توصیه های از تاریخ گذشته ی سفر که هنوز برخی مردم به آن ها پایبند هستند - قسمت دوم

توصیه های از تاریخ گذشته ی سفر که هنوز برخی مردم به آن ها پایبند هستند - قسمت دوم

محتاط بودن در سفر و گوش کردن به توصیه های دیگران بسیار مفید است، اما اگر هنوز قبل از سفر از پدربزرگ خود که آخرین سفرش مربوط به دهه ی هشتاد میلادی بوده است مشورت می خواهید این مقاله را بخوانید و توصیه های از تاریخ گذشته و دمده را به فراموشی بسپارید!

هیچ وقت تنها سفر نکن. سفر تنهایی خوش نمی گذرد و خطرناک هم هست.

اگر بخواهید منتظر زمان مناسب برای سفر بمانید، زمانی که هم شرایط مالی مطلوب و همسفر خوب داشته باشید، گاهی مجبورید سال ها انتظار بکشید! ضمن اینکه هیچ کس از آینده اش خبر ندارد و شما نمی دانید مثلاً سال آینده چه شرایطی در انتظارتان است و آیا هنوز توانایی یا علاقه ی رفتن به سفری که اکنون در ذهن دارید را خواهید داشت یا خیر. پس اگر فعلاً همسفر و پایه ای ندارید خودتان تنها یه سفر بروید. سفر تنهایی بسیار آموزنده است و امتیازات مثبت زیادی دارد. به علاوه اگر مقصد خود را به درستی انتخاب کنید و اطلاعاتتان قبل از سفر کامل باشد هیچ خطری نیز تهدیدتان نخواهد کرد. به چنین تصیحت هایی گوش نکنید!

2safar

غذاهایی که نمی شناسی نخور، مریض می شوی!

آدم های زیادی محتاط یا در واقع ترسو لذت های زیادی را در دنیا از دست می دهند. حتماً این جمله را شنیده اید که در پایان عمر بابت کار هایی که انجام نداده اید بیشتر از کار هایی که انجام داده اید افسوس خواهید خورد. پس غذاهای جدید را امتحان کنید، دامنه ی چشایی خود را گسترده تر سازید و زندگی را با تمام نعمت هایش در آغوش بکشید. شما نمی دانید بین غذا هایی که هنوز امتحان نکرده اید چه گزینه های جذابی وجود دارد و ذائقه ی انسان تا چه میزان می تواند متنوع باشد.

2safar

همه چیز را از مدتی قبل رزرو کن، جا ها پر می شود یا قیمت ها بالا می رود.

شاید این توصیه در قدیم کارایی داشت چون وسایل حمل و نقل یا اقامت محدود بود و امکان پر شدن ظرفیت یا بالا رفتن قیمت حتمی تلقی می شد. امروزه این توصیه الزاماً درست نیست، حداقل برای افرادی که ریسک پذیر هستند انتخاب های دیگری نیز وجود دارد. با گسترش حمل و نقل هوایی و افزایش تعداد پرواز های چارتر، گاهی پرواز های دقیقه ی نود با قیمت ارزانی به دست می آید. هتل ها نیز که دوست دارند اتاق های خود را پر کنند معمولاً آفر هایی در روز های آخر دارند. پس می توان گفت این توصیه به عنوان یک حقیقت مطلق امروزه دیگر کاربردی ندارد.

2safar

سفرت رو به صورت پکیج رزرو کن تا از هر نظر راحت باشی.

خیلی خوب است که در سفر همه چیز از قبل برنامه ریزی شده باشد و در واقع شما با پرداخت هزینه ی پکیج تور بدون هیچ دغدغه ای فقط به سفر بروید و خوش بگذرانید. اما اگر در زمره ی افرادی هستید که پول سفرتان را آسان به دست نیاورده اید و ذره ذره پس انداز کرده اید، بدانید اگر به جای خرید پکیج خودتان هتل و پرواز را رزرو کنید معمولاً به میزان قابل توجهی هزینه هایتان را کاهش خواهید داد. هر چند در مواردی نیز پکیج ها مناسب تر در می آیند یا به نسبت میزان راحتی که برایتان فراهم می کنند آنقدر تفاوت هزینه ندارند. مهم این است که همواره از این توصیه پیروی نکنید و به خودتان حق انتخاب های دیگری نیز بدهید.

2safar