کلمبو

فرداد پرواز

کلمبو بزرگترین شهر سریلانکا و پایتخت تجاری این کشور است .

کلمبو شهری شلوغ و پرجنب و جوش با آمیزه‌ای از زندگی مدرن و بناها و ویرانه‌های استعماری است.

@val3


جاذبه های توریستی کلمبو

کولومبو سریلانکا به سبب داشتن آب‌وهوایی مناسب و طبیعتی سرسبز و زیبا و سواحلی مناسب و همچنین به سبب آثار باستانی و تاریخی و موقعیت تجاری که دارد، سالانه پذیرای میلیون‌ها مسافر و گردشگر از سراسر جهان است که برای دیدن این جاذبه‌ها به این کشور سفر می‌کنند. در این نوشته با تعدادی از اصلی‌ترین و بهترین مراکز تفریحی و گردشگری کلمبو آشنا خواهید شد.

@val3


گردشگاه گال فیس گرین

گردشگاه گال فیس گرین بر روی سطح دریا ساخته‌شده است و یک و نیم کیلومتر امتداد دارد. این گردشگاه از دوران استعمار بریتانیا در کلمبو باقی‌مانده است. این گردشگاه در سال ۱۸۵۹ میلادی ساخته‌شده است و در آن مسابقات اسب‌دوانی برگزار می‌شود. امروزه این گردشگاه اصلی‌ترین مرکز تفریحی کولومبو سریلانکا به شمار می‌رود.

@val3


معبد گانگارامایا

این معبد زیبا و تاریخی در مرکز شهر کلمبو و در کنار دریاچه‌ی پیرا واقع‌شده است. این معبد دارای تالار بزرگی برای تجمع راهبان در کنار دریاچه‌ی سیما مالاکا و ساختمان‌هایی در مقابل سیما مالاکاست. این معبد بیش از صد و بیست سال قدمت دارد و تعداد زیادی از مجسمه‌های بودا درون آن قرار دارند.

@val3


کلیسای ولوندال

این کلیسای هلندی برجای‌مانده از دوران استعمار کولومبو سریلانکا توسط هلندی‌هاست. این کلیسای تاریخی در سال ۱۷۴۹ میلادی به شکل یک صلیب یونانی ساخته‌شده است. درون کلیسا با منبر و نیمکت‌های چوبی زیبا تزیین‌شده است و آرامگاه پنج دولتمرد هلندی درون کلیسا قرار دارد.

@val3


پتاه

پتاه منطقه‌ی بازارهای کلمبوست و در نزدیکی دژ کلمبو قرار دارد. خیابان‌هایی سنگفرش شده که تعداد بی‌شماری فروشگاه و مغازه در دو سوی آن‌ها در حال فروش اجناس خود هستند بارزترین مشخصه‌ی این منطقه است. کفش، جواهرات، لباس، پارچه و لوازم منزل و چیزهای دیگر در این فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند.

@val3


ساحل ماونت لاوینیا

ساحل ماونت لاوینیا در دوازده کیلومتری شهر کولومبو سریلانکا قرار دارد. این ساحل یکی از مشهورترین و زیباترین سواحل کشور سریلانکاست. از دیدنی‌های تاریخی این ساحل خانه‌ی فرماندار است که در سال ۱۸۰۵ میلادی ساخته‌شده است و هم‌اکنون جزئی از هتل ماونت لاوینیا هست.

@val3


جزیره‌ی اسلیو

در جنوب دژ کلمبو جزیره‌ای باریک و کشیده واقع‌شده است که در زمان‌های گذشته، برده‌های کلمبویی شب‌ها را در این جزیره به سر می‌برده‌اند و به همین جهت به جزیره‌ی اسلیو یا جزیره‌ی برده‌ها شهرت دارد. این جزیره توسط دریاچه‌ی پیرا احاطه‌شده است و امروزه هتل‌ها و فروشگاه‌های متعددی در آن ساخته‌شده‌اند.

@val3