تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه - پرتغال

تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه

پرتغال

پیشینه ی حضور و عناوین در جام های جهانی

تیم ملی پرتغال به عنوان قهرمان اروپا تا کنون 6 بار در ادوار مختلف جام جهانی حضور داشته است، در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه نیز در گروه B قاره اروپا جواز حضور در روسیه را کسب کرد.

2safar

تیم ملی پرتغال در جام جهانی 1966 انگلستان برای اولین بار حضور یافت و با درخشش ستاره ی خود اوزه بیو(زننده ی 9 گل در این جام) توانست از سد تیم های ملی مجارستان، بلغارستان و برزیل(قهرمان دوره ی قبل) بگذرد و به مرحله یکم چهارم نهایی این جام برسد.

2safar

در این مرحله با شکست کره ی شمالی توانست شگفتی خود را تکمیل کرده و به مرحله نیمه نهایی راه یابد، اما در این مرحله با قبول شکست از تیم ملی انگلستان(میزبان و قهرمان این مسابقات) از رسیدن به فینال باز ماند و در مسابقه ی رده بندی با شکست تیم ملی شوروی به مقام سومی جام جهانی 1966 انگلستان رسید، اوزه بیو ستاره و نماد فوتبال پرتغال در این جام و تا دهه های بعد بود. تیم ملی پرتغال در جام جهانی 1986 مکزیک نیز حاضر بود ولی نتوانست از مرحله گروهی صعود کند.

2safar

این کشور تا جام جهانی 2002 کره-ژاپن نتوانست به مرحله نهایی مسابقات جام جهانی صعود کند اما با نسل طلائی فوتبال خود و ستارگانی چون فیگو حضورش را در جام های جهانی تکرار کرد. پرتغال در جام جهانی 2006 آلمان با پیروزی در برابر تیم های ملی آنگولا ، ایران، مکزیک، هلند و انگلستان به مرحله نیمه نهایی جام رسید، اما با شکست در برابر تیم ملی فرانسه در این مرحله، این بار هم از رسیدن به فینال باز ماند و در مسابقه ی رده بندی نیز از تیم ملی آلمان(میزبان مسابقات) شکست خورد و در جایگاه چهارم جام جهانی جای گرفت.

2safar

در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی هم تیم ملی پرتغال فروغ چندانی نداشت و در مرحله یک هشتم نهایی برابر تیم ملی اسپانیا(قهرمان مسابقات) با جام وداع کرد. جام جهانی 2014 برزیل هم با وجود حضور ستاره ی فوتبال خود کریستیانو رونالدو نتوانست از مرحله گروهی صعود کند.

2safar

تیم ملی پرتغال در رده بندی فیفا در جایگاه 3 ام قرار دارد و در قرعه کشی مسابقات جام جهانی2018 روسیه ، در کنار تیم های ملی اسپانیا، ایران و مراکش در گروه B (گروه مرگ) قرار گرفت. اولین دیدار تیم ملی پرتغال با تیم ملی اسپانیا 15 ژوئن در استادیوم فیشت سوچی است. 20 ژوئن نیز این تیم به مصاف مراکش خواهد رفت که در استادیوم لوژنیکی مسکو برگزار می شود. آخرین دیدار پرتغال نیز با تیم ملی ایران(با هدایت کارلوس کی روش مربی پرتغالی و سابق اش) خواهد بود که 25 ژوئن در استادیوم موردویای سارانسک برگزار می شود.

محل اقامت تیم ملی پرتغال در جام جهانی 2018 روسیه

2safar

تیم ملی پرتغال در کمپ ساترن در منطقه ی کرانوود مسکو اقامت می کند، این کمپ با 11،5 هکتار وسعت دارای دو زمین چمن طبیعی و یک زمین مصنوعی است و همچنین از امکاناتی چون هتل، رستوران، سالن بدنسازی، مرکز پزشکی، استخر و سالن ریکاوری نیز برخوردار است.

2safar

یاران کریستیانو رونالدو در این کمپ با محل تمرین و فرودگاه بین المللی مسکو فاصله چندانی ندارند و روند آماده سازی خود برای مسابقات را در این مجموعه سپری می کند.