درباره مسکو

فرداد پرواز

مسکو - قلب دولت روسیه است

چطور باید پایتخت بزرگترین ایالت در جهان شبیه باشد؟ به ویژه، بزرگ، با شکوه، خیره کننده زیبا، کمی مرموز و نور درخشان ... به طور خلاصه، این مسکو است - پایتخت روسیه، "چهره" قدرت اصلی جهان، مهم ترین مهم ترین سیاسی، علمی و فرهنگی مرکزدولت شهر با شخصیت و سرنوشت منحصر به فرد، نماد ناپذیری از قدرت و عظمت امپراتوری، موزه فضای باز معماری و مناظر مدرن با نور سرد از آسمان خراش های شیشه ای است. چنین مسکو - متنوع و پر از کنتراست است، به هر حال فریبنده است. و با این حال، آن دارای برخی از ویژگی های منحصر به فرد است. یعنی طرح دایره ای که در اواخر قرن شانزده ظاهر شد؛ چشم انداز خاص با زمین های تپه ای و منحنی های شیب دار رودخانه Moskva؛ فضاهای سبز از هم جدا کردن محله های شهری؛ ترکیبی از جاده های وسیع و راه هایی با کوچه های آرام از شهر قدیمی.

مسکو در میان گران ترین و زیباترین شهرهای دنیا قرار دارد. هر سال هزاران گردشگر با دیدن رویای دست زدن به سرچشمه فرهنگ روسیه، بازدید از موزه ها و تئاتر های معروف جهان، سرگردان جاده های شاعران، نویسندگان، نوازندگان و هنرمندان، بازدید از املاک و منزل شاهزادگان و امپراتوران روسیه، شاهد کلیساهای ارتدوکس با شکوه و صومعه ها. مسکو با گنجینه های پر شده است هر خیابان دارای یک نام مربوط به تاریخ آن است و تقریبا هر ساختمان و بنای یادبود یک شاهکار معماری منحصر به فرد است و سرنوشت منحصر به فرد آن است. فقط در مسکو می توانید یک خیابان مدرن شلوغ را بیرون بیاورید و بلافاصله وارد خطی از قرن نوزدهم شوید و خانه ای را در سبک هنر نیویورک یا سازندگی گرایی که در کنار یک خانه بویار ایستاده است ببینید. قدم زدن در اطراف مسکو هر دو در فضا و زمان است.


.تاریخچه مسکو

.تاریخچه مسکو

تاریخچه شهر مسکو

تاریخ با شکوه شهر بیش از هشت و نیم قرن است. شهر بارها و بارها از خاکستر فتح شده، از بین رفته و متولد شده است ... مسکو برای اولین بار در سال 1147 در لانه ثبت شد. این تاریخ، سال تولد شهر است. اما پایه و اساس مسکو به شاهزاده سوزالت یوری Dolgoruky اختصاص داده شده است. در سال 1156، شاهزاده دستور داد که یک قلعه چوبی جدید، کرملین آینده کروموس، بر روی تپه Borovitsky تپه ای که بر روی رودخانه Moskva و دهانه رودخانه Neglinnaya، در محل سکونت باستانی، احاطه شده است.

گرچه منطقه دور افتاده ولادیمیر سوزدال، در اوایل قرن 13 میلادی، جوان مسکو تبدیل به یک شهر قرون وسطایی عظیم شد - نماد مردم و دولت روسیه. پیش از سلسله شاهزادگان مسکو پسر الکساندر نوسکی، دانییل بود. این او اولین گام های مهم را برای بالا بردن مسکو در قرن چهاردهم بوسیله ادغام زمین های تقسیم شده روسی در اطراف مسکو، مرکز آینده ای از دولت روسیه ساخت. دشمنان متعدد بارها و بارها تلاش کردند تا مسکو را فتح کنند. در 1238 مسکو توسط باته خان خراب شد. در سال 1382، گروه طلایی خان توختیمیش مسکو را با تقلب انتخاب کرد. کرملین به زمین سوخته شد. در سال 1365 مسکو توسط آتش وحشتناک نابود شد

در زمان سلطنت پروردگار بزرگ ایوان III (1462-1505)، مسکو به پایتخت کشور متمرکز تبدیل شد. ایوان III به دنبال تبدیل مسکو به "رم سوم" در برابر کنستانتینپول، که اهمیت آن را از دست داده بود. پایتخت روسیه به علت ساخت و ساز بزرگ مقدماتی و معابد، بازسازی بزرگ کرملین و، بیشتر از همه، کلیساهای آن، سریع شد. در همان زمان میدان سرخ شکل گرفت. ساخت و ساز مسکو در طرح دایره ای انجام شد. همانند ریل های مرکز تاریخی پایتخت، کرملین باستان، استحکامات سنگی ظاهر شد. بنابراین، دیوار کرملین به دنبال دیوارهای شهر چین بود. بعد دیوار شهر سفید آمد؛ خطوط آن در حال حاضر حلقه بلوار مسکو هستند. حلقه بلوار به دنبال دیوار زمین، که به زادگاه باغ تولد داد. در قرن 15th مسکو بزرگترین مرکز فرهنگی با قلمرو و جمعیت بیش از لندن، پراگ و دیگر شهرهای اروپایی بود. از آن زمان، مسکو یکی از بزرگترین شهرهای جهان بوده است. برای قرن ها مرکز برجسته فرهنگ، علم و هنر روسیه بوده است. این محل نشر روسی، اولین تئاتر در روسیه، اولین دانشگاه روسی و اولین روزنامه روسی بود. تاریخچه مسکو بسیار به یاد می آورد: بیش از دو و نیم قرن یوغ مغول و تاتار، نبرد خسته کننده با مهاجمان لهستانی و لیتوانی، نیروهای ناپلئون که شهر را سوزاندند و نازی ها، که حتی نمی توانستند وارد این کشور شوند


اب و هوای مسگو

دما در طول سال می تواند از 40 درجه تا 95 درجه فارنهایت باشد. زمستان های مسکو می تواند بسیار سرد باشد، به ویژه اگر به دمای زمستان بیشتر از انجماد مورد استفاده قرار گیرد. لازم است برای شرایط آب و هوایی سخت زمستان با لباس های گرم و لباس های فوق العاده آماده شود. مردان و زنان اغلب صبر می کنند تا زمانی که آنها واردخرید کیف و کلاه خز می شوند و بسیاری از زنان نیز لباس های پوسته و چکمه های محلی را خریداری می کنند. سایر ابزارهای زمستانی موجود در منطقه ممکن است استانداردها و یا سبک آمریکا را برآورده نکنند. سامرهای کوتاه و اغلب سرد هستند. جوراب و کت بدون توجه به زمان سالی که وارد می کنید لازم است.

بهترین نوع لباس هایی که در مسکو وجود دارد به راحتی قابل شستشو می باشد. لباس های مقاوم و ضد آب و کفش با رطوبت خوب ضروری است. روس ها معمولا هنگام ورود به منزل خود کفش های خود را درمی آورند، بنابراین دو جفت اضافی از دمپایی را برای مهمانانی که راحت با کفش های خود به خانه می آیند دارند.


پوشش در مسکو

پوشش مردان :

دستکش های گرم، چکمه های گرم و ضد آب و کلاه گرم ضروری هستند. ساختمان های داخلی اغلب در زمستان تحت استانداردهای آمریکایی قرار می گیرند، اما در پاییز و بهار، زمانی که گرمایش مرکزی وجود ندارد، در داخل خانه می تواند به راحتی خنک شد. ژاکت های سبک و یا جلیقه ها پوشیدنی مناسب هستند.

پوشش زنان :

به طور کلی، زنان در مسکو لباس هایی مشابه لباس های مرسوم ایالات متحده استفاده می کنند. زنان نیاز به یک کت سنگین دارند مانند کتهای خز و یا بارانی . چکمه های گرم، ضد آب، ضخیم، دستکش های گرم و لباس های گرم یا ابریشمی بسیار مفید هستند .

