تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه - سوئد

تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه

سوئد

پیشینه ی تیم ملی سوئد در جام جهانی

تیم ملی سوئد یکی از تیم های موفق در جام جهانی به شمار می رود این تیم در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه در مسابقه ی پلی آف توانست یکی از پر افتخار ترین تیم های جهان و اروپا( تیم ملی ایتالیا) را شکست دهد و راهی روسیه شد.

2safar

این کشور تا کنون 11 بار در ادوار مختلف جام جهانی حاضر بوده است. سوئد برای اولین بار در جام جهانی 1934 حاضر بود و تا مرحله یک چهارم نهایی مسابقات هم پیش رفت. در جام جهانی 1938 ایتالیا در جایگاه چهارم ایستاد و در برزیل جام جهانی 1950، تیم سوم مسابقات شد.

2safar

جام جهانی 1958 در سوئد برگزار شد و این کشور به لطف میزبانی و انجام بازی های درخشان تا مرحله فینال پیش رفت اما در این مرحله با درخشش ستاره ی جوان آن روز های تیم ملی برزیل،پله، شکست خورد و دستش از جام دورماند.

2safar

تیم ملی سوئد در جام جهانی 1970 مکزیک، جام جهانی 1974 آلمان، جام جهانی 1978 آرژانتین و جام جهانی 1990 نیز حاضر بود اما نتوانست نمایش قابل توجهی را از خود نشان دهد. در جام جهانی 1994 آمریکا تیم ملی سوئد با درخشش هنریک لارسون تا مرحله ی نیمه نهایی پیش رفت اما در دیدار با تیم ملی برزیل که به عنوان قهرمانی نیز دست یافت، بازی را واگذار کرد و در مسابقه ی رده بندی با پیروزی بر تیم بلغارستان در جایگاه سوم ایستاد، این مقام تا کنون آخرین عنوان تیم ملی سوئد در جام های جهانی بوده است و این تیم در دو جام جهانی 2002 کره-ژاپن و 2006 آلمان تنها توانست از گروه خود صعود کند و در مرحله ی بعد از مسابقات کنار رفت.

2safar

سوئد هم اکنون در جایگاه 23 ام رده بندی فیفا قرار دارد و در قرعه کشی مسابقات جام جهانی 2018 روسیه در کنار تیم های ملی آلمان، مکزیک و کره جنوبی در گروه F جای گرفته است. این کشور در اولین دیدار خود در جام جهانی روسیه 18 ژوئن در استادیوم نیژنی نووگورود، این شهر به مصاف تیم ملی کره ی جنوبی می رود، 23 ژوئن هم در شهر سوچی و استادیوم فیشت با تیم ملی آلمان مسابقه خواهد داشت. آخرین دیدار مرحله ی گروهی تیم ملی سوئد هم با تیم ملی مکزیک 27 ژوئن در استادیوم یکاترینبورگ شهر یکاترینبورگ خواهد بود.

محل اقامت تیم ملی سوئد در جام جهانی 2018 روسیه

2safar

تیم ملی سوئد در سواحل دریای سیاه و در هتل گراند کمپینسکی اقامت خواهد داشت. این هتل زیبا با منظره ی ساحلی و کوهستانی از موقعیت بسیار زیبایی برخورد دار است. این هتل در بندر گلندجیک واقع شده و با 379 اتاق دارای سالن ورزش، بدنسازی، استخر و رستوران است. تیم ملی سوئد همچنین برای انجام تمرینات و روند آماده سازی خود می تواند از استادیوم اسپارتاک استفاده کند،که در نزدیکی هتل قرار دارد.