درباره مسکو

فرداد پرواز

مسکو - قلب دولت روسیه است

چطور باید پایتخت بزرگترین ایالت در جهان شبیه باشد؟ به ویژه، بزرگ، با شکوه، خیره کننده زیبا، کمی مرموز و نور درخشان ... به طور خلاصه، این مسکو است - پایتخت روسیه، "چهره" قدرت اصلی جهان، مهم ترین مهم ترین سیاسی، علمی و فرهنگی مرکز

دولت شهر با شخصیت و سرنوشت منحصر به فرد، نماد ناپذیری از قدرت و عظمت امپراتوری، موزه فضای باز معماری و مناظر مدرن با نور سرد از آسمان خراش های شیشه ای است. چنین مسکو - متنوع و پر از کنتراست است، به هر حال فریبنده است. و با این حال، آن دارای برخی از ویژگی های منحصر به فرد است. یعنی طرح دایره ای که در اواخر قرن شانزده ظاهر شد؛ چشم انداز خاص با زمین های تپه ای و منحنی های شیب دار رودخانه Moskva؛ فضاهای سبز از هم جدا کردن محله های شهری؛ ترکیبی از جاده های وسیع و راه هایی با کوچه های آرام از شهر قدیمی.

مسکو در میان گران ترین و زیباترین شهرهای دنیا قرار دارد. هر سال هزاران گردشگر با دیدن رویای دست زدن به سرچشمه فرهنگ روسیه، بازدید از موزه ها و تئاتر های معروف جهان، سرگردان جاده های شاعران، نویسندگان، نوازندگان و هنرمندان، بازدید از املاک و منزل شاهزادگان و امپراتوران روسیه، شاهد کلیساهای ارتدوکس با شکوه و صومعه ها. مسکو با گنجینه های پر شده است هر خیابان دارای یک نام مربوط به تاریخ آن است و تقریبا هر ساختمان و بنای یادبود یک شاهکار معماری منحصر به فرد است و سرنوشت منحصر به فرد آن است. فقط در مسکو می توانید یک خیابان مدرن شلوغ را بیرون بیاورید و بلافاصله وارد خطی از قرن نوزدهم شوید و خانه ای را در سبک هنر نیویورک یا سازندگی گرایی که در کنار یک خانه بویار ایستاده است ببینید. قدم زدن در اطراف مسکو هر دو در فضا و زمان است.


.تاریخچه مسکو

.تاریخچه مسکو

تاریخچه شهر مسکو

تاریخ با شکوه شهر بیش از هشت و نیم قرن است. شهر بارها و بارها از خاکستر فتح شده، از بین رفته و متولد شده است ... مسکو برای اولین بار در سال 1147 در لانه ثبت شد. این تاریخ، سال تولد شهر است. اما پایه و اساس مسکو به شاهزاده سوزالت یوری Dolgoruky اختصاص داده شده است. در سال 1156، شاهزاده دستور داد که یک قلعه چوبی جدید، کرملین آینده کروموس، بر روی تپه Borovitsky تپه ای که بر روی رودخانه Moskva و دهانه رودخانه Neglinnaya، در محل سکونت باستانی، احاطه شده است.

گرچه منطقه دور افتاده ولادیمیر سوزدال، در اوایل قرن 13 میلادی، جوان مسکو تبدیل به یک شهر قرون وسطایی عظیم شد - نماد مردم و دولت روسیه. پیش از سلسله شاهزادگان مسکو پسر الکساندر نوسکی، دانییل بود. این او اولین گام های مهم را برای بالا بردن مسکو در قرن چهاردهم بوسیله ادغام زمین های تقسیم شده روسی در اطراف مسکو، مرکز آینده ای از دولت روسیه ساخت. دشمنان متعدد بارها و بارها تلاش کردند تا مسکو را فتح کنند. در 1238 مسکو توسط باته خان خراب شد. در سال 1382، گروه طلایی خان توختیمیش مسکو را با تقلب انتخاب کرد. کرملین به زمین سوخته شد. در سال 1365 مسکو توسط آتش وحشتناک نابود شد

در زمان سلطنت پروردگار بزرگ ایوان III (1462-1505)، مسکو به پایتخت کشور متمرکز تبدیل شد. ایوان III به دنبال تبدیل مسکو به "رم سوم" در برابر کنستانتینپول، که اهمیت آن را از دست داده بود. پایتخت روسیه به علت ساخت و ساز بزرگ مقدماتی و معابد، بازسازی بزرگ کرملین و، بیشتر از همه، کلیساهای آن، سریع شد. در همان زمان میدان سرخ شکل گرفت. ساخت و ساز مسکو در طرح دایره ای انجام شد. همانند ریل های مرکز تاریخی پایتخت، کرملین باستان، استحکامات سنگی ظاهر شد. بنابراین، دیوار کرملین به دنبال دیوارهای شهر چین بود. بعد دیوار شهر سفید آمد؛ خطوط آن در حال حاضر حلقه بلوار مسکو هستند. حلقه بلوار به دنبال دیوار زمین، که به زادگاه باغ تولد داد. در قرن 15th مسکو بزرگترین مرکز فرهنگی با قلمرو و جمعیت بیش از لندن، پراگ و دیگر شهرهای اروپایی بود. از آن زمان، مسکو یکی از بزرگترین شهرهای جهان بوده است. برای قرن ها مرکز برجسته فرهنگ، علم و هنر روسیه بوده است. این محل نشر روسی، اولین تئاتر در روسیه، اولین دانشگاه روسی و اولین روزنامه روسی بود. تاریخچه مسکو بسیار به یاد می آورد: بیش از دو و نیم قرن یوغ مغول و تاتار، نبرد خسته کننده با مهاجمان لهستانی و لیتوانی، نیروهای ناپلئون که شهر را سوزاندند و نازی ها، که حتی نمی توانستند وارد این کشور شوند


