تورهای گردشگری آبی در اروند رود انجام می شود

فرداد پرواز

3 بهمن 1395


بادان ـ مدیر بندر و دریانوردی آبادان از انجام تورهای گردشگری آبی در آبراهه اروندرود خبر داد.

رضا سفاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بندر آبادان با توجه به بهره مندی از جاذبه های گردشگری، همجواری با کشورعراق و یادمانهای متعدد مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس بستر مناسبی جهت جذب توریست و علاقمندان بسیاری برای بازدید از آبراه اروند رود را دارد.

وی ضمن اشاره به برگزاری نشست هماهنگی اجرای تورهای گشت دریایی در آبراه بین المللی اروند رود با مدیرعامل شرکت کشتیرانی والفجر ۸ افزود: در این نشست در خصوص برقراری تورهای گشت آبی در مسیر بندر آبادان به خرمشهر و به عکس و راه اندازی سایت مسافری تبادل نظر شد.

وی با اشاره به در پیش بودن ایام نوروز اظهار کرد: موضوع برنامه ریزی به جهت توسعه گردشگری و بهرمندی میهمانان نوروزی از امکانات و ظرفیتهای موجود در بندر آبادان در دستور کار این اداره قرار گرفت.

مدیر بندر و دریانوردی آبادان تصریح کرد: نوروز امسال بیش از ۸۰ هزار نفر با کشتی از اروندرود بازدید کردند.

سفاری گفت: بنادر و دریانوردی آبادان با بهره گیری از امکانات و ظرفیتهای موجود و سایت مسافری مجهز در پیشبرد صنعت گردشگری و جذب توریست در استان خوزستان و شهرستان آبادان جایگاه ویژه ای دارد.

وی افزود: قصد داریم تا با برگزاری نشست های متعدد در زمینه رشد و تعالی فرهنگ گردشگری در آبادان به ویژه گردشگری آبی تلاشهای هدفمندی را به انجام برسانیم.

وی اظهار کرد: بر این اساس طی هماهنگی های انجام شده با مدیرعامل شرکت کشتی رانی والفجر ۸، یک فروند شناور کاتاماران با ظرفیت جابجایی ۲۹۵ نفر مسافر برای این امر پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: تامین ایمنی مسافران، شناور و مسیر اجرای تور از اولویت های اجرایی اداره بندر و دریانوردی آبادان است.


http://tnews.ir