توصیه های از تاریخ گذشته ی سفر که هنوز برخی مردم به آن ها پایبند هستند - قسمت چهارم

توصیه های از تاریخ گذشته ی سفر که هنوز برخی مردم به آن ها پایبند هستند - قسمت چهارم

محتاط بودن در سفر و گوش کردن به توصیه های دیگران بسیار مفید است، اما اگر هنوز قبل از سفر از پدربزرگ خود که آخرین سفرش مربوط به دهه ی هشتاد میلادی بوده است مشورت می خواهید این مقاله را بخوانید و توصیه های از تاریخ گذشته و دمده را به فراموشی بسپارید!

پاسپورتت را همه جا با خودت ببر!

در سفر پاسپورت شما هویت شما است و مهم ترین و با ارزش ترین کالایی است که در اختیار دارید، پس به هر قیمتی باید از آن بهترین محافظت را به عمل بیاورید. بهتر است بدانید تنها جایی که شما به پاسپورتتان نیاز قطعی خواهید داشت در فرودگاه و هنگام ورود و خرج است. سایر اوقات سفر خیلی بعید است پلیس شما را متوقف کرده و پاسپورت بخواهد. بهتر است اگر در هتل امنی اقامت می کنید پاسپورت خود را در گاو صندوق اتاق بگذارید یا به پذیرش هتل بسپارید و در پایان سفر تحویل بگیرید. ریسک همراه بردن پاسپورت به این طرف و آن طرف در سفر زیاد است و امروزه اصلاً توصیه نمی شود.

2safar

کیف کمری مخصوص سفر تهیه کن و پول هایت را در آن بگذار.

کیف های کمری اگر چه هزار گاهی دمده شده و دوباره مد می شوند، برای سفر مناسب نیستند. اولاً این کیف ها چون جای کافی ندارند شما مجبور می شوید کیف دیگری نیز با خود بیرون ببرید و بیهوده وسایل خود را بیشتر کنید. ثانیاً این کیف ها به هدف اصلی سارقان تبدیل شده اند چون همه می دانند معمولاً داخلشان پول است. ایراد سوم کیف ها این است که چون ظاهری توریستی به شما می دهند بیشتر مورد کنجکاوی دیگران قرار می گیرید و توجه سارقان و کلاهبرداران را نیز به خود جلب می کنید. با یک کیف کولی یا سر شانه ای معمولی کارتان در سفر راه می افتد. پول هایتان را نیز بهتر است داخل جیب های داخلی لباستان بگذارید.

2safar

از وسایل بهداشتی و آرایشی ات نسخه ی مسافرتی تهیه کن.

این توصیه را فراموش کنید مگر آن که پول زیادی داشته باشید. نسخه ی مسافراتی محصولات بهداشتی و آرایشی اصلاً به صرفه نیستند، چون در حالی که حجم آن ها نصف یا یک سوم حجم محصول اصلی است، قیمتشان فقط کمی پایین تر است. بهتر است به جای خرید این محصولات قوطی های خالی مسافرتی که به صورت آنلاین یا در برخی فروشگاه ها موجود است خریداری کرده و مقداری از شامپو یا کرمتان را در آن ها بریزید. همچنین می توانید از وسایل خانگی مانند قوطی های خالی که در اختیار دارید یا چیز های دم دستی دیگر استفاده کنید.

2safar

هر وعده در رستوران غذا بخور تا تمام غذا های معروف مقصد را امتحان کنی.

به این توصیه نیز تنها در صورتی عمل کنید که پول فراوانی در اختیار دارید. اما اگر دوست دارید هم غذا های محلی را تا حد امکان امتحان کنید و هم در هزینه ها صرفه جویی نمایید راه های متعددی به جز غذا خوردن در رستوران وجود دارد. می توانید به بازار های محلی سر بزنید، از فروشندگان دوره گرد و خیابانی غذا بخرید یا در اپلیکیشن ها به دنبال گزینه های ارزان برای صرف غذا باشید.

2safar