اب و هوای مسگو

دما در طول سال می تواند از 40 درجه تا 95 درجه فارنهایت باشد. زمستان های مسکو می تواند بسیار سرد باشد، به ویژه اگر به دمای زمستان بیشتر از انجماد مورد استفاده قرار گیرد. لازم است برای شرایط آب و هوایی سخت زمستان با لباس های گرم و لباس های فوق العاده آماده شود. مردان و زنان اغلب صبر می کنند تا زمانی که آنها واردخرید کیف و کلاه خز می شوند و بسیاری از زنان نیز لباس های پوسته و چکمه های محلی را خریداری می کنند. سایر ابزارهای زمستانی موجود در منطقه ممکن است استانداردها و یا سبک آمریکا را برآورده نکنند. سامرهای کوتاه و اغلب سرد هستند. جوراب و کت بدون توجه به زمان سالی که وارد می کنید لازم است.

بهترین نوع لباس هایی که در مسکو وجود دارد به راحتی قابل شستشو می باشد. لباس های مقاوم و ضد آب و کفش با رطوبت خوب ضروری است. روس ها معمولا هنگام ورود به منزل خود کفش های خود را درمی آورند، بنابراین دو جفت اضافی از دمپایی را برای مهمانانی که راحت با کفش های خود به خانه می آیند دارند.


پوشش در مسکو

پوشش مردان :

دستکش های گرم، چکمه های گرم و ضد آب و کلاه گرم ضروری هستند. ساختمان های داخلی اغلب در زمستان تحت استانداردهای آمریکایی قرار می گیرند، اما در پاییز و بهار، زمانی که گرمایش مرکزی وجود ندارد، در داخل خانه می تواند به راحتی خنک شد. ژاکت های سبک و یا جلیقه ها پوشیدنی مناسب هستند.

پوشش زنان :

به طور کلی، زنان در مسکو لباس هایی مشابه لباس های مرسوم ایالات متحده استفاده می کنند. زنان نیاز به یک کت سنگین دارند مانند کتهای خز و یا بارانی . چکمه های گرم، ضد آب، ضخیم، دستکش های گرم و لباس های گرم یا ابریشمی بسیار مفید هستند .

کودکان و نوزادان :

کودکان و نوزادان نیاز به لباس زمستانی گرم دارند. روسری، کلاه، دستکش و لباس های پشمی بسیار مناسب است .


آثار مسکو

این شهر دارای ارزشمندترین آثار تاریخی و معماری اهمیت جهانی است: کرملین، کلیسای مستعمره Novodevichy، کلیسای شبانگاهی فیلی، قله پیروزی، یادبود پیروزی در تپه Poklonnaya. برجسته تر از مسکو، گنبد طلایی کلیسای مسیح نجات دهنده است که کلیسای جامع مسکو، دروازه های کرملین Voskresenskiye با ایروسکایا کلیسا و معبد آیکون بانوی ما از کاازن در میدان سرخ است. اربیت، کلیسای جامع سنت باسیل، تئاتر بلشویی - این و دیگر جاذبه ها تبدیل به نمادهای مسکو شده اند، مشهور در سراسر جهان.

مجموعه نقاشی، نقاشی و مجسمه های گالری تترایکوف، موزه هنرهای زیبا به نام A.S. پوشکین می تواند مجموعه ای از موزه های معروف بسیاری در جهان را رقابت کند.

همراه با روحانی مسکو نوع دیگری از زندگی - روشن، مدرن، پویا، پر از وسوسه در قالب سرگرمی و مراکز خرید، کازینو، بوتیک، سینما، پارک ها، جاذبه ها، رستوران ها و باشگاه ها برای هر سلیقه و دلخوشی های دیگر - که همه جاذبه های ماجراجویی از سراسر جهان را جذب می کند.


کلیسای جامع سنت باسیل، مسکو

کلیسای جامع سنت باسیل - سرنوشت مقدس ارتدوکس روسیه

کلیسای جامع سنت باسیل، مسکو کلیسای جامع پوکروفسکی که بیشتر به عنوان کلیسای جامع سنت باسیل شناخته می شود کلیسای ارتدکس است که یک بنای معماری است که یکی از معروف ترین نمادهای مسکو و کل روسیه است.

معبد در سال 1552، بر اساس حکم تزار ایوان وحشی، به افتخار ضبط از کشیش کازان تاسیس شد. معبد به افتخار تثلیث مقدس محکوم شد. در سال 1554 در محل آن، ایوان ترسناک دستور ساخت کلیسای حفاظت از باکره با کلیساهای که پیروزی بر تاتارها را جشن می گیرد. مردم معبد جدید "حفاظت گودال" را نام بردند، از آنجا که کلیسای جامع در نزدیکی یک گودال عمیق که در امتداد دیوار شرقی کرملین بود ساخته شد.

اعتقاد بر این است که دو معمار روسی Postnik و Barma معبد را ساختند. با توجه به افسانه ها، با دیدن کلیسای جامع، ایوان وحشتناک تحت تاثیر زیبایی آن است که دستور داد که معماران را نابود کند، زیرا آنها قادر به ساخت معبد دیگری نیستند، که برابر با زیبایی کلیسای جامع سنت باسیل باشد.

