تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه - تیم ملی ایران

تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه

تیم ملی ایران

پیشینه ی حضور در جام های جهانی

تیم ملی ایران به عنوان اولین سهمیه ی قاره ی کهن با اقتدار راهی مرحله نهایی جام جهانی 2018 روسیه شد. ایران 4 بار در ادوار مختلف جام جهانی حضور پیدا کرده و تا کنون موفق به صعود از مرحله گروهی نشده است.

2safar

اولین حضور ایران در جام های جهانی به جام جهانی 1978 آرژانتین باز می گردد که این کشور با تیم های ملی هلند، اسکاتلند و پرو در یک گروه قرار داشت.

2safar

دومین حضور ایران با انتظاری بیست ساله رو به رو شد و در یک دیدار دراماتیک با درخشش ستارگانی چون احمدرضا عابدزاده و خداد عزیزی با تساوی 2-2 برابر استرالیا به جام جهانی 1998 فرانسه رسید. در جام جهانی فرانسه نیز در کنار تیم های آلمان ، یوگسلاوی و ایالات متحده امریکا قرار گرفت و با دو باخت در برابر تیم های آلمان و یوگسلاوی و یک برد در مقابل تیم ملی امریکا، که به دیدار قرن لقب گرفت، به کار خود پایان داد.

2safar

تیم ملی ایران در جام های جهانی 2006 آلمان و 2014 برزیل نیز موفق به حضور در مرحله نهایی مسابقات شد. تیم ملی ایران در آخرین رده بندی فیفا در جایگاه 32 ام قرار دارد و در قرعه کشی مسابقات جام جهانی 2018 روسیه در کنار تیم های اسپانیا قهرمان جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی و دو دوره ی جام ملت های اروپا، پرتغال قهرمان جام ملت های 2016 اروپا و تیم ملی مراکش در گروه B (که به گروه مرگ شهرت پیدا کرد) قرار گرفت.

2safar

اولین دیدار ایران در جام جهانی 2018 روسیه با تیم ملی مراکش است که در شهر سنت پترز بورگ و استادیوم کرستوفسکی در 15 ژوئن برگزار می شود. دیداری بعدی تیم ملی ایران نیز 20 ژوئن در استادیوم کازان آرنای شهر کازان با تیم ملی اسپانیاست، آخرین دیدار ایران در چارچوب مرحله گروهی نیز 25 ژوئن با تیم ملی پرتغال در استادیوم موردویای شهر سارانسک می باشد.

2safar

تیم ملی ایران با هدایت کارلوس کی روش، و بازکنانی نظیر آزمون، جهانبخش، شجاعی، رضائیان امید بسیاری دارد که با وجود قرعه ی بسیار دشوارش بتواند از گروه خود صعود کند.

2safar

محل اقامت تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 روسیه

2safar

تیم ملی ایران در هتل باکوفکا و کمپ تیم باشگاه لوکوموتیو مسکو اقامت خواهد داشت. این کمپ در نزدیکی فرودگاه و مرکز شهر مسکو قرار دارد. این مجموعه تفریحی- ورزشی با برخورداری از امکانات متنوع رفاهی و تمرینی در اختیار تیم ملی ایران خواهد بود. این هتل علاوه بر استخر، رستوران، سالن تمرین و دیگر استاندارد های بین المللی دارای دو زمین تمرین چمن طبیعی است که تیم باشگاه لوکوموتیو روسیه از آن ها استفاده می کنند و این زمین ها به منظور آماده سازی تیم ملی ایران در اختیار این تیم قرار دارند.