کودکان و نوزادان :

کودکان و نوزادان نیاز به لباس زمستانی گرم دارند. روسری، کلاه، دستکش و لباس های پشمی بسیار مناسب است .


آثار مسکو

این شهر دارای ارزشمندترین آثار تاریخی و معماری اهمیت جهانی است: کرملین، کلیسای مستعمره Novodevichy، کلیسای شبانگاهی فیلی، قله پیروزی، یادبود پیروزی در تپه Poklonnaya. برجسته تر از مسکو، گنبد طلایی کلیسای مسیح نجات دهنده است که کلیسای جامع مسکو، دروازه های کرملین Voskresenskiye با ایروسکایا کلیسا و معبد آیکون بانوی ما از کاازن در میدان سرخ است. اربیت، کلیسای جامع سنت باسیل، تئاتر بلشویی - این و دیگر جاذبه ها تبدیل به نمادهای مسکو شده اند، مشهور در سراسر جهان.

مجموعه نقاشی، نقاشی و مجسمه های گالری تترایکوف، موزه هنرهای زیبا به نام A.S. پوشکین می تواند مجموعه ای از موزه های معروف بسیاری در جهان را رقابت کند.

همراه با روحانی مسکو نوع دیگری از زندگی - روشن، مدرن، پویا، پر از وسوسه در قالب سرگرمی و مراکز خرید، کازینو، بوتیک، سینما، پارک ها، جاذبه ها، رستوران ها و باشگاه ها برای هر سلیقه و دلخوشی های دیگر - که همه جاذبه های ماجراجویی از سراسر جهان را جذب می کند.


کلیسای جامع سنت باسیل، مسکو

کلیسای جامع سنت باسیل - سرنوشت مقدس ارتدوکس روسیه

کلیسای جامع سنت باسیل، مسکو کلیسای جامع پوکروفسکی که بیشتر به عنوان کلیسای جامع سنت باسیل شناخته می شود کلیسای ارتدکس است که یک بنای معماری است که یکی از معروف ترین نمادهای مسکو و کل روسیه است.

معبد در سال 1552، بر اساس حکم تزار ایوان وحشی، به افتخار ضبط از کشیش کازان تاسیس شد. معبد به افتخار تثلیث مقدس محکوم شد. در سال 1554 در محل آن، ایوان ترسناک دستور ساخت کلیسای حفاظت از باکره با کلیساهای که پیروزی بر تاتارها را جشن می گیرد. مردم معبد جدید "حفاظت گودال" را نام بردند، از آنجا که کلیسای جامع در نزدیکی یک گودال عمیق که در امتداد دیوار شرقی کرملین بود ساخته شد.

اعتقاد بر این است که دو معمار روسی Postnik و Barma معبد را ساختند. با توجه به افسانه ها، با دیدن کلیسای جامع، ایوان وحشتناک تحت تاثیر زیبایی آن است که دستور داد که معماران را نابود کند، زیرا آنها قادر به ساخت معبد دیگری نیستند، که برابر با زیبایی کلیسای جامع سنت باسیل باشد.

بعدها یکی از احترام ترین احزاب در روسیه، سنت واریلی، در یکی از محدودیت ها در معبد دفن شد. افسانه می گوید که پول برای معبد Pokrovsky در آینده جمع آوری می کند و سکه ها را بر روی شانه راست خود در میدان سرخ سقوط می کند. هیچکس، حتی دزدان جرئت نمیکردند این پول را لمس کنند. و در اوت 1552 قبل از مرگ او، پول جمع آوری شده را به ایوان وحشتناک داد، که دستور داد که در این سایت یک معبد ساخت.

کلیسای جامع سنت باسیل یک مجموعه متعادل از هشت کلیسای ستونی است که نهمین نهشته را احاطه کرده است، بالاترین معبد که دارای یک محوطه است. هر یک از هشت کلیسا به افتخار مقدس نامگذاری شده بود که در آن روز مبارزات کازان ایوان وحشت آور چیزی شگفت آور آورد. کلیسای مرکزی به حفاظت از مادر خدا اختصاص داده شده است. این روز کازان توسط طوفان گرفته شد. کلیسای سنت باسیل با گنبدهای پیاز تزئین شده است. هر یک از آنها منحصر به فرد است؛ هیچ کدام از آنها دیگران را تکرار نمی کنند. هر گنبد با پرده، نوآورانه تزئین شده است

بر اساس یک افسانه، ناپلئون می خواست این معجزه معماری را به پاریس برساند، اما تکنیک آن زمان نتوانست با آن کار کنار بیاید. سپس امپراتور فرانسوی به ارتش خود دستور داد تا معبد را همراه با کرملین، قبل از عقب نشینی، منفجر کند. مسلمانان بیهوده سعی کردند آتش سوزی های سوزان را خاموش کنند، اما پیشاپیش مداخله کرد: ناگهان باران ریخت. این کمک کرد که انفجار را متوقف کند.

در اواسط دهه 20 هجری قمری، کلیسای سنت باسیل، موزه را به دست گرفت و در سال 1934 به عنوان موزه امور خارجه موزه ایالت در نظر گرفته شد. 9 آیکون استاز وجود دارد که شامل حدود 400 آیکون قرن های XVI-XIX می باشد که بهترین نمونه هایی از نقاشی آکوستیک نووگورود و مسکو در معبد موزه هستند. علاوه بر آیکون ها، پرتره و نقاشی های چشم انداز و تزئینات در کلیسای جامع وجود دارد. دیوارهای آن با نقاشی های دیواری تزئین شده است.

در میان ارزشمندترین نمایشگاه ها باید چای (قرن رساله برای ترتیب شراب) قرن هفدهم، که متعلق به تزار الکسای میهی لیوویچ بود، ذکر شود. مجموعه ای جالب از زنگ های ساخته شده در روسیه، بلاروس، هلند، فرانسه و آلمان، و همچنین سلاح های زمان های ایوان ترسناک در کلیسای جامع سنت واسیل ارائه شده است. این مجموعه در لیست میراث جهانی یونسکو در روسیه قرار دارد


ثاریخچه آربات

آربات، شاهد توسعه و شکل گیری مدرن مسکو

آربات، مسکو در حال حاضر در قرن 11th آربات به شدت ساکن بود؛ بسیاری از خانه های چوبی، مغازه ها و البته کلیساها وجود داشت. آربات همچنین در جبهه های مهم در حومه کرملین بود، بنابراین این محل جنگ با مهاجمان خارجی بود. آنجا بود که در سال 1493 ارتش کازان خان محمد آئول شکست خورد و به زمین افتاد.

در این خیابان، جنگجویان قرون وسطی برای حفاظت از مرزهای جنوبی مسکو رفتند. در قرن شانزدهم، آربات با استقرار چتربازان و صنایع دستی اشغال شد: Plotnikov Pereulok (Carpenters Lane) برای نجارها بود؛ Serebryanny (نقره ای) - برای دستبندهای نقره ای؛ Denezhny (پول) - برای کارکنان نعناع. قرن هجدهم ارباب را از کارگران برد و به آن عارفان داد.

آربات مرکز ارثی است، قلعه هوشمندانه، لانه اشنائی اشرافی. آربات و مجاورت آن برای خانه های خانواده های ثروتمند نجیب، Golitsyns، Trubetskoys، Volkonskys، Sheremetyevs شناخته شده بود. خانه های قدیمی با گچ و بالکن پیچیده، نمادهای خیالی می گویند بسیاری در مورد سلیقه اول خود صاحبان. بعدهاآربات محبوب و معروف دیگر اشخاص مشهور مانند پوشکین، تسوتاوا و یسنین بود. موزه های آنها در آنجا باز هستند. نگهداری خانه ای است که آندری بیلی و بعد از آن باردار بلات Okudzhava زندگی می کردند.