بعدها یکی از احترام ترین احزاب در روسیه، سنت واریلی، در یکی از محدودیت ها در معبد دفن شد. افسانه می گوید که پول برای معبد Pokrovsky در آینده جمع آوری می کند و سکه ها را بر روی شانه راست خود در میدان سرخ سقوط می کند. هیچکس، حتی دزدان جرئت نمیکردند این پول را لمس کنند. و در اوت 1552 قبل از مرگ او، پول جمع آوری شده را به ایوان وحشتناک داد، که دستور داد که در این سایت یک معبد ساخت.

کلیسای جامع سنت باسیل یک مجموعه متعادل از هشت کلیسای ستونی است که نهمین نهشته را احاطه کرده است، بالاترین معبد که دارای یک محوطه است. هر یک از هشت کلیسا به افتخار مقدس نامگذاری شده بود که در آن روز مبارزات کازان ایوان وحشت آور چیزی شگفت آور آورد. کلیسای مرکزی به حفاظت از مادر خدا اختصاص داده شده است. این روز کازان توسط طوفان گرفته شد. کلیسای سنت باسیل با گنبدهای پیاز تزئین شده است. هر یک از آنها منحصر به فرد است؛ هیچ کدام از آنها دیگران را تکرار نمی کنند. هر گنبد با پرده، نوآورانه تزئین شده است

بر اساس یک افسانه، ناپلئون می خواست این معجزه معماری را به پاریس برساند، اما تکنیک آن زمان نتوانست با آن کار کنار بیاید. سپس امپراتور فرانسوی به ارتش خود دستور داد تا معبد را همراه با کرملین، قبل از عقب نشینی، منفجر کند. مسلمانان بیهوده سعی کردند آتش سوزی های سوزان را خاموش کنند، اما پیشاپیش مداخله کرد: ناگهان باران ریخت. این کمک کرد که انفجار را متوقف کند.

در اواسط دهه 20 هجری قمری، کلیسای سنت باسیل، موزه را به دست گرفت و در سال 1934 به عنوان موزه امور خارجه موزه ایالت در نظر گرفته شد. 9 آیکون استاز وجود دارد که شامل حدود 400 آیکون قرن های XVI-XIX می باشد که بهترین نمونه هایی از نقاشی آکوستیک نووگورود و مسکو در معبد موزه هستند. علاوه بر آیکون ها، پرتره و نقاشی های چشم انداز و تزئینات در کلیسای جامع وجود دارد. دیوارهای آن با نقاشی های دیواری تزئین شده است.

در میان ارزشمندترین نمایشگاه ها باید چای (قرن رساله برای ترتیب شراب) قرن هفدهم، که متعلق به تزار الکسای میهی لیوویچ بود، ذکر شود. مجموعه ای جالب از زنگ های ساخته شده در روسیه، بلاروس، هلند، فرانسه و آلمان، و همچنین سلاح های زمان های ایوان ترسناک در کلیسای جامع سنت واسیل ارائه شده است. این مجموعه در لیست میراث جهانی یونسکو در روسیه قرار دارد


ثاریخچه آربات

آربات، شاهد توسعه و شکل گیری مدرن مسکو

آربات، مسکو در حال حاضر در قرن 11th آربات به شدت ساکن بود؛ بسیاری از خانه های چوبی، مغازه ها و البته کلیساها وجود داشت. آربات همچنین در جبهه های مهم در حومه کرملین بود، بنابراین این محل جنگ با مهاجمان خارجی بود. آنجا بود که در سال 1493 ارتش کازان خان محمد آئول شکست خورد و به زمین افتاد.

در این خیابان، جنگجویان قرون وسطی برای حفاظت از مرزهای جنوبی مسکو رفتند. در قرن شانزدهم، آربات با استقرار چتربازان و صنایع دستی اشغال شد: Plotnikov Pereulok (Carpenters Lane) برای نجارها بود؛ Serebryanny (نقره ای) - برای دستبندهای نقره ای؛ Denezhny (پول) - برای کارکنان نعناع. قرن هجدهم ارباب را از کارگران برد و به آن عارفان داد.

آربات مرکز ارثی است، قلعه هوشمندانه، لانه اشنائی اشرافی. آربات و مجاورت آن برای خانه های خانواده های ثروتمند نجیب، Golitsyns، Trubetskoys، Volkonskys، Sheremetyevs شناخته شده بود. خانه های قدیمی با گچ و بالکن پیچیده، نمادهای خیالی می گویند بسیاری در مورد سلیقه اول خود صاحبان. بعدهاآربات محبوب و معروف دیگر اشخاص مشهور مانند پوشکین، تسوتاوا و یسنین بود. موزه های آنها در آنجا باز هستند. نگهداری خانه ای است که آندری بیلی و بعد از آن باردار بلات Okudzhava زندگی می کردند.

آربات، مسکو در نیمه دوم قرن نوزدهم اربات به طور اساسی تغییر ظاهر خود را نشان داد. این مد بود که خانه ای در ارباب و خطوط آن پیدا کند. ساکنان جدید آرتات، بازرگانان، مقامات و نمایندگان روشنفکران موفق بودند. مناظر پیشرفته با مزارع و اتاق زیر شیروانی که در باغ های سبز به خاک سپرده شده اند "تصویر" جدیدی از اربیت را نقاشی می کنند. مغازه های مد، رستوران های گرانقیمت و ایستگاه راه آهن وجود داشت. در اواخر قرن نوزدهم آربات شروع به ساخت تصویری بسیار نزدیک به معاصر کرد که شامل ساختمان های سه طبقه، افزایش تعداد فروشگاه ها، ساخت ساختمان های مهمان چند طبقه و رستوران ها بود.

