توفیق دبی در برنامه‌های مشوق گردشگری

فرداد پرواز

25 آبان 1396


جاذبه‌های توریستی شناخته شده امارات تا پایان ماه نهم سال ۲۰۱۷ آمارهای خوبی را به ثبت رساند و توانست از برنامه‌های مشوق خود جواب بگیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، دبی عملکرد قوی خود در سال ۲۰۱۷ را حفظ کرده و به نظر می رسد یک سال رکوردشکن دیگر را هم از نظر تعداد توریست‌ها به ثبت برساند.

با توجه به جدیدترین داده‌های منتشرشده توسط وزارت توریسم و بازاریابی تجاری دبی، روی هم رفته ۱۱.۵۸ میلیون بازدیدکننده شبانه بین‌المللی طی ۹ ماه اولیه سال ۲۰۱۷ وارد این شهر شدند. این نشان دهنده رشدی ۷.۵ درصدی نسبت به بازده مشابه سال گذشته است و قدرت صنعت توریسم امارات و جذبه رو به رشد دبی به‌عنوان یک مقصد منتخب توریسم جهانی را به نمایش می‌گذارد.

هند رتبه اول را در لیست بازارهای منبع توریسم داخلی حفظ کرد. چیزی نزدیک به ۱.۵ میلیون توریست هندی بین ماه‌های ژانویه و سپتامبر وارد دبی شدند و به این ترتیب رشد چشمگیر ۲۰ درصدی نسبت به بازه مشابه سال گذشته را به ثبت رساندند. این نتایج نشان دهنده بهره‌وری بالای فعالیت‌های تبلیغاتی نوآورانه ای بود که توسط سازمان توریسم دبی انجام شد، از جمله همکاری‌های بسیار موفقی که با ابرستاره‌هالیوودی شاهرخ خان صورت گرفت.

عربستان سعودی و بریتانیا هم،موقعیت‌های خود به عنوان دومین و سومین تامین کنندگان گردشگران ورودی به دوبی را حفظ کردند. روی هم رفته ۱.۲۵۰ میلیون مسافر سعودی و ۹۰۵ هزار توریست بریتانیایی در ۹ ماه اول ۲۰۱۷ وارد دبی شدند. میزان توریست‌های ورودی عربستان نسبت به سال ۲۰۱۶ کمی کاهش پیدا کرد که حاکی از چالش‌های اقتصادی ادامه دار عربستان است.


https://www.mehrnews.com