تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه - روسیه

تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه

روسیه

پیشینه ی حضور

کشور روسیه به عنوان میزبان مسابقات جام جهانی 2018 فیفا انتخاب شد و از این رو، تیم ملی فوتبال این کشور نیز به طور اتوماتیک و بر اساس قوانین فیفا، بدون حضور در مرحله مقدماتی راهی این مسابقات شده است.

2safar

تیم ملی روسیه، در ادوار مختلف جام های جهانی 10 بار حضور داشته گرچه در ادوار پیش از فروپاشی با نام اتحاد جماهیر شوروی در مسابقات حاضر بود.

2safar

اولین دوره ی حضور این کشور در جام های جهانی به جام جهانی 1958 سوئد باز می گردد، که آن تیم تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفت اما در این مرحله با شکست از میزبان مسابقات از دور رقابت ها خارج شد. در جام جهانی 1962 شیلی هم تیم ملی شوروی(روسیه) تا مرحله یک چهارم نهایی رسید اما باز هم از پیروزی بر میزبان مسابقات باز ماند و با جام وداع کرد. در جام جهانی 1966 انگلستان، تیم ملی شوروی آن زمان توانست با شکست مجارستان از مرحله یک چهارم نهایی صعود کند اما از آلمان غربی در مرحله نیمه نهایی شکست خورد و در مسابقه ی رده بندی هم شوروی مغلوب تیم پرتغال شد.

2safar

جام جهانی 1970 اروگوئه هم شاهد حضور تیم ملی شوروی در مرحله یک چهارم نهایی بود، که در این مرحله نیز میزبان مسابقات موفق به شکست تیم ملی شوروی شد و این تیم را از دور مسابقات خارج کرد. روس ها در جام جهانی 1982 اسپانیا نیز حاضر بودند اما با وجود برتری بر تیم های ملی نیوزیلند، بلژیک و تساوی در برابر تیم های ملی اسکاتلند و لهستان و تنها با یک باخت در مقابل تیم ملی برزیل، نتوانستند از گروه خود صعود کنند. جام جهانی 1986 مکزیک هم شاهد حضور تیم ملی شوروی در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات بود که با شکست از تیم ملی بلژیک از دور مسابقات کنار رفت.

2safar

تیم ملی شوروی در جام جهانی 1990 ایتالیا ، جام جهانی 1994آمریکا ، جام جهانی 2002 کره-ژاپن و جام جهانی 2014 برزیل تنها در مرحله گروهی مسابقات حاضر بود و نتوانست از گروه خود صعود کند. در جام جهانی 2018، تیم ملی روسیه امیدوار است تا با استفاده از امتیاز میزبانی و حمایت هوادارانش نه تنها از مرحله گروهی صعود کرده بلکه به مراحل بالاتر مسابقات برسد.

2safar

این کشور در رتبه 65 رده بندی فیفا قرار دارد و به عنوان میزبان مسابقات در گروه A در کنار تیم های اروگوئه، مصر و عربستان قرار گرفته است. دیدار افتتاحیه این جام 14 ژوئن در استادیوم لوژنیکی مسکو میان تیم های ملی روسیه(میزبان مسابقات) و تیم ملی عربستان برگزار می شود. دیدار دیگر این گروه هم میان تیم های روسیه و مصر 19 ژوئن در استادیوم شهر سنت پترزبورگ خواهد بود. آخرین دیدار گروهی تیم ملی روسیه هم 25 ژوئن با تیم ملی اروگوئه در استادیوم سامارا آرنای شهر سامارا برگزار خواهد شد.

محل اقامت تیم ملی روسیه در جام جهانی 2018

2safar

میزبان مسابقات جام جهانی 2018 ، در کمپ تمرینی دینامو، در نووگورسک در نزدیکی های شهر مسکو اقامت خواهد داشت. هتل و ورزشگاه این کمپ در مساحتی 6 هکتاری قرار دارند و تیم ملی مکزیک هم در نزدیکی این کمپ اردو خواهد داشت. این کمپ مجهز به مرکز پزشکی و ریکاوری برای ورزشکاران، استخر، زمین تمرین که دو زمین چمن طبیعی و یک زمین چمن مصنوعی را شامل می شود، سالن های تمرین و بدنسازی نیز برای آماده سازی تیم ملی روسیه در این کمپ قرار دارند.