پس از انقلاب،آربات غیر قابل تشخیص بود: یک ظاهر خشن و خاکستری، خانه های بی رحمانه تخریب شده، مرز خیابان ها و ساختمان های جدید را در سمت راست گسترش داد، به هیچ وجه شبیه به قدیمی ها نبود. ریل تراموا و تراموا جایگزین شد، پیاده رو و آسفالت شده است.

آربات ظاهر تاریخی خود را از دست داد و در انتظار بود یخ زده. این فقط در زمان نپ به زندگی باز گشت: مغازه ها و کافی شاپ های متعدد باز شد، رستوران "پراگ" کار خود را از سر گرفت، تئاتر ایالتی که بعد از وختنگوف ساخته شد. اما طولی نکشید. همه چیز در دهه 1930 با کلیساهای تخریب شده در دوران آتیسم ستیزه جویان رفته بو

تحت حکومت اتحاد جماهیر شوروی، صورت آربات قدیمی تغییر ناپذیر بود. در اوایل دهه 1960، خیابان های بازاری از Kalinin Prospekt، که بعدها به نام Arbat جدید تغییر نام دادند، بخشی از قلمرو آرت را به دست آوردند. این منجر به تخریب بسیاری از آثار معماری قرن های 18-19th شد. اما ظاهر ارباب قدیمی هنوز هم وجود دارد و تقریبا در هر خانه آن تاریخ، گاه منحصر به فرد خود را دارد.

در سال های 1974-1986، منطقه عابر پیاده با تعداد زیاد مغازه ها و کافه های کوچک و تجارت خیابانی پر جنب و جوش در اربیت تاسیس شد. نما از خانه ها صورتی، زرد، آبی و سبز رنگ بود. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، اربات تبدیل به نوعی مکتب توریستی برای مسکو و بازدیدکنندگان شد. امروزه بسیاری از کافه ها و رستوران ها وجود دارد. Arbat جدید بدون شک می تواند یک کمی لاس وگاس نامیده می شود - کازینو معتبر، مانند "Metelitsa"، و بسیاری از کلوپ های شبانه وجود دارد. بزرگترین شاخه های بانک ها، مغازه ها و بوتیک ها، تعدادی از باشگاه های تناسب اندام، مراکز خرید و مراکز اداری وجود دارد. شما می توانید هنرمندان، خوانندگان و بازیگران خیابانی، انواع سوغاتی های روسی را پیدا کنید. آربات محبوبیت جدیدی پیدا کرده و به عنوان یک مکان مورد علاقه برای مسکو و مهمانان تبدیل شده است


جاذبه های آربات

تئاتر آنها. E.Vahtangova

در خانه شماره 26، تئاتر واقع شده است. وختنگوف ساختمان تئاتر در محل یک عمارت قدیمی ساخته شد که در آغاز قرن نوزدهم در اختیار AM Golitsyn، سپس NA Buturlina و غیره در ساختمان قدیمی تئاتر در سال 1941 یک بمب و پس از جنگ، در سال 1946-1947 سال معمار پی.و.آبرسیموف، تئاتر دوباره بازسازی شد.

چشمه "شاهزاده توراندوت" در سال 1997 توسط دولت مسکو به 850 سالگرد شهر ساخته شد.

البته معروف ترین ساکن آربات البته، الکساندر پوشکین است. پوشکین خانه و آپارتمان در یکی از قدیمی ترین ساختمان های آربات واقع شده است - خانه های Khitrovo ساخته شده در وسط قرن هجدهم و از آن زمان چندین بار بازسازی شده است. در اینجا بود که الکساندر همسر جوان خود، ناتالیا Nikolaevna (موسوم به گونچاروف) پس از عروسی، 18 فوریه، 1831 که در آن، با توجه به اعتراف خود، شاعر کاملا خوشحال بود به ارمغان آورد، یک خط نوشتن نیست. با این حال، در اواسط مه 1831 الکساندر مجبور به ترک آپارتمان در آربات شدو با همسر خود به سنت پترزبورگ رفت و در آنجاپنهان شد

اظهار بدبختی از جامعه عالی مسکو.

در فوریه 1937، به مناسبت 100 سالگرد مرگ پوشکین، پلاک یادبود در خانه 53 به یاد می آید که یک مستاجر بزرگ است و در سال 1986 یک آپارتمان موزه پوشکین در خیابان آربا تاسیس شد

آربات سمت راست خیابان اصلی مسکو نامیده می شود. و این به این دلیل نیست که این بزرگترین خیابان شهری یا مرکزی است. نه در همه اهالی مسکو ارزش جذابیت منحصر به فرد آن ایجاد شده توسط قطعات معماری از دوره های گذشته، آزادی و عاشقانه آن را ستود توسط هنرمندان خیابانی و موسیقی دانان، روح منحصر به فرد خود را از مسکو قدیمی - نجیب و هوشمند است.

تاریخ بسیاری از خانه ها در آربات با تاریخ و زندگی مردم روسیه روبرو است. در واقع، آربات مکان منحصر به فرد در مسکو است. این فقط یک خیابان نیست؛ آن را به یک "بیت" ویژه پایتخت، یک نوع از "مسکو در مسکو" است، با سابقه خود را، هویت، سنت، و حتی چشم انداز است. این رودخانه Moskva است.