آربات، مسکو در نیمه دوم قرن نوزدهم اربات به طور اساسی تغییر ظاهر خود را نشان داد. این مد بود که خانه ای در ارباب و خطوط آن پیدا کند. ساکنان جدید آرتات، بازرگانان، مقامات و نمایندگان روشنفکران موفق بودند. مناظر پیشرفته با مزارع و اتاق زیر شیروانی که در باغ های سبز به خاک سپرده شده اند "تصویر" جدیدی از اربیت را نقاشی می کنند. مغازه های مد، رستوران های گرانقیمت و ایستگاه راه آهن وجود داشت. در اواخر قرن نوزدهم آربات شروع به ساخت تصویری بسیار نزدیک به معاصر کرد که شامل ساختمان های سه طبقه، افزایش تعداد فروشگاه ها، ساخت ساختمان های مهمان چند طبقه و رستوران ها بود.

پس از انقلاب،آربات غیر قابل تشخیص بود: یک ظاهر خشن و خاکستری، خانه های بی رحمانه تخریب شده، مرز خیابان ها و ساختمان های جدید را در سمت راست گسترش داد، به هیچ وجه شبیه به قدیمی ها نبود. ریل تراموا و تراموا جایگزین شد، پیاده رو و آسفالت شده است.

آربات ظاهر تاریخی خود را از دست داد و در انتظار بود یخ زده. این فقط در زمان نپ به زندگی باز گشت: مغازه ها و کافی شاپ های متعدد باز شد، رستوران "پراگ" کار خود را از سر گرفت، تئاتر ایالتی که بعد از وختنگوف ساخته شد. اما طولی نکشید. همه چیز در دهه 1930 با کلیساهای تخریب شده در دوران آتیسم ستیزه جویان رفته بو

تحت حکومت اتحاد جماهیر شوروی، صورت آربات قدیمی تغییر ناپذیر بود. در اوایل دهه 1960، خیابان های بازاری از Kalinin Prospekt، که بعدها به نام Arbat جدید تغییر نام دادند، بخشی از قلمرو آرت را به دست آوردند. این منجر به تخریب بسیاری از آثار معماری قرن های 18-19th شد. اما ظاهر ارباب قدیمی هنوز هم وجود دارد و تقریبا در هر خانه آن تاریخ، گاه منحصر به فرد خود را دارد.

در سال های 1974-1986، منطقه عابر پیاده با تعداد زیاد مغازه ها و کافه های کوچک و تجارت خیابانی پر جنب و جوش در اربیت تاسیس شد. نما از خانه ها صورتی، زرد، آبی و سبز رنگ بود. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، اربات تبدیل به نوعی مکتب توریستی برای مسکو و بازدیدکنندگان شد. امروزه بسیاری از کافه ها و رستوران ها وجود دارد. Arbat جدید بدون شک می تواند یک کمی لاس وگاس نامیده می شود - کازینو معتبر، مانند "Metelitsa"، و بسیاری از کلوپ های شبانه وجود دارد. بزرگترین شاخه های بانک ها، مغازه ها و بوتیک ها، تعدادی از باشگاه های تناسب اندام، مراکز خرید و مراکز اداری وجود دارد. شما می توانید هنرمندان، خوانندگان و بازیگران خیابانی، انواع سوغاتی های روسی را پیدا کنید. آربات محبوبیت جدیدی پیدا کرده و به عنوان یک مکان مورد علاقه برای مسکو و مهمانان تبدیل شده است


جاذبه های آربات

تئاتر آنها. E.Vahtangova

در خانه شماره 26، تئاتر واقع شده است. وختنگوف ساختمان تئاتر در محل یک عمارت قدیمی ساخته شد که در آغاز قرن نوزدهم در اختیار AM Golitsyn، سپس NA Buturlina و غیره در ساختمان قدیمی تئاتر در سال 1941 یک بمب و پس از جنگ، در سال 1946-1947 سال معمار پی.و.آبرسیموف، تئاتر دوباره بازسازی شد.

چشمه "شاهزاده توراندوت" در سال 1997 توسط دولت مسکو به 850 سالگرد شهر ساخته شد.

البته معروف ترین ساکن آربات البته، الکساندر پوشکین است. پوشکین خانه و آپارتمان در یکی از قدیمی ترین ساختمان های آربات واقع شده است - خانه های Khitrovo ساخته شده در وسط قرن هجدهم و از آن زمان چندین بار بازسازی شده است. در اینجا بود که الکساندر همسر جوان خود، ناتالیا Nikolaevna (موسوم به گونچاروف) پس از عروسی، 18 فوریه، 1831 که در آن، با توجه به اعتراف خود، شاعر کاملا خوشحال بود به ارمغان آورد، یک خط نوشتن نیست. با این حال، در اواسط مه 1831 الکساندر مجبور به ترک آپارتمان در آربات شدو با همسر خود به سنت پترزبورگ رفت و در آنجاپنهان شد

اظهار بدبختی از جامعه عالی مسکو.

در فوریه 1937، به مناسبت 100 سالگرد مرگ پوشکین، پلاک یادبود در خانه 53 به یاد می آید که یک مستاجر بزرگ است و در سال 1986 یک آپارتمان موزه پوشکین در خیابان آربا تاسیس شد

آربات سمت راست خیابان اصلی مسکو نامیده می شود. و این به این دلیل نیست که این بزرگترین خیابان شهری یا مرکزی است. نه در همه اهالی مسکو ارزش جذابیت منحصر به فرد آن ایجاد شده توسط قطعات معماری از دوره های گذشته، آزادی و عاشقانه آن را ستود توسط هنرمندان خیابانی و موسیقی دانان، روح منحصر به فرد خود را از مسکو قدیمی - نجیب و هوشمند است.

تاریخ بسیاری از خانه ها در آربات با تاریخ و زندگی مردم روسیه روبرو است. در واقع، آربات مکان منحصر به فرد در مسکو است. این فقط یک خیابان نیست؛ آن را به یک "بیت" ویژه پایتخت، یک نوع از "مسکو در مسکو" است، با سابقه خود را، هویت، سنت، و حتی چشم انداز است. این رودخانه Moskva است.

آربات، بار MoscowMany سوخته و بازسازی، آربات به اندازه کافی طول تاریخ طولانی خود رنج می برد و مدت زیادی است که نمادی از مسکو قدیمی است. این در شعر، نثر، آهنگ و فیلم جاودانه است. امروز، آن را در یک خیابان کوچک، که در سال های اخیر تبدیل به یک منطقه عابر پیاده است، اما در واقع، آربات منطقه تاریخی مسکو، که در سال 1993 جشن 500 سالگرد خود را است.

این فوق العاده است که تا به امروز با وجود بسیاری از تغییراتی که در منطقه در سال های اخیر اتفاق افتاده اند، آربات حفظ خلاق، تسکین دهنده، روح عجیب و غریب خود، که به عنوان یک آهن ربا برای تمام کسانی که با مردم فوق العاده زندگی و کار سمت راست وجود دارد خدمت کرده است، در زیر سایه مهمان نواز از باغ های سبز آرام و خطوط آب و هوا جذاب لذت میبرند


میدان مانژ، مسکو

میدان مانژ، مسکو

میدان مانژ نقطه مورد علاقه برای جوانان مسکو است

میدان مانژ، مسکو ساختمان مانژ نامی به مربع که در آن واقع شده است. به عنوان میدان مانژ شناخته شد. مربع با گلدان های گلدار، چشمه های مجسمه ای با شخصیت های داستان های قومی روسی تزئین شده است. این باغ الکساندر، کرملین و کتابخانه دولتی روسیه است. میدان Manege نقطه مورد علاقه برای جوانان مسکو است. این از میدان سرخ دروازه ایبرای کیتی گارود جدا شده است. میدان منی اولین بار در پایان قرن بیستم ذکر شد، هرچند که در نهایت در سال 1932-1938 شکل گرفت. از آنجایی که مانژ برای نمایش های نظامی و تعطیلات برای نمایشگاه ها و کنسرت ها در نظر گرفته شده بود، جشنواره های محلی، نمایشگاه ها و غیره بود.

در حال حاضر تحت میدان مانژیکی از مراکز عمده فروش پایتخت - Okhotny Ryad است. این تحت سلطه است کشتن مارتوسط سنت جورج ، نماد مسکو. در مقابل ساختمان موزه تاریخی در سال 1995، بنای یادبود Georgi Zhukov نصب شد. در مرز بین دو مربع است کاملا یک بنای تاریخی اصلی وجود دارد - "کیلومتر صفر روسیه"، ستاره در سنگ فرش منطقه نماد آغاز این بزرگراه از کشور است.


