توصیه های از تاریخ گذشته ی سفر که هنوز برخی مردم به آن ها پایبند هستند - قسمت پنجم

توصیه های از تاریخ گذشته ی سفر که هنوز برخی مردم به آن ها پایبند هستند - قسمت پنجم

محتاط بودن در سفر و گوش کردن به توصیه های دیگران بسیار مفید است، اما اگر هنوز قبل از سفر از پدربزرگ خود که آخرین سفرش مربوط به دهه ی هشتاد میلادی بوده است مشورت می خواهید این مقاله را بخوانید و توصیه های از تاریخ گذشته و دمده را به فراموشی بسپارید!

برای هر روز سفرت یک دست لباس با خود ببر.

مردم در قرن گذشته معمولاً با چندین چمدان لباس سفر می کردند. چرا که هم سفر ها طولانی تر بود و هم سفر خیلی لوکس تر از امروزه و یک موقعیت ویژه در زندگی به شمار می رفت. شاید به همین خاطر است که نسل قدیمی تر وقتی نسل جدید را می بینند که با یک کولی یا چمدان کوچک به سفر می روند تعجب می کنند. امروزه سفر سبک بار نه تنها راحت است که شیک تر هم هست. کشیدن چندین چمدان بزرگ به این سو و آن سو تصویر چندان جذابی از شما عرضه نمی کند، در حالی که همراه داشتن یک چمدان کوچک و شیک با کیف متناسب و سِت چمدان استایل شما را عالی خواهد کرد. به علاوه شما با انتخاب هوشمندانه ی لباس هایتان می توانید ترکیب های متفاوتی را هر روز بپوشید و بدون همراه داشتن لباس های متعدد تکراری نباشید. حتماً از رنگ های خنثی مانند سفید، خاکستری یا مشکی در استایلتان استفاده کنید و به این رنگ ها چند رنگ روشن نیز بیفزایید. خواهید دید که مثلاً یک شلوار با چند بلوز ست می شود و تیپ هر روزتان در سفر متنوع و زیبا خواهد بود.

2safar

همه چمدان هایت را به بار بده که در طول راه راحت باشی.

نبردن چمدان کابین به سفر اشتباه است. ما حتی توصیه نمی کنیم چمدان کابین را با یک کولی جایگزین کنید زیرا وسایل ضروری و دم دستی که حتماً باید همراهتان باشد وزن معینی دارند و قرار دادن آن ها در چمدان حملشان را برایتان راحت تر خواهد کرد، زیرا چمدان کابین چرخ دارد در حالی که وزن کولی را باید روی شانه هایتان تحمل کنید. تنها در صورتی بهتر است به جای چمدان کابین کولی ببرید که فرزند کوچکی همراه دارید و می خواهید هر دو دستتان خالی باشد. در صورت همراه داشتن لپ تا می توانید یک کولی سبک نیز در کنار چمدان کابین به همراه ببرید.

2safar

در مقصد بلیط اتوبوس های توریستی را بخرید.

این اتوبوس های دو طبقه در اکثر شهر های بزرگ دنیا به چشم می خورند و توریست ها را به بازدید از مناظر شهر می برند. آن ها در ایستگاه های مختلف توقف دارند و می توانید پیاده شوید و بعد با اتوبوس بعدی به مسیرتان ادامه دهید. ما خرید بلیط این اتوبوس ها را به شما پیشنهاد نمی کنیم زیرا بهترین شیوه ی کشف و تماشای یک شهر پای پیاده است. وقت شما در این اتوبوس ها تلف می شود و به علاوه بلیطشان نیز معمولاً گران است. شما با این پول می توانید کارهای بهتر و جالب تری در مقصد انجام دهید.

2safar