آربات، بار MoscowMany سوخته و بازسازی، آربات به اندازه کافی طول تاریخ طولانی خود رنج می برد و مدت زیادی است که نمادی از مسکو قدیمی است. این در شعر، نثر، آهنگ و فیلم جاودانه است. امروز، آن را در یک خیابان کوچک، که در سال های اخیر تبدیل به یک منطقه عابر پیاده است، اما در واقع، آربات منطقه تاریخی مسکو، که در سال 1993 جشن 500 سالگرد خود را است.

این فوق العاده است که تا به امروز با وجود بسیاری از تغییراتی که در منطقه در سال های اخیر اتفاق افتاده اند، آربات حفظ خلاق، تسکین دهنده، روح عجیب و غریب خود، که به عنوان یک آهن ربا برای تمام کسانی که با مردم فوق العاده زندگی و کار سمت راست وجود دارد خدمت کرده است، در زیر سایه مهمان نواز از باغ های سبز آرام و خطوط آب و هوا جذاب لذت میبرند


میدان مانژ، مسکو

میدان مانژ، مسکو

میدان مانژ نقطه مورد علاقه برای جوانان مسکو است

میدان مانژ، مسکو ساختمان مانژ نامی به مربع که در آن واقع شده است. به عنوان میدان مانژ شناخته شد. مربع با گلدان های گلدار، چشمه های مجسمه ای با شخصیت های داستان های قومی روسی تزئین شده است. این باغ الکساندر، کرملین و کتابخانه دولتی روسیه است. میدان Manege نقطه مورد علاقه برای جوانان مسکو است. این از میدان سرخ دروازه ایبرای کیتی گارود جدا شده است. میدان منی اولین بار در پایان قرن بیستم ذکر شد، هرچند که در نهایت در سال 1932-1938 شکل گرفت. از آنجایی که مانژ برای نمایش های نظامی و تعطیلات برای نمایشگاه ها و کنسرت ها در نظر گرفته شده بود، جشنواره های محلی، نمایشگاه ها و غیره بود.

در حال حاضر تحت میدان مانژیکی از مراکز عمده فروش پایتخت - Okhotny Ryad است. این تحت سلطه است کشتن مارتوسط سنت جورج ، نماد مسکو. در مقابل ساختمان موزه تاریخی در سال 1995، بنای یادبود Georgi Zhukov نصب شد. در مرز بین دو مربع است کاملا یک بنای تاریخی اصلی وجود دارد - "کیلومتر صفر روسیه"، ستاره در سنگ فرش منطقه نماد آغاز این بزرگراه از کشور است.


سرگرمی

هتل ها و رستوران های اصلی از کشورهای مشترک المنافع ایالات متحده غذاهای آمریکایی، اروپایی، روسی و قومی را عرضه می کنند. کیفیت غذا و خدمات به طور کلی قابل قبول است و به نظر می رسد که رستوران های جدید روزانه باز می شوند. منوهای انگلیسی / روسی در بسیاری از کشورها موجود است.

برای نمایشگاه تئاتر، مسکو طیف گسترده ای از سرگرمی ها را با قیمت های پایین تر از ایالات متحده ارائه می دهد. تئاتر بلشویی در تمام ماه های تابستان، برنامه های باله و اپرا مشهور را ارائه می دهد. برای سخنرانان روسی، شهر همچنین دارای چندین تئاتر فوق العاده خوب است. یکی از بهترین هنرهای رزمی مسکو است که در آن نمایشنامه نویسان روسی کلاسیک مانند چخوف اغلب اجرا می شوند. تئاترهای کودکان و عروسکهای شهر، از جمله مشهورترین تئاتر اسباب بازی اوبرتسوف، جاذبه های اصلی برای خانواده ها هستند. هر دو سیرک مسکو برای کودکان و بزرگسالان به طور یکسان توصیه می شود. این شهر همچنین دارای یک صحنه فعال جاز است. در سال های اخیر موسیقی راک محبوبیت فراوانی یافته است و کنسرت ها در سراسر شهر برگزار می شود. بلیط ارزان قیمت است و می تواند به صورت پیش خریداری شده در دفتر تئاتر یا ورزشگاه، در کیوسک های خاصی در سطح شهر پراکنده شده یا توسط شرکت های گردشگری محلی به دست آید.


نماد پیروزی روسیه Poklonnaya هیل

نام مشهور ترین مکانها مجتمع یادبود Poklonnaya هیل: مسجد، کنیسه، کلیسا، موزه و بناهای تاریخی

البته مشهورترین مکان در ورودی به مسکو از غرب، Poklonnaya (Bow) Hill، محل قابل توجهی است که با رویدادهای تاریخی مختلف در روسیه ارتباط دارد. یک بار این تپه به آرامی تسخیر شد و به دور از مسکو قرار داشت و از دیدار او دیدنی دیدنی شهر باز شد. مسافران آنجا متوقف شدند تا نگاهی به مسکو بیاندازند و به او تعظیم کنند: از این رو نام تپه. در نيمه هفتم ناپلئون بطور مداوم منتظر کلید های مسکو بود. آنجا بود که سربازان برای دفاع از سرزمین مادری در طول جنگ جهانی دوم به جلو رفتند.

به همین دلیل است که Poklonnaya هیل تبدیل به نماد پیروزی روسیه در برابر تجاوزگران خارجی شد. در ارتباط با گذشته، بزرگترین یادبود به پیروزی در جنگ میهنی بزرگ 1941 - 1945 با پارک، آثار تاریخی، موزه ها و کلیساها ساخته شد.

فقط در 23 فوریه سال 1958، نشانه یادبود گفت: «در جنگ بزرگ میهن پرستان 1945-1941، در سالن 1941-1945 رخ خواهد داد». بعدا پارک پیروزی در آنجا کاشته شد.