سرگرمی

هتل ها و رستوران های اصلی از کشورهای مشترک المنافع ایالات متحده غذاهای آمریکایی، اروپایی، روسی و قومی را عرضه می کنند. کیفیت غذا و خدمات به طور کلی قابل قبول است و به نظر می رسد که رستوران های جدید روزانه باز می شوند. منوهای انگلیسی / روسی در بسیاری از کشورها موجود است.

برای نمایشگاه تئاتر، مسکو طیف گسترده ای از سرگرمی ها را با قیمت های پایین تر از ایالات متحده ارائه می دهد. تئاتر بلشویی در تمام ماه های تابستان، برنامه های باله و اپرا مشهور را ارائه می دهد. برای سخنرانان روسی، شهر همچنین دارای چندین تئاتر فوق العاده خوب است. یکی از بهترین هنرهای رزمی مسکو است که در آن نمایشنامه نویسان روسی کلاسیک مانند چخوف اغلب اجرا می شوند. تئاترهای کودکان و عروسکهای شهر، از جمله مشهورترین تئاتر اسباب بازی اوبرتسوف، جاذبه های اصلی برای خانواده ها هستند. هر دو سیرک مسکو برای کودکان و بزرگسالان به طور یکسان توصیه می شود. این شهر همچنین دارای یک صحنه فعال جاز است. در سال های اخیر موسیقی راک محبوبیت فراوانی یافته است و کنسرت ها در سراسر شهر برگزار می شود. بلیط ارزان قیمت است و می تواند به صورت پیش خریداری شده در دفتر تئاتر یا ورزشگاه، در کیوسک های خاصی در سطح شهر پراکنده شده یا توسط شرکت های گردشگری محلی به دست آید.


نماد پیروزی روسیه Poklonnaya هیل

نام مشهور ترین مکانها مجتمع یادبود Poklonnaya هیل: مسجد، کنیسه، کلیسا، موزه و بناهای تاریخی

البته مشهورترین مکان در ورودی به مسکو از غرب، Poklonnaya (Bow) Hill، محل قابل توجهی است که با رویدادهای تاریخی مختلف در روسیه ارتباط دارد. یک بار این تپه به آرامی تسخیر شد و به دور از مسکو قرار داشت و از دیدار او دیدنی دیدنی شهر باز شد. مسافران آنجا متوقف شدند تا نگاهی به مسکو بیاندازند و به او تعظیم کنند: از این رو نام تپه. در نيمه هفتم ناپلئون بطور مداوم منتظر کلید های مسکو بود. آنجا بود که سربازان برای دفاع از سرزمین مادری در طول جنگ جهانی دوم به جلو رفتند.

به همین دلیل است که Poklonnaya هیل تبدیل به نماد پیروزی روسیه در برابر تجاوزگران خارجی شد. در ارتباط با گذشته، بزرگترین یادبود به پیروزی در جنگ میهنی بزرگ 1941 - 1945 با پارک، آثار تاریخی، موزه ها و کلیساها ساخته شد.

فقط در 23 فوریه سال 1958، نشانه یادبود گفت: «در جنگ بزرگ میهن پرستان 1945-1941، در سالن 1941-1945 رخ خواهد داد». بعدا پارک پیروزی در آنجا کاشته شد.

طراحی و ساخت مجتمع یادبود در Poklonnaya هیل به مدت چندین سال به تأخیر افتاد. افتتاح بزرگ آن به پنجاهمین سالگرد پیروزی در برابر فاشیسم، در 9 مه برگزار شد. نه چندان دور، این مجتمع توسط کلیسای مونتاژ شده در حافظه جنگ میهنی اسپانیا تأسیس شد


حمل و نقل

حمل ونقل عمومي در مسكو ارزان مي باشد و مي توان از مترو،‌ تراموا، اتوبوس و تاكسي استفاده نمود. با توجه به ارزان بودن مترو نسبت به ساير وسايل، واگنهاي مترو در ساعت شلوغي پر ازدحام ميگردند. ايستگاههاي مترو مسكو در زمره زيباترين ايستگاههاي مترو جهان مي باشند.


برج پیروزی روسیه (Zurab Tsereteli)

برج اصلی پیروزی که 142 متر ارتفاع ایستاده است توسط زوراب تسراتلی ایجاد شده است.

این نماد 1،418 روز و شب جنگ بزرگ میهن است. در علامت 100 رقم برنز الهه پیروزی - نایک است. در پایه اوبلیش، در تخت گرانیت، مجسمه سنت جورج کشتن مار، نماد شهر است.


موزه جنگ بزرگ میهن پرستان مسکو

موزه مرکزی جنگ بزرگ میهن پرستانه در Poklonnaya هیل

موزه مرکزی جنگ بزرگ میهن، که در سال 1986 تأسیس شد، در منطقه دایره ای از پیروان قرار دارد. این موزه ی منحصر به فرد در روز جشن پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ میهنی بزرگ تاسیس شد و در دهه ی اخیر، یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین موزه های مسکو بوده است. مجموعه موزه دارای اسناد بایگانی منحصر به فرد، سلاح و لباس، پرچم اسیر و تجهیزات نظامی است. این حدود 50 هزار نمایشگاه مرتبط با تاریخ نظامی دارد. در نمایش های ویژه شما کتاب حافظه، 385 جلد را خواهید دید که شامل اسامی افرادی است که در جنگ جان سپردند. در موزه، در میان موارد دیگر، پرچم پیروزی، پرچم قرمز، که در 30 آوریل 1945 بر روی ریشاستگ در برلین برپا شد، حفظ می شود. در نزدیکی موزه، نمایشگاهی از تجهیزات نظامی دائمی وجود دارد.


کلیسای سنت جورج پیروزی

برای علامت گذاری 50 سالگرد پیروزی معبد سنت جورج برنده در تپه Poklonnaya نصب شد. این یادآوری فرمانده اصلی جهان دوم، جورج ژووف، که حامی آسمانی، سنت است جورج معبد در 9 مه 1995 به وقوع پیوست.


برج پیروزی روسیه (Zurab Tsereteli)

برج اصلی پیروزی که 142 متر ارتفاع ایستاده است توسط زوراب تسراتلی ایجاد شده است.

این نماد 1،418 روز و شب جنگ بزرگ میهن است. در علامت 100 رقم برنز الهه پیروزی - نایک است. در پایه اوبلیش، در تخت گرانیت، مجسمه سنت جورج کشتن مار، نماد شهر است.


مسجد یادبود مسکو

مسجد در سال 1997 به خاطر سربازان مسلمان که در جنگ میهنی بزرگ 1941-1945 درگذشت، ساخته شد.

کنیسه یادبود

کلیسا در خاطره ی یهودیان در جنگ میهنی بزرگ 1941-1945 ساخته شد. کنیسه و موزه یادبود هولوکاست در سال 1998 افتتاح شد


موزه جنگ بزرگ میهن پرستان مسکو

موزه مرکزی جنگ بزرگ میهن پرستانه در Poklonnaya هیل

موزه مرکزی جنگ بزرگ میهن، که در سال 1986 تأسیس شد، در منطقه دایره ای از پیروان قرار دارد. این موزه ی منحصر به فرد در روز جشن پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ میهنی بزرگ تاسیس شد و در دهه ی اخیر، یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین موزه های مسکو بوده است. مجموعه موزه دارای اسناد بایگانی منحصر به فرد، سلاح و لباس، پرچم اسیر و تجهیزات نظامی است. این حدود 50 هزار نمایشگاه مرتبط با تاریخ نظامی دارد. در نمایش های ویژه شما کتاب حافظه، 385 جلد را خواهید دید که شامل اسامی افرادی است که در جنگ جان سپردند. در موزه، در میان موارد دیگر، پرچم پیروزی، پرچم قرمز، که در 30 آوریل 1945 بر روی ریشاستگ در برلین برپا شد، حفظ می شود. در نزدیکی موزه، نمایشگاهی از تجهیزات نظامی دائمی وجود دارد.


