تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه - پرو

تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه

پرو

پیشینه ی حضور در جام جهانی فیفا

تیم ملی پرو با راهیابی به مسابقات جام جهانی 2018 روسیه به انتظار 36 ساله ی خود برای حضور دوباره در جام جهانی پایان داد.

2safar

این کشور پس از شکست تیم ملی شیلی از تیم ملی برزیل به مسابقه ی پلی آف مرحله مقدماتی با تیم ملی نیوزیلند راه یافت و در آن دیدار با شکست نیوزیلند توانست جواز حضور در مرحله نهایی مسابقات جام جهانی 2018 را کسب کند. تیم ملی پرو تا کنون 4 بار در ادوار مختلف جام جهانی حضور داشته است.

2safar

اولین حضور پرو به جام جهانی 1930 اروگوئه باز می گردد. این کشور در دومین حضور اش در جام جهانی 1970 مکزیک توانست به مرحله یک چهارم نهایی آن جام صعود کند اما در آن مرحله با نتیجه ی 4-2 از قهرمان آن دوره از مسابقات یعنی تیم ملی برزیل شکست خورد و با جام وداع کرد.

2safar

تیم ملی پرو در جام جهانی 1978 آرژانتین هم حضور داشت که در این دوره از مسابقات با وجود پیروزی برابر تیم های ملی ایران و اسکاتلند و تساوی در مقابل تیم ملی هلند (فینالیست آن دوره از مسابقات) از تیم های ملی برزیل، لهستان و آرژانتین(قهرمان آن دوره) شکست خورد و از دور مسابقات خارج شد. جام جهانی 1982 اسپانیا هم شاهد حضور تیم ملی پرو بود که تنها در مرحله مقدماتی آن تورنمنت حاضر بود.

2safar

پس از جام جهانی 1982، تیم ملی پرو دیگر نتوانست در ادوار بعدی جام جهانی حاضر شود و این انتظار طولانی در روسیه به پایان خواهد رسید. این کشور در حال حاضر در جایگاه 11 ام رده بندی فیفا قرار دارد و در قرعه کشی مسابقات جام جهانی 2018 روسیه، در کنار تیم های ملی فرانسه، استرالیا و دانمارک در گروه C مسابقات قرار گرفته است.

2safar

تیم ملی پرو در اولین دیدار خود پس از 36 سال در جام جهانی 16 ژوئن در استادیوم مودویای شهر سارانسک به مصاف تیم ملی دانمارک می رود، فرانسه نیز حریف بعدی پرو است که این دیدار 21 ژوئن در استادیوم یکاترینبورگ آن شهر برگزار می شود. آخرین مسابقه ی گروهی تیم ملی پرو هم 26 ژوئن با تیم ملی استرالیا است که در استادیوم فیشت شهر سوچی خواهد بود.

محل اقامت تیم ملی پرو در جام جهانی 2018 روسیه

2safar

تیم ملی پرو در طول برگزاری جام جهانی 2018 روسیه در هتل شرایتون شهر مسکو اقامت خواهد داشت. این هتل زیبا در نزدیکی فرودگاه بین المللی شرمتیوو مسکو قرار دارد و با برخورداری از امکاناتی چون مرکز پزشکی، استخر، سونا و جکوزی میزبان تیم ملی پرو خواهد بود.

2safar

همچنین، هتل شرایتون توسط پوشش جنگلی مناطق اطراف نیز احاطه شده و استادیوم خیمکی آرنا (Arena Khimki) نیز در نزدیکی این هتل واقع شده که تمرینات و مراحل آماده سازی تیم ملی پرو نیز در آنجا صورت می گیرد.این استادیوم از سال 2008 در مسابقات قهرمانی روسیه و لیگ اروپا و همچنین لیگ قهرمانان اروپا هم مورد استفاده قرار گرفته است.