تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه - نیجریه

تیم های حاضر در جام جهانی 2018

نیجریه

پیشینه حضور در جام جهانی 2018 روسیه

تیم ملی نیجریه به عنوان اولین تیم راه یافته از قاره آفریقا راهی جام جهانی 2018 روسیه شد. این کشور تا کنون 5 بار در ادوار مختلف جام های جهانی حضور داشته است.

2safar

تیم ملی نیجریه اولین بار در جام جهانی 1994 آمریکا توانست به مرحله نهایی مسابقات جام جهانی صعود کند. در آن مسابقات با پیروزی در مقابل تیم های بلغارستان و یونان و باخت در مقابل تیم ملی آرژانتین، به مرحله یک هشتم نهایی مسابقات رسید و در این مرحله با نتیجه ی 2-1 از تیم ملی ایتالیا شکست خورد و از دور مسابقات خارج شد. تیم ملی نیجریه در دور بعد جام جهانی در سال 1998 فرانسه نیز حاضر بود که در آن دوره از مسابقات هم به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت.

2safar

در جام جهانی 1998 فرانسه نیجریه توانست تیم ملی اسپانیا و بلغارستان را در مرحله گروهی شکست دهد، ولی در مرحله یک هشتم نهایی در مقابل تیم ملی دانمارک متحمل شکست 4-1 شد. تیم ملی نیجریه در جام جهانی 2002 کره-ژاپن نیز حاضر بود اما نتوانست از گروه خود صعود کند. این کشور در جام جهانی 2006 آلمان غایب بود اما در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی موفق به حضور در جام جهانی شد اما این جام نیز با دو شکست در مقابل تیم های ملی آرژانتین و یونان و تساوی با تیم ملی کره جنوبی برای تیم ملی نیجریه همراه بود و در مرحله گروهی از دور مسابقات خارج شد.

2safar

تیم نیجریه در جام جهانی 2014 برزیل در کنار تیم های ایران، آرژانتین و بوسنی قرار داشت و توانست به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند ولی با شکست در مقابل تیم ملی فرانسه، باز هم از رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی باز ماند.

2safar

تیم ملی نیجریه در حال حاضر در رده ی 50 ام رده بندی فیفا قرار دارد و در قرعه کشی مسابقات جام جهانی 2018 روسیه در گروه D مسابقات در کنار تیم های آرژانتین، ایسلند و کرواسی قرار گرفت. اولین دیدار تیم ملی نیجریه در مسابقات جام جهانی 2018 با تیم ملی کرواسی 16 ژوئن در استادیوم کالینینگراد است. 22 ژوئن نیز تاریخ مسابقه ی تیم ملی نیجریه با تیم ملی ایسلند در استادیوم ولگوگراد شهر ولگوگراد خواهد بود. آخرین دیدار نیجریه در این جام هم 26 ژوئن در استادیوم شهر سنت پترز بورگ برگزار می شود.

2safar

محل اقامت تیم ملی نیجریه در جام جهانی 2018 روسیه

2safar

تیم ملی نیجریه در هتل و مجموعه ی اسنتوکی در منطقه ی استاوروپول اقامت می کند که ارتفاع 600 تا 610 متر بالاتر از سطح دریا قرارگرفته است. هتل و مجموعه ی تفریحی در کنار معادن آب معدنی در این منطقه قرار دارند و اولین بنا های ساخته شده در این منطقه هم به قرن نوزدهم باز می گردد. هتل و مجموعه ی اسنتوکی در دو ساختمان خود دارای 222 اتاق می باشد، که علاوه بر آنها از مراکز درمانی و پزشکی، استخر، رستوران، سالن بدنسازی و تناسب اندام و اتاق کنفرانس نیز برخوردار است.

2safar

تیم ملی نیجریه همچنین از استادیوم محلی بشتائو(Beshtau) در شهر نزدیکی محل اقامت خود، لرمونتوف (Lermontov) برای انجام تمرینات و دوره ی آمادگی خود برای جام جهانی 2018 استفاده خواهد کرد.