تئاتر بلشوی، مسکو

تئاتر بلشوی - معبد فرهنگ روسی

تئاتر بلشوی مسکو در مرکز شهر مسکو در میدان زیبا، معبد اصلی فرهنگ روسیه - تئاتر بلشوی وجود دارد. غرور تمام روسیه - تئاتر Bolshoi - یکی از بزرگترین تئاترهای اپرا و باله در جهان است که به عنوان "La Scala" در ایتالیا و "Covent Garden" در انگلستان رتبه بندی شده است. اهمیت تئاتر بلشوی برای روسیه بیش از حد اهمیت دارد. شما فقط می توانید از خلق های جاودانه خود لذت ببرید و به تحسین ساختمان با شکوه خود، که همچنین یک نمونه برجسته از معماری روسیه است. تاریخ تئاتر بلشوی، هر دو با شکوه و گیج کننده است. به عنوان مثال این واقعیت است که دو تاریخ تئاتر بلشوی وجود دارد - مارس 1776 وژانویه 1825

این همان چیزی است که اتفاق افتاد ... در ماه مارس سال 1776 دادستان استانی، شاهزاده پیتر وسترروسف، مجوز از امتداد کاترین دوم را دربارۀ اجرای نمایشنامه ها، کنسرت ها و مسابقات دریافت کرد. در ارتباط با آن، شاهزاده ساخت تئاتر را آغاز کرد، که به نام پتروفسکی نامگذاری شده بود، چون در میدان پیتر قرار داشت. افسوس، اولین تئاتر روسی در مسکو در خیابان پیتر پیتر قبل از باز شدن، سوزانده بود. این نتیجه در کاهش شاهزاده. او جزئیات را به شریکش، انگلیسی، مایکل مددوکس تحویل داد. با تشکر از او، در بسیاری از خالی، به رغم تمام آتش و جنگ، به طور منظم توسط رودخانه Neglinka آب گرفتگی، تئاتر رشد کرد، که پتروفسکی پیشینی جغرافیایی خود را از دست داد و به سادگی آن را به نام تئاتر بلشوئی شناخت.

تئاتر بلشوی، مسکو، تئاتر پدروسکی مادوکس 25 ساله ایستاده بود، در سال 1805، ساختمان سوزانده شد (به هر حال، بعدا بارها و بارها سوخته شد و سپس بازسازی شد). در 1821-1821، میهیلوف و بوه ساختمان ساختمان برجسته ای را برای تئاتر بلشوئی طراحی کردند که امروز ما آن را تحسین می کنیم. میدان تئاتر تئاتر هشت ستونی را با ارابه شکوهمند آپولو بر روی حیاط خلوت، نماد جنبش ابدی هنر و زندگی، به دست آورد. ساختمان زیبا در سبک کلاسیک که درون قرمز و طلایی تزئین شده است، بر اساس نظریه های معاصر آن، بهترین تئاتر در اروپا بود و دوم تنها در میلان لا اسکالا بود. افتتاح آن در ژانویه سال 1825 برگزار شد.

تئاتر بلشویی در مسکو یکی از بهترین تئاتر در جهان است. خانه پنج ستاره برای اندازه آن و آکوستیک عالی مشهور است. این تزئین شده با گچ گلدوزی شده، نقاشی های دیواری بر روی سقف و لوستر کریستال بزرگ است. ارتفاع این خانه 21 متر است، طول آن 25 متر، عرض 26 متر است. این کرسی 2،153 تماشاخانه دارد. در مقابل تئاتر بلشوی مربع با چشمه وجود دارد. با این حال، زمانبندی تئاتر بلشویا در سال 1776 آغاز می شود. بنابراین، در سال 2006، 230 سالگرد تئاتر بلشویک روسیه جشن گرفته شد. بلشوی حق فرهنگ روسیه است. در طول زندگی آن مرکز جذابیت بهترین اپرا و باله روسی بود. صحنه این تئاتر اولین بار بود که بسیاری از کارهای برجسته آهنگسازان روسی را دید. خواننده های محلی، رقصنده ها، کارگردانان، کارگردانان و نقاشان. شکوه تئاتر بلشوی به مدت طولانی فراتر از محدوده کشور ما است


سایر مکان های جالب در مسکو

میدان اروپایی

بنای یادبود Minin و Pozharsky..حلقه بلوار

هفت خواهر..اسپارو هیلز

تمیز کردن استخرها

باغ نزوچنی..Kitai-gorod

موزون..برجستکینو

مانع.ب..لوار Tverskoy

خانه رومانوف...سیرک در بلوارTsvetnoy


کلیسای سنت جورج پیروزی

برای علامت گذاری 50 سالگرد پیروزی معبد سنت جورج برنده در تپه Poklonnaya نصب شد. این یادآوری فرمانده اصلی جهان دوم، جورج ژووف، که حامی آسمانی، سنت است جورج معبد در 9 مه 1995 به وقوع پیوست.


میدان اروپایی در مسکو

میدان اروپا، نماد وحدت کشورهای اروپایی

میدان اروپا در سال 2002 افتتاح شد. ساخت آن با همکاری بلژیک انجام شد. مجموعه معماری اروپا. در مجموع این مجموعه حدود 3000 متر مربع است متر

مجسمه سازی ربودن اروپا که توسط پایتخت بلژیک به مسکو ارائه می شود، ترکیبی پیچیده از فولاد، بخار و آب است. این بزرگترین مجسمه انتزاعی در پایتخت است. داستان اساطیری سنتی به طرز بسیار متفاوتی ارائه شده است. پیچیدگی غول پیکر و مشتاق آسمان از لوله های فولادی ضد زنگ سیلور، سر گاو، زئوس و دختر اروپا در شاخ آن. اگر به یک زاویه مشخص نگاه کنید و با روشنایی مناسب، شما قادر خواهید بود تا به زیبایی شباهت یک زن را ببینید.


مسجد یادبود مسکو

مسجد در سال 1997 به خاطر سربازان مسلمان که در جنگ میهنی بزرگ 1941-1945 درگذشت، ساخته شد.

کنیسه یادبود

کلیسا در خاطره ی یهودیان در جنگ میهنی بزرگ 1941-1945 ساخته شد. کنیسه و موزه یادبود هولوکاست در سال 1998 افتتاح شد


تئاتر بلشوی، مسکو

تئاتر بلشوی - معبد فرهنگ روسی

تئاتر بلشوی مسکو در مرکز شهر مسکو در میدان زیبا، معبد اصلی فرهنگ روسیه - تئاتر بلشوی وجود دارد. غرور تمام روسیه - تئاتر Bolshoi - یکی از بزرگترین تئاترهای اپرا و باله در جهان است که به عنوان "La Scala" در ایتالیا و "Covent Garden" در انگلستان رتبه بندی شده است. اهمیت تئاتر بلشوی برای روسیه بیش از حد اهمیت دارد. شما فقط می توانید از خلق های جاودانه خود لذت ببرید و به تحسین ساختمان با شکوه خود، که همچنین یک نمونه برجسته از معماری روسیه است. تاریخ تئاتر بلشوی، هر دو با شکوه و گیج کننده است. به عنوان مثال این واقعیت است که دو تاریخ تئاتر بلشوی وجود دارد - مارس 1776 وژانویه 1825

این همان چیزی است که اتفاق افتاد ... در ماه مارس سال 1776 دادستان استانی، شاهزاده پیتر وسترروسف، مجوز از امتداد کاترین دوم را دربارۀ اجرای نمایشنامه ها، کنسرت ها و مسابقات دریافت کرد. در ارتباط با آن، شاهزاده ساخت تئاتر را آغاز کرد، که به نام پتروفسکی نامگذاری شده بود، چون در میدان پیتر قرار داشت. افسوس، اولین تئاتر روسی در مسکو در خیابان پیتر پیتر قبل از باز شدن، سوزانده بود. این نتیجه در کاهش شاهزاده. او جزئیات را به شریکش، انگلیسی، مایکل مددوکس تحویل داد. با تشکر از او، در بسیاری از خالی، به رغم تمام آتش و جنگ، به طور منظم توسط رودخانه Neglinka آب گرفتگی، تئاتر رشد کرد، که پتروفسکی پیشینی جغرافیایی خود را از دست داد و به سادگی آن را به نام تئاتر بلشوئی شناخت.

