تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه - تونس

تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه

تونس

پیشینه ی حضور در جام های جهانی فیفا

تیم ملی تونس پس از 12 سال غیبت دوباره جواز حضور در جام جهانی را کسب کرد. این کشور در گروهA مسابقات مقدماتی قاره آفریقا توانست یکی از سهمیه های این قاره را در روسیه بدست آورد.

2safar

تیم ملی تونس تا کنون 4 بار در ادوار مختلف جام جهانی حضور داشته است، که اولین تجربه اش به جام جهانی 1978 آرژانتین باز می گردد.

2safar

نسل طلائی فوتبال تونس در آن دوره پس از فتح جام قهرمانی آفریقا راهی آرژانتین شدند و در این جام توانستند اولین پیروزی یک تیم آفریقایی در جام جهانی را در مقابل تیم ملی مکزیک(با نتیجه ی 3-1) را کسب کنند و در مقابل تیم ملی آلمان غربی قهرمان دور قبل مسابقات نیز به تساوی 1-1 رسیدند اما با شکست در مقابل تیم ملی لهستان از راه یابی به مرحله ی بعد باز ماندند.

2safar

تیم ملی تونس در جام جهانی 1998 فرانسه نیز نتوانست از مرحله گروهی صعود کند، اما حضور تیم ملی تونس در جام های جهانی در کره-ژاپن 2002 نیز تداوم پیدا کرد هرچند تیم ملی تونس باز هم با دو باخت و یک تساوی به کار خود پایان داد. جام جهانی 2006 آلمان هم شاهد حضور این تیم آفریقایی بود و باز هم تیم ملی تونس بدون کسب پیروزی و تنها با کسب یک امتیاز از دور مسابقات خارج شد.

2safar

این کشور هم اکنون در جایگاه 14 ام جدول رده بندی فیفا قرار دارد و بر این اساس در قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه در مسکو، در گروه G مسابقات قرار گرفت، در این گروه تیم های بلژیک، پاناما و انگلستان نیز حضور دارند. اولین دیدار تیم ملی تونس در خلال جام جهانی 2018 روسیه، 18 ژوئن با تیم ملی انگلستان در استادیوم ولگوگراد آرنای شهر ولگوگراد خواهد بود که در ساعت 21 به وقت محلی برگزار می شود. 23 ژوئن نیز زمان برگزاری مسابقه ی فوتبال میان تیم های ملی تونس و بلژیک در استادیوم اسپارتاک شهر مسکو است و آخرین دیدار مرحله ی گروهی تیم ملی تونس هم با تیم ملی پاناماست که 28 ژوئن در استادیوم موردویای شهر سارانسک برگزار می شود.

محل اقامت تیم ملی تونس در جام جهانی 2018 روسیه

2safar

تیم ملی تونس در 24 کیلومتری جنوب غربی مسکو در هتل امپریال پارک و اسپای منطقه ی مسکو اقامت خواهد داشت. این هتل در میان پارک جنگلی زیبا قرار گرفته و دارای امکاناتی نظیر مرکز پزشکی، درمانی، استخر، سالن بدنسازی و آمادگی جسمانی می باشد.

2safar

مجموعه ی ورزشی استرویتل هم در چند مایلی هتل واقع شده و تیم ملی تونس روند آماده سازی خود را در این مجموعه سپری می کند، در این مجموعه ورزشی علاوه بر استادیوم فوتبال، استخر شنا، سالن ورزشی، زمین تنیس، سالن ماساژ و برخی دیگر از ورزش های سالنی را نیز در بر می گیرد.