توصیه های از تاریخ گذشته ی سفر که هنوز برخی مردم به آن ها پایبند هستند - قسمت سوم

توصیه های از تاریخ گذشته ی سفر که هنوز برخی مردم به آن ها پایبند هستند - قسمت سوم

محتاط بودن در سفر و گوش کردن به توصیه های دیگران بسیار مفید است، اما اگر هنوز قبل از سفر از پدربزرگ خود که آخرین سفرش مربوط به دهه ی هشتاد میلادی بوده است مشورت می خواهید این مقاله را بخوانید و توصیه های از تاریخ گذشته و دمده را به فراموشی بسپارید!

کتاب راهنما بخر و با خودت ببر.

در عصر تکنولوژی و کامپیوتر کتاب های کاغذی به تدریج منسوخ می شوند، به خصوص در ارتباط باسفر این موضوع جدی تر است و این اتفاق همین حالا نیز افتاده است. کتاب های راهنما دیگر طرفداری ندارند و هیچ کس نمی خواهد بار خود را با بردن چنین کتابی به سفر سنگین کند. به علاوه صد ها برابر اطلاعاتی که در این کتاب ها موجود است با یک سرچ ساده در اینترنت قابل دسترسی می باشد. به ما اعتماد کنید و پول خود را با خرید این کتاب ها به هدر ندهید.

2safar

کتاب زبان مربوط به سفر تهیه کن.

یک زمانی کتاب هایی مثل "انگلیسی در سفر" خیلی رایج بود. در این کتاب ها جملات رایج در سفر به دو زبان فارسی و انگلیسی ارائه می شد و مسافران می توانستند نیاز های خود را از طریق مراجعه به این کتاب ها بر طرف کنند. امروزه صد ها اپلیکیشن مربوط به زبان در اپ استور و گوگل پلی موجود است و شما دیگر نیازی به این قبیل کتاب ها ندارید. گوگل ترنسلیت نیز مانند راهنما همیشه در خدمت شماست و کارتان را راه می اندازد. با تکنولوژی دوستی کنید و در گذشته باقی نمانید.

2safar

سیم کارت خود را بین المللی کن تا بتوانی در تماس باشی.

در ادامه ی تغییراتی که در اثر پیشرفت تکنولوژی صورت گرفته است، شما دیگر نیازی به سیم کارت برای برقراری تماس در سفر ندارید، بلکه به راحتی و با وصل شدن به وایفای می توانید از طریق واتس اپ و اپ های مشابه با دیگران تماس های صوتی و تصویری برقرار کنید. امروزه پرداخت هزینه ی رومینگ بین المللی اصلاً توجیه اقتصادی ندارد. حتی اغلب اوقات تهیه ی یک سیم کارت در مقصد ارزان تر از هزینه ی رومینگ تمام می شود. اگر خواستید زیادی صرفه جویی به خرج دهید می توانید از خیر خرید سیم کارت نیز بگذرید و با وایفای هتل یا رستوران ها و سایر اماکنی که می روید کارتان را راه بیندازید.

2safar

از کلیه ی مدارک و آدرس ها یک یا دو سری پرینت و کپی تهیه کن.

این کار نیز امروزه ضرورتی ندارد. اسکن کردن مدارک یا عکس گرفتن از آن ها و فرستادنشان به ایمیل خودتان کفایت می کند. تا جایی که می توانید از حجم وسایل فیزیکی خود بکاهید و از فضاهای ابری و مجازی استفاده کنید. این کار به جز سبک تر و کم حجم کردن بارتان فواید دیگری نیز دارد. چیزی که در فضای ابری ذخیره کرده اید هرگز گم نمی شود و همواره به آن دسترسی خواهید داشت. حتی بهتر است حاصل تحقیقاتی که قبل از سفر انجام می دهید را نیز به جای نوشتن در کاغذ و دفتر، در فضای مجازی یا حافظه ی گوشی ذخیره کنید.

2safar