توصیه های از تاریخ گذشته ی سفر که هنوز برخی مردم به آن ها پایبند هستند - قسمت اول

توصیه های از تاریخ گذشته ی سفر که هنوز برخی مردم به آن ها پایبند هستند - قسمت اول

محتاط بودن در سفر و گوش کردن به توصیه های دیگران بسیار مفید است، اما اگر هنوز قبل از سفر از پدربزرگ خود که آخرین سفرش مربوط به دهه ی هشتاد میلادی بوده است مشورت می خواهید این مقاله را بخوانید و توصیه های از تاریخ گذشته و دمده را به فراموشی بسپارید!

در سفر ولخرج باش و به خودت حسابی خوش بگذران! معلوم نیست سفر بعدی ات کی باشد؟

اگر چه این توصیه تا حدودی درست است اما همین که شما بخشی از پس اندازتان را صرف سفر و تعطیلات کرده اید کافی است و مجبور نیستید تا آخرین ریال حساب بانکی تان را به خیال اینکه "خدا می داند سفر بعدی کی باشد" به هدر بدهید. اگر در زندگی عادی خود بیشتر از ماهی یکی دو بار به کافی شاپ نمی روید، لازم نیست در سفر دائم خود را به کافی شاپ مهمان کنید. اگر غذا خوردن در رستوران های گران قیمت فراتر از بودجه و سطح زندگی شماست، در سفر هر وعده به چنین رستوران هایی نروید. کمی دست و دل باز بودن در مسافرت خوب است اما فراموش نکنید زندگی بعد از آن نیز ادامه خواهد داشت و پول به راحتی به دست نمی آید!

2safar

قدر تک تک لحظات سفرت را بدان، پیر که بشوی تازه می فهمی این سفر ها هرگز تکرار نمی شود!

این توصیه نیز از جهاتی صحیح می باشد اما اگر واقعاً می خواهید قدر سفرتان را بدانید آن گوشی موبایل را کنار بگذارید و هر پنج قدم از خودتان سلفی نگیرید! نه اینکه از صبحِ خروس خوان تا پاسی از شب به اسم بهانه ی استفاده از تمام لحظات سفر خود را به شدت خسته کنید یا آنقدر راه بروید که فلج شوید. همیشه در ذهن داشته باشید وقتی بعد ها به این سفر فکر کنید چه چیزی در خاطرتان نقش خواهد بست؟ خستگی طاقت فرسا یا شادمانی و انرژی دلپذیری که در وجود خود حس می کردید؟

2safar

با دقت برنامه ریزی کن که هیچ چیزی را از دست ندهی!

این توصیه معمولاً منجر به سفری می شود که زیادی شلوغ، دقیق و خسته کننده است. در یک سفرِ بیش از حد برنامه ریزی شده شما نمی توانید خود جوش باشید و به حرف دلتان گوش کنید. نمی توانید چیز جدیدی کشف کنید یا به بازدید از مکانی بروید که تصادفاً چشمتان به آن افتاده است.

2safar

مواظب غریبه ها باش و با آن ها هم صحبت نشو!

بخش بزرگی از لذت سفر آشنایی با آدم های جدید است. سفر فقط بازدید از مکان های تاریخی یا جاذبه های طبیعی یک سرزمین نیست، بلکه این معاشرت با مردم محلی و آگاهی از سبک زندگی و فرهنگ آن ها است که تجربه ی شما را از سفر غنی می کند و چیز های فراوانی به شما می آموزد. حتی بد نیست گاهی خودتان به غریبه ها نزدیک شوید و سر صحبت را باز کنید. این توصیه های قدیمی را به فراموشی بسپارید و دنیایتان را بزرگ تر کنید.

2safar