تئاتر بلشوی، مسکو، تئاتر پدروسکی مادوکس 25 ساله ایستاده بود، در سال 1805، ساختمان سوزانده شد (به هر حال، بعدا بارها و بارها سوخته شد و سپس بازسازی شد). در 1821-1821، میهیلوف و بوه ساختمان ساختمان برجسته ای را برای تئاتر بلشوئی طراحی کردند که امروز ما آن را تحسین می کنیم. میدان تئاتر تئاتر هشت ستونی را با ارابه شکوهمند آپولو بر روی حیاط خلوت، نماد جنبش ابدی هنر و زندگی، به دست آورد. ساختمان زیبا در سبک کلاسیک که درون قرمز و طلایی تزئین شده است، بر اساس نظریه های معاصر آن، بهترین تئاتر در اروپا بود و دوم تنها در میلان لا اسکالا بود. افتتاح آن در ژانویه سال 1825 برگزار شد.

تئاتر بلشویی در مسکو یکی از بهترین تئاتر در جهان است. خانه پنج ستاره برای اندازه آن و آکوستیک عالی مشهور است. این تزئین شده با گچ گلدوزی شده، نقاشی های دیواری بر روی سقف و لوستر کریستال بزرگ است. ارتفاع این خانه 21 متر است، طول آن 25 متر، عرض 26 متر است. این کرسی 2،153 تماشاخانه دارد. در مقابل تئاتر بلشوی مربع با چشمه وجود دارد. با این حال، زمانبندی تئاتر بلشویا در سال 1776 آغاز می شود. بنابراین، در سال 2006، 230 سالگرد تئاتر بلشویک روسیه جشن گرفته شد. بلشوی حق فرهنگ روسیه است. در طول زندگی آن مرکز جذابیت بهترین اپرا و باله روسی بود. صحنه این تئاتر اولین بار بود که بسیاری از کارهای برجسته آهنگسازان روسی را دید. خواننده های محلی، رقصنده ها، کارگردانان، کارگردانان و نقاشان. شکوه تئاتر بلشوی به مدت طولانی فراتر از محدوده کشور ما است


سایر مکان های جالب در مسکو

میدان اروپایی

بنای یادبود Minin و Pozharsky..حلقه بلوار

هفت خواهر..اسپارو هیلز

تمیز کردن استخرها

باغ نزوچنی..Kitai-gorod

موزون..برجستکینو

مانع.ب..لوار Tverskoy

خانه رومانوف...سیرک در بلوارTsvetnoy


میدان اروپایی در مسکو

میدان اروپا، نماد وحدت کشورهای اروپایی

میدان اروپا در سال 2002 افتتاح شد. ساخت آن با همکاری بلژیک انجام شد. مجموعه معماری اروپا. در مجموع این مجموعه حدود 3000 متر مربع است متر

مجسمه سازی ربودن اروپا که توسط پایتخت بلژیک به مسکو ارائه می شود، ترکیبی پیچیده از فولاد، بخار و آب است. این بزرگترین مجسمه انتزاعی در پایتخت است. داستان اساطیری سنتی به طرز بسیار متفاوتی ارائه شده است. پیچیدگی غول پیکر و مشتاق آسمان از لوله های فولادی ضد زنگ سیلور، سر گاو، زئوس و دختر اروپا در شاخ آن. اگر به یک زاویه مشخص نگاه کنید و با روشنایی مناسب، شما قادر خواهید بود تا به زیبایی شباهت یک زن را ببینید.


بنای یادبود Minin و Pozharsky

بنای یادبود مین و پوگرسکی (توسط ایوان مارتوس)

مجموعه ای از میدان سرخ شامل بنای یادبود Minin و Pozharsky است. این بنای یادبودی از عصر تاریکی است که در اوایل قرن بیستم در روسیه فرو ریخت. در طول آن دوره، حاکمان Musco تغییر یافته به نظر kaleidoscope، و خود را مسکو. در چنین دوره ای دشوار، کازما مین، یک شهروند عادی، از مردم خواست تا به نام نجات ملی و شاهزاده دیمیتری پوگرسکی متحد شوند. در سال 1612 مسکو آزاد شد. به افتخار این رویداد، در سال 1818، میدان سرخ با اولین بنای یادبود مجسمه بر روی پایه تزئین شد: «به شهروند کازما مین و شاهزاده پوزخیرس از روسیه سپاسگزار». نویسنده این قطعه ایوان مارتوس بود. مجسمه ساز لحظه ای را به تصویر کشید که کازما مین(تصویر سمت چپ) خطاب به شاهزاده پوزخارسی زخمی شده با درخواست ارتش روسیه را رد کرد و لهستانی ها را از مسکو اخراج کرد. . سپر Pozharsky دارای تصویر نجات دهنده است. یادآور پیراهن دوزی شده روسی. این بنای ساخته شده از برنز است؛ ارتفاع آن 8 متر 80 سانتیمتر است. در وسط میدان سرخ، آن را به سنت پترزبورگ منتقل شد. .


حلقه بلوار مسکو

حلقه بلوار، یک بنای تاریخی از هنر منظره است

حلقه بلوار یکی از بزرگراه های اصلی در مرکز شهر مسکو است که از طریق دیوار برچیده شده از شهر سفید عبور می کند. بلوار: نیکولسکی، ترو، استرانتی، پتروسکی، روژدستونسکی، سرتنسکی، چیپوپروتنی، پوکورسکی، یوزسکی. طول حلقه بلوار بیش از 9 کیلومتر است. به نظر می رسد یک اسب سواری، که به پایان می رسد به رودخانه Moskva. حلقه بلوار، که یک بنای تاریخی از هنر چشم انداز است، جایگاه مورد علاقه استراحت و پیروزی های مسکو است


آسمان خراش های استالینیستی، مسکو

"هفت خواهران" ارتفاع امپراتوری شوروی پس از جنگ است

آسمان خراش ها در استالینیست ها، مسکو هفت خواهران هفت ساختمان بلند هستند: خانه در Kotelnicheskaya Naberezhnaya، هتل "Ukraina"، وزارت امور خارجه، خانه در میدان Kudrinskaya، ساختمان اداری و مسکونی در مربع دروازه سرخ، هتل "لنینگراد" و ساختمان اصلی MSU در تپه های اسپارو.

همه آنها ارتفاع امپراتوری شوروی پس از جنگ در معماری شهری هستند.

ساختمان ها در مسکو در 1940-1950s به عنوان نماد قدرت مردم شوروی، که برنده جنگ بزرگ میهن پرستان، به عنوان شخصیت "شهرستان از آینده"، که سرمایه قرار بود تبدیل شد ساخته شده است


اسپارو هیلز، مسکو

Sparrow Hillz(سمت راست رودخانه Moskva): ساختمان های ریاست جمهوری، دانشگاه ایالتی مسکو و غیره

سمت راست رودخانه Moskva. در منطقه وسیع سبز در دامنه های کوه، یک پارک وجود دارد، یک مکان مورد علاقه برای استراحت تابستانی برای مسکو. نام محل از روستای اسپارو در قرون وسطی وجود داشته است. در آنجا، در اسپارو هیلز، ساختمان های ریاست جمهوری، تعدادی از موسسات آکادمی علوم، دانشگاه ایالتی مسکو با یکی از هفت خواهر در وسط وجود دارد. همچنین یک پلتفورم دیدنی وجود دارد که به پانورامای شگفت انگیز شهر میپردازد


تمیز کردن استخرها

استخر های تمیز برای چشم انداز های جذاب آنها شناخته شده است

استخرهای پاک یکی از ولسوالی های مرکزی پایتخت است که به مناسبت جذابیت آن شناخته شده است. این یک واقعیت جالب است، که مدت ها پیش، حوضچه نامیده می شد ... غیر عادی. و این کاملا منصفانه بود، چرا که آن را در نزدیکی بازار گوشت بود (در نزدیکی دروازه Myasnitsky)، که تمام زباله ها را به آبشار ریخت. اما در آغاز قرن 18، شاهزاده الکساندر منشیکوف، که آنجا مستقر شد، بازار را تعطیل کرد و دستور داد که حوضه ها را تمیز کند. از آن زمان، آنها "تمیز" کردن استخر نامیده می شود.

