کرالا

فرداد پرواز

شهری که به بهشت نخلستان هاو ساحل های شنی فوق العاده مشهور ‏است. این منطقه ی توریستی جدید، یک منطقه ی ساحلی بسیار زیبا با مزارع پلکانی، سرسبزی خاص و کانال های دلربا، به ‏عنوان مقصدی جدید برای توریست ها در شبه قاره هند می باشد.

همچنین لازم به ذکر است که کرالا علاوه بر مواردی که در بالا گفته شد، به داشتن کوهستان های زیبا، انواع نارگیل ها، ادویه ‏جات و هنر معروف است. این استان به عنوان با سواد ترین ایالت هند به شمار می رود و تنوع ادیان در این ایالت انواع خاص ‏خود را دارد. به همین دلیل دیدن انواع معابد هندوها، مساجد مسلمانان و کلیساها برای مسافران جذاب خواهد بود. ‏‏

کرالا به دلیل وضعیت آب‌وهوایی و درختان طبی و گیاهان دارویی که دارد مهم‌ترین مرکز درمانی در هند به شمار می‌رود.


آب و هوا :

آب و هوای کرالا دارای تنوع بسیار قابل توجهی است و از دو بخش کوهستانی و ساحلی برخوردار است .


غذا :

نحوه پخت غذای مردم هند در سراسر شهرها و ایالت از یک آداب خاصی پیروی میکند که ععبارت است از استفاده از ادویه های خاص و خوشمزه و کمی تند .


اقتصاد :

یکای پول این ایالت روپیه هند است .


جاذبه های توریستی کرالا :

کرالا یکی از بی نظیرترین ایالات هند است .


آبراه های بی نظیر ‏‎ :

رالا دارای آبراه ها و کانال های بسیار زیبای طبیعی و مصنوعی می باشد. در این ایالت بیش از 1500 کیلومتر کانال آبی ‏در کنار 38 رودخانه و 5 دریاچه وجود دارند که این منطقه را به یک شرایط خاص توریستی و زیبا بدل کرده است. ‏ گردشگران می توانند به مدت چند روز قایق اجاره کنند و به گردش ‏در این منطقه بپردازند‏‏ .


کوهستان های کرالا‏‏‎ :

کوهستان آبی یکی از زیباترین نقاط کوهستانی این منطقه می باشد. همچنین علاوه بر مناظر زیبا و پلکانی، این کوهستان ها دارای آبشارهای گوناگون و چشمه های رنگارنگ می باشند. ‏


‏ سواحل کرالا‏‏‎ :

دارای سواحل متععد و متنوع می باشد که برخی دارای ساحل صخره ای می باشند برخی شرایطی عالی برای شنا و پیاده روی و دیدن دنیای زیر آب به طول 1.2 ‏کیلومتر دارد .


شهر های کرالا :

مهمترین شهر های کرالا عبارتند از :

شهر كوچين -شهر كوالام -شهر کوماراکوم


شهر كوچين :

كوچين یا کوچی بهترین منطقه‌ برای توريست‌ها و بازديدكنندگاني است كه طالب آرامش و راحتي هستند

بخش كوچكي از ماتانچری و حصار كوچين در غرب در جايي كه كشورهايي نظير عربستان، انگليس، هلندي، پرتقالي با هم تركيب مي‌شوند داراي معماري خاصي است كه از تكنولوژي نوين غرب استفاده كرده است.

مکاني مملو از دلبستگي

حركت و گذر از ميان برج و بارود حصار كوچين براي پيداكردن تورهاي ماهيگيري چيني، جايگاه لنگري قديمي و باشگاه كوچين رفتن به يك سفر دريايي از طريق مرداب.


شهر كوالام :

كوالام به معني دسته هاي درخت نارگيل مي باشد و همانند اسم خود اين دهكده مملو از درختان نارگيل در ساحل هلالي شكل خود مي باشد. اين ساحل داراي 3 قسمت مي باشد: جنوبي ترين قسمت و محبوب ترين قسمت ساحل لايت هاوس نام دارد كه يك منظره بي نظير از مسجد وزين جم را ارائه مي دهد. قسمت شمالي با نام سمودرا منطقه آرام و ساكت مي باشد. قسمت مياني بنام هوا مركز فعاليتها و ماهيگيران دهكده مي باشد. درياي آبي و هواي مطبوع ، كوالام را منطقه ايي بسيار محبوب براي شنا و استفاده از دريا كرده است.


شهر کوماراکوم

کوماراکوم را می توان شهری مملو از پرندگان مختلف ، درختان و هزاران گونه گیاه مختلف توصیف کرد.

دریاچه ویمباناد بزرگترین دریاچه در کرالا است که زیستگاه بسیاری از گونه های ماهی و مروارید های دریایی است .

شهرداری کوماراکوم باغ پرندگانی به وصعت 57000 کیلومتر مربع در این شهر احداث کرده است که در آنجا گونه های مختلفی از پرندکان زندگی میکنند.