طراحی و ساخت مجتمع یادبود در Poklonnaya هیل به مدت چندین سال به تأخیر افتاد. افتتاح بزرگ آن به پنجاهمین سالگرد پیروزی در برابر فاشیسم، در 9 مه برگزار شد. نه چندان دور، این مجتمع توسط کلیسای مونتاژ شده در حافظه جنگ میهنی اسپانیا تأسیس شد


حمل و نقل

حمل ونقل عمومي در مسكو ارزان مي باشد و مي توان از مترو،‌ تراموا، اتوبوس و تاكسي استفاده نمود. با توجه به ارزان بودن مترو نسبت به ساير وسايل، واگنهاي مترو در ساعت شلوغي پر ازدحام ميگردند. ايستگاههاي مترو مسكو در زمره زيباترين ايستگاههاي مترو جهان مي باشند.


برج پیروزی روسیه (Zurab Tsereteli)

برج اصلی پیروزی که 142 متر ارتفاع ایستاده است توسط زوراب تسراتلی ایجاد شده است.

این نماد 1،418 روز و شب جنگ بزرگ میهن است. در علامت 100 رقم برنز الهه پیروزی - نایک است. در پایه اوبلیش، در تخت گرانیت، مجسمه سنت جورج کشتن مار، نماد شهر است.


موزه جنگ بزرگ میهن پرستان مسکو

موزه مرکزی جنگ بزرگ میهن پرستانه در Poklonnaya هیل

موزه مرکزی جنگ بزرگ میهن، که در سال 1986 تأسیس شد، در منطقه دایره ای از پیروان قرار دارد. این موزه ی منحصر به فرد در روز جشن پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ میهنی بزرگ تاسیس شد و در دهه ی اخیر، یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین موزه های مسکو بوده است. مجموعه موزه دارای اسناد بایگانی منحصر به فرد، سلاح و لباس، پرچم اسیر و تجهیزات نظامی است. این حدود 50 هزار نمایشگاه مرتبط با تاریخ نظامی دارد. در نمایش های ویژه شما کتاب حافظه، 385 جلد را خواهید دید که شامل اسامی افرادی است که در جنگ جان سپردند. در موزه، در میان موارد دیگر، پرچم پیروزی، پرچم قرمز، که در 30 آوریل 1945 بر روی ریشاستگ در برلین برپا شد، حفظ می شود. در نزدیکی موزه، نمایشگاهی از تجهیزات نظامی دائمی وجود دارد.


کلیسای سنت جورج پیروزی

برای علامت گذاری 50 سالگرد پیروزی معبد سنت جورج برنده در تپه Poklonnaya نصب شد. این یادآوری فرمانده اصلی جهان دوم، جورج ژووف، که حامی آسمانی، سنت است جورج معبد در 9 مه 1995 به وقوع پیوست.


برج پیروزی روسیه (Zurab Tsereteli)

برج اصلی پیروزی که 142 متر ارتفاع ایستاده است توسط زوراب تسراتلی ایجاد شده است.

این نماد 1،418 روز و شب جنگ بزرگ میهن است. در علامت 100 رقم برنز الهه پیروزی - نایک است. در پایه اوبلیش، در تخت گرانیت، مجسمه سنت جورج کشتن مار، نماد شهر است.


مسجد یادبود مسکو

مسجد در سال 1997 به خاطر سربازان مسلمان که در جنگ میهنی بزرگ 1941-1945 درگذشت، ساخته شد.

کنیسه یادبود

کلیسا در خاطره ی یهودیان در جنگ میهنی بزرگ 1941-1945 ساخته شد. کنیسه و موزه یادبود هولوکاست در سال 1998 افتتاح شد


موزه جنگ بزرگ میهن پرستان مسکو

موزه مرکزی جنگ بزرگ میهن پرستانه در Poklonnaya هیل

موزه مرکزی جنگ بزرگ میهن، که در سال 1986 تأسیس شد، در منطقه دایره ای از پیروان قرار دارد. این موزه ی منحصر به فرد در روز جشن پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ میهنی بزرگ تاسیس شد و در دهه ی اخیر، یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین موزه های مسکو بوده است. مجموعه موزه دارای اسناد بایگانی منحصر به فرد، سلاح و لباس، پرچم اسیر و تجهیزات نظامی است. این حدود 50 هزار نمایشگاه مرتبط با تاریخ نظامی دارد. در نمایش های ویژه شما کتاب حافظه، 385 جلد را خواهید دید که شامل اسامی افرادی است که در جنگ جان سپردند. در موزه، در میان موارد دیگر، پرچم پیروزی، پرچم قرمز، که در 30 آوریل 1945 بر روی ریشاستگ در برلین برپا شد، حفظ می شود. در نزدیکی موزه، نمایشگاهی از تجهیزات نظامی دائمی وجود دارد.