این در زمستان است. در تابستان مردم به آنجا می آیند تا قوها را تحسین کنند، که قبلا تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از چشم انداز حوضچه های پاک شده اند


باغ Neskuchniy قدیمی ترین پارک مسکو است

باغ Neskuchniy، قدیمی ترین پارک در مسکو، در حال حاضر بخشی از پارک مرکزی فرهنگ است. این نهار در امتداد رودخانه "مسکو" قرار دارد و مساحت 100 هکتار را پوشش می دهد. باغ توسط حکم نیکلاس اول در سال 1847 بر روی زمین به سه مجسمه در کنار رودخانه Moskva - Golitsyn، Demidov و Trubetskoy ساخته شده است. به هر حال، باغ آن را از وطن پرنس تربکتسوی به نام "ناسکوونوی" به ارث برده است.باغ Neskuchniy خانه Count Orlov، 1796، خانه ای با روتندا در حوضچه Elizabethan، پل قوس سنگ و پل ها در سراسر حوضچه ها را حفظ کرده است. باغ را نمی توان به عنوان یک جنگل ترکیب کرد که جذابیت یک مکان زیبای با تاریخ غنی و مکان مدرن برای استراحت از مردم شهر را در نظر بگیرد. باغ با افرا، بید، لاین و طوقه کاشته می شود.


Kitai Gorod، یکی از قدیمی ترین بخش های تاریخی مسکو

Kitai Gorod یکی از قدیمی ترین بخش های تاریخی مسکو است که در نزدیکی میدان سرخ قرار دارد.

تاریخ ریشه های آن به قرن شانزدهم باز می گردد، زمانی که مقامات تصمیم گرفتند منطقه تجارت، بزرگ Posad، پایتخت را با دیوار محاصره کنند. این در کنار کرملین دروغ بود، که از میدان گسترده ای از آن جدا شده بود. دیوار جدید برای محافظت از شهروندان از حملات هوایی و نظامی بود. تقسیم شهرک پوساد، آن را با کرملین ادغام کرد و به برج های بکلیمشو و صاباکین کرملین پیوست. دیوار با محاصره قلمرو "مثبت" با دیوارهای زمینی با یک حصار بزرگ ساخته شده پس از آن، شهروندان آن را Kita Gorod، نام، که در نهایت تبدیل به Kitai Gorod. در عوض این ثروت، دیوار سنگی در اواخر دههی 30 میلادی ساخته شد.

دیوار چیتی گارو سه تیر داشت؛ آن پایین تر از ارتفاع دیوار کرملین بود، اما به طور مشابه به آن، با مکان های مخفی مجهز شد و اقتباس به تفنگ و دفاع . چهارده برج نبرد وجود داشت که پنج نفر آنها دروازه داشت. در حال حاضر، تنها یکی از آنها جان سالم به در، برج گوشه گرد، و بخشی از غنی سازی Kitai اینترنتی Gorod. ساختمان دیوارهای سنگی و برج های کیتی گارورتوسط ایتالیایی Petrok Maliy هدایت شد. خط دفاعهای دفاعیکیتی گارور به طول 2567 متر رسید. قلعه به نظر کارشناسان نه تنها در روسیه بلکه در اروپا نیز منحصر به فرد است. در قرن هفدهم، کیتی گارود دوره عملی ساخت سنگ را مشاهده کرد. اصطلاحا کلیساها، خانه ها و نهادهای مختلف وجود دارد. در سال 1804 تمام ساختمان های چوبی تخریب شد و یک کارگاه تنها باقی مانده بود. آنها می خواستند به از بین بردن دیوار جایگزین کردن آن با تفرجگاهها، اما امپراتور الکساندر من با آن موافق نیست، که مایل به حفظ همه ساختمان های باستانی مسکو در شکل اصلی خود. در سال 1812، هنگامی که مسکو ارتش ناپلئون کشف و ضبط شد، Kitai ها Gorod تقریبا به طور کامل به آتش کشیده شد و بعد از آن با تنها ساختمان سنگی را زنده کرد. در اواخر قرن نوزدهم تا اوایل قرن بیستم، کیتی گارور مرکز تجاری مسکو شد. بانک ها، بورس اوراق بهادار و شرکت های تجاری وجود داشت. برای بسیاری از موسسات، ساختمان های چند طبقه ای ساخته شده است. در اواسط قرن 20-دیوارهایGorod Kitai اینترنتی شده تقریبا به طور کامل از بین برده بودند و در سال 1995 بازسازی خود را آغاز کرد. قسمت های دیوار مجاور میدان تئاتر، قوس ترتیاکف. اکنون کتیای گارود یکی از نه حوزه حفاظت شده دولت است.


موزه پارک هنر (موزون) در مسکو

موزون

موزه پارک هنر - موزه مجسمه سازی مجلل

در باند کریمه، نزدیک مجلس مرکزی هنرمند، موزه مجسمه هایی با نام Muzeon است.

در آنجا، در قلمرو نزدیک به 20 هکتار آثار مجسمه سازان روسی از نسل های مختلف در انواع سبک های هنری جمع آوری شده است. مجموعه شامل حدود 700 مجسمه منحصر به فرد ساخته شده از سنگ، چوب، برنز و دیگر مواد.

این ایده از یک موزه از مجسمه های ظاهر شده در سال 1991، که با تصمیم دولت مسکو از بناهای تاریخی به آمار و ارقام کمونیست، مانند استالین، سوردلوف، دزرژینسکی، کالینین و دیگران را ساختند. آثار تخریب شده از سراسر مسکو به نقاشی کریمه منتقل شد و در پارک هنر موزون نصب شد. نمایشگاه موزون شامل سه بخش اصلی است - تاریخی، معاصر و کودکان. بخش تاریخی شامل بسیاری از نمایشگاه های اختصاص داده شده به موضوعات جنگ است.


برجستکینو

تاریخچه برجستان استونیکو

برجستکینو، مسکو ظهور قرن بیست و یکم. در این رابطه برج تلویزیون در روسیه (اتحاد جماهیر شوروی) ساخته شد. اولین برج در سال 1922 ساخته شد. در دهه 1950، زمانی که کشور شاهد رشد سریع تلویزیون بود، این برج دیگر نمی توانست با انتقال سیگنال های تلویزیونی مقابله کند. بنابراین در سال 1967 برج جدید تلویزیون در استانکینو ساخته شد، که بعد از آن مرکز آینده تلویزیون استانکینو بود. ارتفاع برج 540 متر است. در اروپا و آسیا این بخشی از فدراسیون بین المللی برج های بزرگ است.

امروزه برج مخابراتی برجستکینو دارای 20 رادیو و 20 فرستنده تلویزیونی است. از برج، توسط 8 ماهواره "Orbita" دریافت سیگنال دریافت می شود که به همه تماشاگران کشور خبری می دهد. علاوه بر هدف اولیه، برج نیز یکی از جالب ترین مکان های گردشگری در مسکو است.

برجستکینو برج تلویزیونی دارای هفت سطح است. سطوح مختلف ارتفاع (147، 269، 350 متر) با سیستم های مشاهده ای مجهز شده اند. از آنها می توانید تمام مسکو و حتی حومه های نزدیک را ببینید. بخشی از طبقه از شیشه مقاوم در برابر احساس ساخته شده است. تحت عرشه مشاهده "آسمان هفتم". جداول در سالن ها روی پلت فرم دایره ای با نرده های شیشه ای ایستاده اند. این پلت فرم به آرامی در حال چرخش است و بازدیدکنندگان فرصتی دیگر برای تحسین دیدگاه های خیره کننده پایتخت دارند.

