تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه - مراکش

تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه

مراکش

پیشینه ی حضور در جام های جهانی

تیم ملی مراکش پس از بیست سال انتظار توانست به عنوان صدر نشین گروه C دوره مقدماتی مسابقات جام جهانی 2018 در قاره آفریقا راهی روسیه شود.

2safar

این کشور تا کنون 4 بار ادوار مختلف جام جهانی حاضر بوده و اولین دوره حضورش به جام جهانی 1970 مکزیک باز می گردد.

2safar

تیم ملی مراکش دومین حضورش در جام جهانی را نیز در مکزیک و در جام جهانی 1986 تجربه کرد و در این جام توانست با پیروزی در مقابل پرتغال با نتیجه 3-1 و دو تساوی در مقابل تیم های ملی انگلستان و لهستان به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند و در این مرحله با قبول شکست از تیم ملی آلمان غربی( نایب قهرمان آن دوره) با نتیجه 1-0 به کار خود پایان داد.

2safar

تیم ملی مراکش در جام های جهانی 1995 آمریکا و 1998 فرانسه نیز حاضر بود که در این جام ها نتوانست از مرحله گروهی صعود کند. مراکش پس از 20 سال غیبت برای پنجمین بار در جام جهانی 2018 روسیه حاضر خواهد بود. این تیم بر اساس آخرین رده بندی فیفا در جایگاه 40ام قرار دارد و در قرعه کشی مسابقات نیز در گروه B (گروه مرگ) در کنار تیم های ملی اسپانیا،پرتغال و ایران قرار گرفت.

2safar

اولین دیدار تیم ملی مراکش پس از آخرین مسابقه اش در جام جهانی 1998 فرانسه با تیم ملی اسکاتلند که با نتیجه ی 3-0 به پیروزی رسیده بود، با تیم ملی ایران است، که 15 ژوئن در استادیوم کرستوفسکی، شهر سنت پترز بورگ برگزار می شود. این تیم 20 ژوئن در استادیوم لوژنیکی شهر مسکو به مصاف تیم ملی پرتغال خواهد رفت و در آخرین دیدار مرحله ی گروهی جام جهانی 2018 روسیه نیز با تیم ملی اسپانیا، در تاریخ 25 ژوئن و در استادیوم کالینینگراد شهر کالینینگراد ، مسابقه خواهد داشت.

محل اقامت تیم مراکش در جام جهانی 2018 روسیه

2safar

تیم ملی مراکش در هتل وورونِژ ماریوت (Voronezh) اقامت خواهد داشت. هتل جدید و پنج ستاره ی وورونِژ ماریوت و محل اقامت اعضای تیم ملی مراکش در پاییز 2017 افتتاح شد، که در مرکز فرهنگی و تجاری شهر وورونِژ قرار دارد. کمپ محل اقامت تیم ملی مراکش در نزدیکی یکی از مراکز قدیمی نیروی دریایی روسیه قرار گرفته که در سال 1700 توسط پتر کبیر احداث شده است. این هتل 19 طبقه ی شیشه ایی در مرکز شهر، یکی از نماد های وورونِژ به شمار می رود.

2safar

تیم ملی مراکش، استادیوم چایکا(Chaika) در شهر وورونِژ را نیز برای آماده سازی مسابقات در اختیار دارد. این محل تمرین در نزدیکی محل اقامت تیم ملی مراکش است و به منظور استفاده در جام جهانی 2018 روسیه ، مورد بازسازی قرار گرفته و از امکانات و تجهیزات استاندارد فیفا نیز برخوردار است.