تئاتر بلشوی، مسکو

تئاتر بلشوی - معبد فرهنگ روسی

تئاتر بلشوی مسکو در مرکز شهر مسکو در میدان زیبا، معبد اصلی فرهنگ روسیه - تئاتر بلشوی وجود دارد. غرور تمام روسیه - تئاتر Bolshoi - یکی از بزرگترین تئاترهای اپرا و باله در جهان است که به عنوان "La Scala" در ایتالیا و "Covent Garden" در انگلستان رتبه بندی شده است. اهمیت تئاتر بلشوی برای روسیه بیش از حد اهمیت دارد. شما فقط می توانید از خلق های جاودانه خود لذت ببرید و به تحسین ساختمان با شکوه خود، که همچنین یک نمونه برجسته از معماری روسیه است. تاریخ تئاتر بلشوی، هر دو با شکوه و گیج کننده است. به عنوان مثال این واقعیت است که دو تاریخ تئاتر بلشوی وجود دارد - مارس 1776 وژانویه 1825

این همان چیزی است که اتفاق افتاد ... در ماه مارس سال 1776 دادستان استانی، شاهزاده پیتر وسترروسف، مجوز از امتداد کاترین دوم را دربارۀ اجرای نمایشنامه ها، کنسرت ها و مسابقات دریافت کرد. در ارتباط با آن، شاهزاده ساخت تئاتر را آغاز کرد، که به نام پتروفسکی نامگذاری شده بود، چون در میدان پیتر قرار داشت. افسوس، اولین تئاتر روسی در مسکو در خیابان پیتر پیتر قبل از باز شدن، سوزانده بود. این نتیجه در کاهش شاهزاده. او جزئیات را به شریکش، انگلیسی، مایکل مددوکس تحویل داد. با تشکر از او، در بسیاری از خالی، به رغم تمام آتش و جنگ، به طور منظم توسط رودخانه Neglinka آب گرفتگی، تئاتر رشد کرد، که پتروفسکی پیشینی جغرافیایی خود را از دست داد و به سادگی آن را به نام تئاتر بلشوئی شناخت.

تئاتر بلشوی، مسکو، تئاتر پدروسکی مادوکس 25 ساله ایستاده بود، در سال 1805، ساختمان سوزانده شد (به هر حال، بعدا بارها و بارها سوخته شد و سپس بازسازی شد). در 1821-1821، میهیلوف و بوه ساختمان ساختمان برجسته ای را برای تئاتر بلشوئی طراحی کردند که امروز ما آن را تحسین می کنیم. میدان تئاتر تئاتر هشت ستونی را با ارابه شکوهمند آپولو بر روی حیاط خلوت، نماد جنبش ابدی هنر و زندگی، به دست آورد. ساختمان زیبا در سبک کلاسیک که درون قرمز و طلایی تزئین شده است، بر اساس نظریه های معاصر آن، بهترین تئاتر در اروپا بود و دوم تنها در میلان لا اسکالا بود. افتتاح آن در ژانویه سال 1825 برگزار شد.

تئاتر بلشویی در مسکو یکی از بهترین تئاتر در جهان است. خانه پنج ستاره برای اندازه آن و آکوستیک عالی مشهور است. این تزئین شده با گچ گلدوزی شده، نقاشی های دیواری بر روی سقف و لوستر کریستال بزرگ است. ارتفاع این خانه 21 متر است، طول آن 25 متر، عرض 26 متر است. این کرسی 2،153 تماشاخانه دارد. در مقابل تئاتر بلشوی مربع با چشمه وجود دارد. با این حال، زمانبندی تئاتر بلشویا در سال 1776 آغاز می شود. بنابراین، در سال 2006، 230 سالگرد تئاتر بلشویک روسیه جشن گرفته شد. بلشوی حق فرهنگ روسیه است. در طول زندگی آن مرکز جذابیت بهترین اپرا و باله روسی بود. صحنه این تئاتر اولین بار بود که بسیاری از کارهای برجسته آهنگسازان روسی را دید. خواننده های محلی، رقصنده ها، کارگردانان، کارگردانان و نقاشان. شکوه تئاتر بلشوی به مدت طولانی فراتر از محدوده کشور ما است


سایر مکان های جالب در مسکو

میدان اروپایی

بنای یادبود Minin و Pozharsky..حلقه بلوار

هفت خواهر..اسپارو هیلز

تمیز کردن استخرها

باغ نزوچنی..Kitai-gorod

موزون..برجستکینو

مانع.ب..لوار Tverskoy

خانه رومانوف...سیرک در بلوارTsvetnoy


کلیسای سنت جورج پیروزی

برای علامت گذاری 50 سالگرد پیروزی معبد سنت جورج برنده در تپه Poklonnaya نصب شد. این یادآوری فرمانده اصلی جهان دوم، جورج ژووف، که حامی آسمانی، سنت است جورج معبد در 9 مه 1995 به وقوع پیوست.


میدان اروپایی در مسکو

میدان اروپا، نماد وحدت کشورهای اروپایی

میدان اروپا در سال 2002 افتتاح شد. ساخت آن با همکاری بلژیک انجام شد. مجموعه معماری اروپا. در مجموع این مجموعه حدود 3000 متر مربع است متر

مجسمه سازی ربودن اروپا که توسط پایتخت بلژیک به مسکو ارائه می شود، ترکیبی پیچیده از فولاد، بخار و آب است. این بزرگترین مجسمه انتزاعی در پایتخت است. داستان اساطیری سنتی به طرز بسیار متفاوتی ارائه شده است. پیچیدگی غول پیکر و مشتاق آسمان از لوله های فولادی ضد زنگ سیلور، سر گاو، زئوس و دختر اروپا در شاخ آن. اگر به یک زاویه مشخص نگاه کنید و با روشنایی مناسب، شما قادر خواهید بود تا به زیبایی شباهت یک زن را ببینید.


مسجد یادبود مسکو

مسجد در سال 1997 به خاطر سربازان مسلمان که در جنگ میهنی بزرگ 1941-1945 درگذشت، ساخته شد.

