تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه-کره جنوبی

تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه

کره جنوبی

پیشینه ی حضور در ادوار جام جهانی

تیم ملی کره ی جنوبی در گروه A مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه پس از ایران به عنوان تیم دوم گروه راهی روسیه شد.

2safar

این کشور تا کنون 9 بار در ادوار مختلف جام جهانی حضور داشته و بهترین عملکرد را نیز در جام جهانی 2002 کره- ژاپن که میزبانی مسابقات را نیز بر عهده داشت، کسب کرده است.

2safar

اولین دوره ی حضور تیم ملی کره جنوبی به جام جهانی 1954 سوئیس باز می گردد. این کشور در جام های جهانی 1986 مکزیک،1990 ایتالیا، 1994 ایالات متحده آمریکا و 1998 فرانسه نیز حضور داشت، که در تمامی این ادوار تنها موفق به حضور در مرحله گروهی شده بود، اما در جام جهانی 2002 که به میزبانی مشترک ژاپن و کره جنوبی برگزار شد، تیم ملی کره با استفاده از امتیاز میزبانی و حمایت هوادارانش توانست با پیروزی بر پرتغال و لهستان و تساوی با ایالات متحده در مرحله گروهی به مرحله ی یک هشتم نهایی مسابقات صعود کند، در این مرحله نیز با پیروزی 1-0 در مقابل ایتالیا جواز حضور در مرحله یک چهارم نهایی را کسب کرد، اسپانیا حریف تیم ملی کره در این مرحله بود که در ضربات پنالتی، تیم ملی کره موفق به پیروزی و رسیدن به نیمه نهایی مسابقات جام جهانی 2002 شد، اما در این مرحله با قبول شکست از آلمان از رسیدن به فینال بازماند و در مسابقه ی رده بندی هم از ترکیه شکست خورد و در جایگاه چهارم جام جهانی 2002 ایستاد.

2safar

تیم ملی کره در جام جهانی 2006 آلمان و 2014 برزیل نیز حاضر بود، اما نتوانست از گروه خود صعود کند، در این میان حضور تیم ملی کره در یک هشتم نهایی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی نیز قابل توجه است.

2safar

تیم ملی کره جنوبی هم اکنون در جایگاه 59 ام رده بندی فیفا قرار دارد و در قرعه کشی گروه های مسابقات جام جهانی 2018 روسیه نیز در گروه F قرار گرفت. در این گروه تیم های آلمان(قهرمان دور قبل مسابقات)، مکزیک و سوئد نیز حضور دارند. اولین دیدار تیم ملی کره جنوبی با تیم ملی سوئد 18 ژوئن در استادیوم نیژنی نووگورود این شهر برگزار می شود. 23 ژوئن نیز دیدار تیم های ملی مکزیک و کره جنوبی در استادیوم روستوف شهر روستوف-اون-دون انجام خواهد شد. آخرین دیدار گروهی تیم ملی کره جنوبی نیز با تیم ملی آلمان 27 ژوئن در استادیوم کازان آرنای شهر کازان خواهد بود.

محل اقامت تیم ملی کره جنوبی در جام جهانی 2018 روسیه

2safar

هتل نیو پترهوف در منطقه لنین گراد شهر سنت پترزبورگ محل اقامت تیم ملی کره جنوبی در خلال برگزاری جام جهانی 2018 روسیه است. این هتل در سال 2010 افتتاح شد و ترکیبی از معماری مدرن با المان های مدرن و محیط زیستی است. در نزدیکی این هتل مجموعه تاریخی پترهوف شامل کاخ پترهوف، پارک اصلی کاخ ، کلیسای مقدس پیتر و پاول، پل و منظره ی زیبای برکه الگین در محوطه کاخ پترهوف قرار دارد.

2safar

این هتل علاوه بر نمایشگاه سلطنتی، از امکانات مدرن، استخر، سونا، جکوزی، سالن ماشاژ و بدنسازی نیز برخوردار است.ورزشگاه اسپارتاک در شهر لومونوسوف نیز که در چند کیلومتری هتل پترهوف قرار دارد، محل تمرین تیم ملی کره جنوبی است.