ارتفاع برج برجستکینو540 متر است. وزن کلی برج با پایه 51400 تن است. در طول عملیات، آسمان هفتم "پلت فرم مشاهده و رستوران با ارتفاع بالا" آسمان هفتم ". پلت فرم مشاهده اصلی در ارتفاع 337 متر واقع شده است. طبقه "آسمان هفتم" در ارتفاع 334 متر قرار دارد


ساختمان مانع مسکو

ساختمان مانع یکی از نمادهای مسکو است

ساختمان مانع، همراه با کرملین و دروازه پیروزی، نماد مسکو است؛ یکی از بهترین. این ساختمان در سال 1817 برای بزرگداشت پنجاهمین سالگرد پیروزی بر ناپلئون ساخته شد.

ادای احترام به پیروزی ارتش روسیه در جنگ، تصویر ارتش نظامی بر روی نمای ساختمان ها است. طولانی ترین با چوبه دار در چشم انداز و عظمت آن چشمگیر است. سالن بزرگ Manege (طول - 166 متر، عرض - 45 متر) توسط یک سقف چوبی حلق آویز شده بود. چنین ساختاری بعدها "معجزه فناوری" در نظر گرفته شد. مانع برای نمایش و تمرین نظامی بود. با این حال، آن را به دیگر اهداف همچنین: نمایشگاه ها، جشنواره های محلی و کنسرت. انجمن موسیقی روسیه. این تنها در سال 1957 بود که به عنوان سالن نمایشگاه مرکزی اعطا شد.

سپس، منطقه نمایش مانع تا 6500 متر مربع متر در سال 2005، مانع به طور کامل پس از آتش بازسازی شد. منطقه سالن های نمایشگاه به طور قابل توجهی افزایش یافت.


بلوار Tverskoy

بلوار Tverskoy یکی از بلوارهای مسکو است

حمام کردن درختان سبز، Tverskoy بلوار، آن بزرگ در میان بلوارهای مسکو است: آن را برای اولین بار در تابستان سال 1796 در سایت از یک دیوار ده متر از شهر سفید ایجاد شده است. با این حال، به لحاظ تاریخی اولین بلوار مسکو تنها بیست سال بعد، تحت پل I. این بلوار Tverskoy، که دویستمین سالگرد در تابستان 1996 برگزار شد! بلوار Tverskoy در قلب مسکو واقع شده و مشهور و معتبر در پایتخت است. Tverskoy Boulevard بارها و بارها در آثار کلاسیک روسی ستایش شده است فوق العاده زیبا و عاشقانه است. در بلوار Tverskoy در این نزدیکی هست سه سالن تئاتر معروف مسکو وجود دارد: تئاتر هنر مسکو پس گورکی نام، A. تئاتر پوشکین در مالایا Bronnaya و همچنین موزه یادبود از بازیگران بزرگ Yermolova. یک ساختمان نیز وجود دارد که "خانه هرزن" نام دارد، جایی که الکساندر متولد شده است. بعد آن قرار دارد یک سالن ادبی، که توسط Aksakov، بلینسکی، و Granovsky حضور داشتند. در سال 1920 نویسندگان، که توسط ایوانوف، ماندالستم، پلاتونو، دیگر نویسندگان ساکن بودند.


خانه رومانوف در مسکو

خانه Romanov در Zaryadye تنها سازمانی است که از میان املاک بزرگ روحانی جان سالم به در برد

Zaryadye نام بخش قدیمی در مرکز مسکو، واقع در پشت "اصطبل" (خط) مغازه ها بود. امروز مرکز مرکز مسکو است. خانه Romanov در Zaryadye تنها سازمانی است که از میان املاک بزرگ روحانیان روحانی جان سالم به در برد.

با توجه به افسانه ها، در تاریخ 12 ژوئیه 1596 میلاد رومیان، که بنیانگذار سلسله سلطنت جدید بود، متولد شد. این خانه از قرن شانزدهم به پدربزرگش، نیکیتا رومانوویچ زاخاروف یوریف تعلق داشت. در طول عمر طولانی خود، خانه را از طریق رویدادهای زیادی گذراند: از آن به متعلق به صومعه رفت، بارها و بارها به آتش و غارت ها زده شد. در اواسط قرن نوزدهم، توسط فرمان امپراتور، اسکندر خانه برای موزه های اول در مسکو - خانه Boyars Romanovs قرار گرفت. بر اساس این طرح، بنیانگذاران موزه باید محیط روزمره اجداد تزار روسیه را بازسازی کنند. بعد از سال 1917 موزه به طور جزئی بازسازی شد و به عنوان موزه زندگی بویر شناخته شد. از سال 1932 با موزه تاریخی کشور وابسته است.

خانه یک آجر اصلی، ساختمان دو طبقه با ساخته شده از چوب است. اندازه طبقه متفاوت است. متاسفانه، ساختمان به شکل اصلی نرسیده است. با این حال، انبار سنگ عمیق سفید سنگ ساخته شده در قرن 16th تغییر نکرده است. طبق سنت، مجلس به نیمه نر و ماده تقسیم می شود. اتاق ناهار خوری، اتاق بویار، کتابخانه، و اتاق از پسران بزرگتر: در طبقه همکف، نیمه مرد، شما را به فضای داخلی زیر را ببینید. در طبقه دوم، نیمی از زنان، سالن، اتاق همسر Boyar و اتاق نشیمن است. زیرزمین خانه ها را ذخیره می کند. درون خانه باستانی قرن هفدهم. این اتاقها عمدتا آیتم های اصلی قرن هفدهم را نشان می دهند.

دکوراسیون خانه های باستانی واقعا با شکوه است. شاهکارهای هنری واقعی اعمال می شود - کوره های ذوب، نقره لعاب، گلدوزی، طلا و جواهر، جعبه، تنه، مبلمان، نقاشی های دیواری زیبا بر روی دیوار نقاشی و سرامیک - تمام این مهارت بالا و سازندگان آنها - مردم عادی روسیه است

هنگامی که در این موزه، شما خود را در زمان چهار صد سال پیش با ارتدوکس آن، راه مردسالارانه از زندگی پیدا کنید


سیرک مسکو در بلوار Tsvetnoy، معروف ترین سیرک در مسکو

سیرک مسکو در بلوار Tsvetnoy مسکو در بلوار Tsvetnoy به نام نیکولین یکی از قدیمی ترین سیرک های روسیه و معروف ترین سیرک در مسکو است. بیش از 100 سال پیش، در سال 1880، ساختمان بلوک Tsvetnoy برای سیرک آلبرت سالامونسکی ساخته شد. هنگامی که در 20 اکتبر سال 1880، سیرک اولین بازدید کننده خود را دریافت کرد، پنج ردیف صندلی، جعبه، دایره لباس، صندلی های دوم با نیمکت های بدون شمارش چوبی و گالری ایستاده وجود داشت. بقیه را بخوانید و بازسازی کنید. پس از انقلاب، سیرکوس Tsvetnoy اولین سیر دولتی شد. برنامه های جدید معرفی شدند، احزاب قدیمی بازسازی شدند. و البته، نام های جدید دلقک شروع به درخشش کردند. افتخار جاودانه Karandash نیز در آنجا متولد شده است. اما بدون شک، معروف ترین دلقک های سیرک مسکو، یوری نیکولین و مایکاهیل شوییدین بودند. در سال 1983، هنرمند مردمی اتحاد جماهیر شوروی، دلقک معروف و بازیگر یوری نیکولین، مدیر سیرک جدید شد. در دسامبر سال 1996، بعد از 75 سالگی یوری نیکولین، سیرک به عنوان نیکولین سیرکوم مسکو در بلوار Tsvetnoy نامگذاری شد. در سال 1997، پس از مرگ یوری نیکولین، پسرش، ماکسیم نیکولین، مدیر بعدی شد. ساختمان جدید سیرک فوق العاده زیبا است و هنوز هم آماده است تا بیش از 2000 نفر را به خانه بیاورد