تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه - تیم ملی ژاپن

تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه

تیم ملی ژاپن

پیشینه ی حضور

تیم ملی ژاپن پس از پیروزی 2-0 برابر تیم ملی استرالیا، یکی از سهمیه های قاره ی آسیا در جام جهانی 2018 روسیه را بدست آورد. این تیم تاکنون 5 بار ادوار جام جهانی حضور داشته است،

2safar

که اولین دوره ی حضورش به جام جهانی 1998 فرانسه باز می گردد که در آن مسابقات با سه باخت در مقابل تیم های آرژانتین، کرواسی و جامائیکا به کار خود پایان داد.

2safar

کشور ژاپن به همراه کره جنوبی میزبان مشترک جام جهانی 2002 بودند که در آن مسابقات ژاپن توانست با استفاده از امتیاز میزبانی با غلبه بر تیم های ملی روسیه و تونس و همچنین تساوی در مقابل بلژیک به مرحله ی یک چهارم نهایی مسابقات صعود کند، در آن مرحله با شکست 1-0 در مقابل تیم ملی ترکیه با جام وداع کرد.

2safar

جام جهانی 2006 آلمان سومین حضور تیم ملی ژاپن در ادوار مختلف جام جهانی بود که موفق به صعود به مرحله بعد نشد. اما در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی باز هم به مرحله یک هشتم نهایی رسید و اینبار در ضربات پنالتی در مقابل تیم ملی پاراگوئه از صعود به مرحله بعد بازماند. جام جهانی 2014 برزیل شاهد قدرت نمایی ژاپنی ها نبود و این تیم در مرحله گروهی از دور مسابقات خارج شد.

2safar

تیم ملی ژاپن در حال حاضر در رتبه ی 55 رده بندی فیفا قرار دارد و در قرعه کشی مرحله ی گروهی جام جهانی 2018 روسیه نیز در کنار تیم های ملی لهستان، سنگال و کلمبیا در گروهH مسابقات قرار گرفته است. تیم ملی ژاپن در اولین دیدار خود در جام جهانی 2018 روسیه 19 ژوئن در استادیوم موردویا آرنای شهر سارانسک به مصاف تیم ملی کلمبیا خواهد رفت، 24 ژوئن نیز در استادیوم یکاترینبورگ شهر یکاترینبورگ با تیم ملی سنگال دیدار می کند و آخرین مسابقه ی گروهی تیم ملی ژاپن با تیم ملی لهستان است که 28 ژوئن در استادیوم ولگوگراد آرنای شهر ولگوگراد برگزار می شود.

محل اقامت تیم ملی ژاپن در جام جهانی 2018 روسیه

2safar

تیم ملی ژاپن در کمپ تمرینی تیم باشگاه روبین کازان در شهر کازان اقامت می کند، با توجه به شهر های محل دیدار های تیم ملی ژاپن در مرحله ی گروهی، شهر کازان پایتخت منطقه ی تاتار بهترین انتخاب برای نزدیکی به سه شهر، یکاترینبورگ، سارانسک و ولگوگراد است. این کمپ تمرینی در حومه ی شهر کازان قرار دارد و با 4666 متر مربع مساحت، شامل هتل، مرکز درمانی و توانبخشی، رستوران و دیگر امکانات مورد نیاز است. تیم ملی ژاپن همچنین از زمین تمرینی و تجهیزات مورد نیاز برای آماده سازی برای مسابقات جام جهانی 2018 نیز برخوردار خواهد بود.