کوالالامپور

فرداد پرواز

پایتخت مالزی در شرق مالزی واقع شده است. این کلان شهر بزرگ دارای تعداد زیادی آسمان خراش های چشمگیر، مراکز خرید، موزه، سالن های تئاتر، هتل ها و رستوران های بین المللی می باشد. جزیره ملاکا در پنانگ یک شهر تاریخی با معماری های منحصر به فرد است و برای داشتن غذاهای دلپذیر معروف است. با بازدید از ارتفاعات کامرون می توانید از آب و هوای سرد، مناظر دیدنی و مراتع و مزارع گل لذت ببرید.

Kuching و kota kinabalu از جزایر زیبای دنیا هستندو برای غواصان یک مقصد عالی است. شما میتوانید با بازدید از شهرهایی مثل ردانگ و جزایر پرهنتیان لنکاوی، واقع در مالزی شرقی با دیدن جنگل های انبوه ، غارهای زیبا، قله های مرتفع و اورانگوتان ها و قبایل معروف به کشف این جاذبه های طبیعی بپردازید.

@val3


سفارت ایران در مالزی

در خیابان امپانگ و به آدرس : کوالالامپور- خیابان امپنگ- تقاطع چهارراه راه کی ال سی سی (KLCC) خیابان پاپ کوان سینگ- جنب دفتر هواپیمایی ایران ایر ساختمان منارا پارک- طبقه اول

شماره تلفن سفارت ایران در مالزی : 006034251482

نحوه تماس تلفنی در داخل کوالالامپور : در مالزی از طریق تلفن های عموی سکه ای و کارتی، می توان تماس های داخلی را انجام داد .

نحوه تماس تلفنی با ایران :

برای تماس تلفنی با ایران می توان به روش های زیر عمل کرد :

1-خرید سیم کارت های مالالیی مانند دی جی Diji و ماکسیس Maxis از فروشگاهها و سوپرمارکت ها که بطور مکرر قابل شارژ و استفاده می باشند.

2-از طریق تلفن های عمومی و دفاتر شرکت تک کوم.

3-استفاده از تلفن اتاق هتل که هزینه آن نسبت به دو روش یگر، بسیار بیشتر خواهد بود.

کد کشور ایران 0098 میباشد که معمولاً بصورت 98+ قبل از کد شهر مورد نظر ایران نوشته می شود.


غذای مالایی

وجود اقوام مختلف در مالزی تنوع غذایی این کشور را ، فراوان نموده است. برخی از موادی که در آشپزی مالایی بسیار متداولند عبارتند از :

ماهی ، گوشت، سبزیجات، نارگیل ، گردد فلفل، طعم های ترش گیاهی، سامبال تندکه از گرد فلفل، خمیر میگو و ادویه تهیه می شود.

افرادی که تمایل دارند غذای ایرانی میل نمایند می توانند به رستوران های متنوعایرانی که در مناطق پرتجمع ایرانی و دیگر مناطق شهر وجود دارد، مراجعه نمایند.

@val3


جاذبه های گردشگری

برج های دوقلو پتروناس

@val3

برج های دوقلو پتروناس از بلندترین آسمانخراش های جهان هستند که در شهر کوالالامپور در کشور مالزی قرار گرفته اند. برج های دوقلو با احتساب آنتن بالای برج ها، ۴۵۲ متر ارتفاع دارند. تعداد طبقات هر برج ۸۸ طبقه است و جمعاً ۷۸ آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند. این دو برج از زیر توسط مرکز خرید سوریا به هم وصل هستند. همچنین پلی طبقات ۴۱ و ۴۲ این دو برج را به هم متصل می کند. ارتفاع این پل از سطح زمین ۱۷۵ متر و طول آن ۵۶ متر است. کار ساخت این برج ها از سال ۱۹۹۵ شروع شد و در زمانی کوتاه در سال ۱۹۹۸ به اتمام رسید. دولت مالزی ساخت این برج ها را به عنوان نماد پیشرفت اقتصادی این کشور در دستور کار خود قرار داد. امروزه برج‌های دوقلو پتروناس به یکی از نمادهای اصلی کوالالامپور و مالزی تبدیل شده اند.

مراکز خرید بوکیت بینتانگ

@val3

خیابان بینتانگ یا به زبان مالایی بوکیت بینتانگ چند مرکز خرید مهم این شهر و چند رستوران را درخود جای داده است. مرکز خرید لوکس استار هیل در این خیابان یکی از پر بیننده‌ ترین گالری‌های هنری این شهر به حساب می‌آید. خایابان پتالینگ با دکه‌ها و سوپر مارکت‌های به سبک هندی بازتاب این فرهنگ در کوالالامپور می‌باشد. چندین مرکز خرید دیگر از جمله میدولی و وان یو پر رفت و آمد‌ترین محل‌های توریستی کوالالامپور و اطراف آن می‌باشند.

معابد کوالالامپور

@val3

معابد بسیاری در نقاط مختلف شهر به چشم می خورد این معبد ها که نسبت به ادیان گوناگون زیاد هستند بسته به اعتقادات مردم دارای مقدسات خاص خود است ، به عنوان یک نمونه از آن ها به Po ling chinese temple که نزدیک برج های دو قلو می باشد می توان اشاره کرد.

باغ پروانه ها

@val3

در فاصله ی کمی از پارک پرندگان کوالالامپور واقع شده و در اینجا نیز انواع پروانه های گوناگون به صورت آزاد پرواز می کنند. ۶۰۰۰ پروانه از۱۲۰ گونه ی مختلف چشم بینندگان را خیره می کنند. نکته ی جالب اینجاست که پروانه ها به مردم عادت کرده اند و با آنها انس گرفته اند و به راحتی ارتباط برقرار می کنند. دریک قسمت از پارک هم انواع حشرات و پروانه های تاکسیدرمی شده به نمایش گذاشته شده است. در نهایت بازدید کنندگان می توانند از فروشگاه پارک انواع سوغاتی ها با محوریت پروانه تهیه کنند.

رصد خانه ملی

@val3

یکی از جاذبه های گردشگری کوالالامپور بر روی تپه ای در باغهای دریاچه درست پشت مسجد ملی قرار دارد. این مرکز ملی از دیدنیهای کوالالامپور مالزی به شمار میرود. در محل نمایش اجرام آسمانی میتوان با دانش فضا آشنا شد و فیلمهایی از فضا را تماشا کرد.در این مکان یک تلسکوپ نصب شده است که 14 اینچ قطر دارد و از آن می توان به تماشای آسمان نشست. در داخل این مجتمع سالنهایی برای نمایش اجرام آسمانی، یک نمایشگاه علمی فضایی، مرکز اطلاعات رصدخانه تاریخی وجود دارد. این رصدخانه از بهترین جاذبه های مالزی است.

باغ آهوان کوالالامپور

@val3

باغ آهوان این باغ در سراشیبی تپه ای است که به دره ای انباشته از اهوان منتهی می شود. این اهوان رام شده اند و در عین حال ازادانه به این سو و آن سو می روند و شامل تعدادی غزال می باشد. بازدید کنندگان این حق را دارند که با این حیوانات مهربان و دوست داشتنی سرگرم شوند.

مسجد ملی کوالالامپور

@val3

غیر مسلمانان در خارج از وقت نماز برای دیدن این مسجد ملی زیبا مورد استقبال قرار می گیرند. ساخت این مسجد مدرن در سال 1965 به پایان رسید و می تواند 15000 نفر را در خود جای دهد. با مهربانی روپوش هایی به بازدید کنندگان که حجاب کاملی ندارند کرایه داده می شود.