کنیسه یادبود

کلیسا در خاطره ی یهودیان در جنگ میهنی بزرگ 1941-1945 ساخته شد. کنیسه و موزه یادبود هولوکاست در سال 1998 افتتاح شد


تئاتر بلشوی، مسکو

تئاتر بلشوی - معبد فرهنگ روسی

تئاتر بلشوی مسکو در مرکز شهر مسکو در میدان زیبا، معبد اصلی فرهنگ روسیه - تئاتر بلشوی وجود دارد. غرور تمام روسیه - تئاتر Bolshoi - یکی از بزرگترین تئاترهای اپرا و باله در جهان است که به عنوان "La Scala" در ایتالیا و "Covent Garden" در انگلستان رتبه بندی شده است. اهمیت تئاتر بلشوی برای روسیه بیش از حد اهمیت دارد. شما فقط می توانید از خلق های جاودانه خود لذت ببرید و به تحسین ساختمان با شکوه خود، که همچنین یک نمونه برجسته از معماری روسیه است. تاریخ تئاتر بلشوی، هر دو با شکوه و گیج کننده است. به عنوان مثال این واقعیت است که دو تاریخ تئاتر بلشوی وجود دارد - مارس 1776 وژانویه 1825

این همان چیزی است که اتفاق افتاد ... در ماه مارس سال 1776 دادستان استانی، شاهزاده پیتر وسترروسف، مجوز از امتداد کاترین دوم را دربارۀ اجرای نمایشنامه ها، کنسرت ها و مسابقات دریافت کرد. در ارتباط با آن، شاهزاده ساخت تئاتر را آغاز کرد، که به نام پتروفسکی نامگذاری شده بود، چون در میدان پیتر قرار داشت. افسوس، اولین تئاتر روسی در مسکو در خیابان پیتر پیتر قبل از باز شدن، سوزانده بود. این نتیجه در کاهش شاهزاده. او جزئیات را به شریکش، انگلیسی، مایکل مددوکس تحویل داد. با تشکر از او، در بسیاری از خالی، به رغم تمام آتش و جنگ، به طور منظم توسط رودخانه Neglinka آب گرفتگی، تئاتر رشد کرد، که پتروفسکی پیشینی جغرافیایی خود را از دست داد و به سادگی آن را به نام تئاتر بلشوئی شناخت.

تئاتر بلشوی، مسکو، تئاتر پدروسکی مادوکس 25 ساله ایستاده بود، در سال 1805، ساختمان سوزانده شد (به هر حال، بعدا بارها و بارها سوخته شد و سپس بازسازی شد). در 1821-1821، میهیلوف و بوه ساختمان ساختمان برجسته ای را برای تئاتر بلشوئی طراحی کردند که امروز ما آن را تحسین می کنیم. میدان تئاتر تئاتر هشت ستونی را با ارابه شکوهمند آپولو بر روی حیاط خلوت، نماد جنبش ابدی هنر و زندگی، به دست آورد. ساختمان زیبا در سبک کلاسیک که درون قرمز و طلایی تزئین شده است، بر اساس نظریه های معاصر آن، بهترین تئاتر در اروپا بود و دوم تنها در میلان لا اسکالا بود. افتتاح آن در ژانویه سال 1825 برگزار شد.

تئاتر بلشویی در مسکو یکی از بهترین تئاتر در جهان است. خانه پنج ستاره برای اندازه آن و آکوستیک عالی مشهور است. این تزئین شده با گچ گلدوزی شده، نقاشی های دیواری بر روی سقف و لوستر کریستال بزرگ است. ارتفاع این خانه 21 متر است، طول آن 25 متر، عرض 26 متر است. این کرسی 2،153 تماشاخانه دارد. در مقابل تئاتر بلشوی مربع با چشمه وجود دارد. با این حال، زمانبندی تئاتر بلشویا در سال 1776 آغاز می شود. بنابراین، در سال 2006، 230 سالگرد تئاتر بلشویک روسیه جشن گرفته شد. بلشوی حق فرهنگ روسیه است. در طول زندگی آن مرکز جذابیت بهترین اپرا و باله روسی بود. صحنه این تئاتر اولین بار بود که بسیاری از کارهای برجسته آهنگسازان روسی را دید. خواننده های محلی، رقصنده ها، کارگردانان، کارگردانان و نقاشان. شکوه تئاتر بلشوی به مدت طولانی فراتر از محدوده کشور ما است


سایر مکان های جالب در مسکو

میدان اروپایی

بنای یادبود Minin و Pozharsky..حلقه بلوار

هفت خواهر..اسپارو هیلز

تمیز کردن استخرها

باغ نزوچنی..Kitai-gorod

موزون..برجستکینو

مانع.ب..لوار Tverskoy

خانه رومانوف...سیرک در بلوارTsvetnoy


میدان اروپایی در مسکو

میدان اروپا، نماد وحدت کشورهای اروپایی

میدان اروپا در سال 2002 افتتاح شد. ساخت آن با همکاری بلژیک انجام شد. مجموعه معماری اروپا. در مجموع این مجموعه حدود 3000 متر مربع است متر

مجسمه سازی ربودن اروپا که توسط پایتخت بلژیک به مسکو ارائه می شود، ترکیبی پیچیده از فولاد، بخار و آب است. این بزرگترین مجسمه انتزاعی در پایتخت است. داستان اساطیری سنتی به طرز بسیار متفاوتی ارائه شده است. پیچیدگی غول پیکر و مشتاق آسمان از لوله های فولادی ضد زنگ سیلور، سر گاو، زئوس و دختر اروپا در شاخ آن. اگر به یک زاویه مشخص نگاه کنید و با روشنایی مناسب، شما قادر خواهید بود تا به زیبایی شباهت یک زن را ببینید.