تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه - پاناما

تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه

پاناما

پیشینه ی حضور در جام جهانی فوتبال

تیم ملی پاناما در کمال ناباوری در مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال 2018 فیفا در روسیه، با شکست تیم ملی کاستاریکا در جایگاه سوم منطقه ی کونکاکاف و بالاتر از تیم ملی هندوراس قرار گرفت و برای اولین بار راهی جام جهانی شد.

2safar

تیم ملی پاناما تاکنون 11 بار در مرحله مقدماتی شرکت کرده که در هیچ کدام از این مراحل موفق به صعود به مرحله نهایی مسابقات جام جهانی نشده بود.

2safar

اما این بار با هدایت خولیو دالی والدس سرمربی کلمبیایی خود توانست برای اولین بار راهی مسابقات جام جهانی 2018 روسیه شود. ال بولیلو ( لقب والدس) پیش از این با تیم های ملی کلمبیا در جام جهانی 1998 فرانسه و اکوادور در جام 2002 کره – ژاپن نیز توانسته بود در مرحله نهایی مسابقات جام جهانی حضور پیدا کند ولی این بار پاناما را برای اولین بار در تاریخ فوتبالش راهی مرحله نهایی جام جهانی کرد.

2safar

این کشور هم اکنون در رده ی 56 ام رده بندی فیفا قرار دارد و بر این اساس در قرعه کشی مسابقات جام جهانی 2018 روسیه در سید 4 قرار داشت و نام تیم ملی پاناما به عنوان یکی از تیم های گروه G مسابقات اعلام شد که در کنار تیم های ملی بلژیک، انگلستان و تونس قرار گرفت.

2safar

اولین دیدار تیم ملی پاناما در جام جهانی 2018 روسیه، با تیم ملی بلژیک است که 18 ژوئن در استادیوم فیشت شهر سوچی برگزار می شود. استادیوم نیژنی شهر نیژنی نووگورود نیز محل برگزاری دیدار تیم های ملی پاناما و انگلستان در تاریخ 24 ژوئن خواهد بود و آخرین دیدار مرحله گروهی پاناما نیز 28 ژوئن در استادیوم موردوویای شهر سارانسک با تیم ملی تونس است.

محل اقامت تیم ملی پاناما در جام جهانی 2018 روسیه

2safar

مرکز تمرینی- آموزشی المپیک شهر سارانسک محل اقامت تیم ملی پاناما در خلال برگزاری تورنمنت جام جهانی 2018 روسیه است. انتخاب این محل به دلیل نزدیکی به دو دیدار این تیم در جام جهانی است که یک دیدار در موردویای شهر سارانسک برگزار می شود و دیدار آخر این تیم در مرحله گروهی مسابقات نیز نسبتا در نزدیکی این شهر یعنی در نیژنی نووگورود خواهد بود.

2safar

این مرکز در سال 1995 در درجه اول به منظور آماده سازی ورزشکاران رشته های دومیدانی طراحی و ساخته شد، که در غرب سارانسک و در خیابان الیتسا پوبدی قرار دارد، که به مرکز شهر منتهی می شود. در این مرکز نسلی از قهرمانان جهان و المپیک کشور روسیه پرورش یافته اند و از این رو، کاملا مشهود است که از امکانات تمرینی مطلوبی برخوردار است. این مرکز دارای سالن تمرین، سالن بدنسازی، استخر، مجتمع آبگرم، هتل، امکانات تفریحی و زمین تمرین فوتبال نیز می باشد.