توسعه گردشگری گیلان، در سایه گسترش روابط ایران و اوکراین

فرداد پرواز

18 دی 1395


استاندار گیلان با اشاره به اینکه انگیزه لازم در جهت گسترش روابط با اوکراین در دستور کار استانداری گیلان قرار دارد، از این مهم به‌عنوان گامی برای توسعه گردشگری استان یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان، نجفی استاندار گیلان در نشست مشترک اقتصاد مقاومتی و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که سفیر کشورمان در اوکراین هم حضور داشت گفت: ایجاد انگیزه در زمینهٔ گسترش روابط با اوکراین در دستور کار استانداری گیلان قرار دارد.

وی با بیان اینکه یکی از مباحث ویژه، بحث خواهرخواندگی اودسا با بندرانزلی است خاطرنشان کرد ،فرصت خوبی از نظر ارتباط فرهنگی با کشور اوکراین فراهم است چرا که اوکراینی‌ها علاقه‌مندی خاصی به فرهنگ ایرانی دارند.

نجفی با اشاره به اینکه گیلان این فرصت طلایی را دارد که در حوزه گردشگری و شیلات و پذیرش دانشجو از کشور اوکراین بهره‌مند شود گفت: دانشگاه گیلان جزو ۸ دانشگاه برتر کشور است که درزمینهٔ مکانیک و رشته‌های مشابه و کشاورزی حرف‌هایی برای گفتن دارد.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود تا در راستای هرچه بهتر شناساندن ظرفیت‌های استان گیلان، میزبانی هیاتی از اوکراین را بر عهده بگیریم.

استاندار گیلان تصریح کرد،با توجه به اینکه ورود مسافر از اوکراین به ایران شرایط خوبی دارد، کلید برقراری پروازهای بیشتر حتی به‌طور مستقیم بین رشت- کیف را با توجه به فاصله پروازی حدوداً ۳ ساعته بزنیم.

استاندار گیلان به تأکید رئیس‌جمهوری بر تکمیل پروژه مهم خط راه‌آهن قزوین رشت آستارا اشاره و افزود: خوشبختانه مسیر قزوین- رشت در ماه‌های آتی افتتاح خواهد شد و مسیر آستارا- آستارا نیز که تأثیر بسزایی در افزایش مراودات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور با دنیا را دارد پیشرفت خوبی دارد.


http://tnews.ir