شانگهای

فرداد پرواز

شانگهای بزرگ‌ترین شهر کشور چین و دومین شهر بزرگ جهان پس از توکیو است.این شهر یکی از مهم‌ترین بنادر چین به حساب می‌آید.شانگهای شبیه ترین شهر جهان به نیویورک است و همچنین باعث شده تا خیلی‌ها این شهر را نیویورک شرق بنامند. شانگهای قلب تپنده اقتصاد کشور چین است و می‌توان همه جای شهر از این مسئله مطمئن شد.


جاذبه های گردشگری


افق مرئی پودونگ

افق مرئی پودونگ منطقه ای در شانگهای در شرق رودخانه هوانگ پو است که به عنوان مرکز مالی و تجاری چین پدید آمده است. آسمان خراش های افق مرئی شامل نماد برج مروارید شرقی، مرکز تجاری جهانی شانگهای، ساختمان جین مائو و برج شانگهای است.


باغ یو یوآن

باغ یویوآن در شهر قدیمی شانگهای واقع شده است. این باغ در سال ۱۵۷۷ میلادی و در طول حکومت سلسله‌ی مینگ توسط یک کارمند رسمی دولتی ساخته شده است. همچنین این مجموعه در طول چند قرن گذشته چندین بار بازسازی شده است. آخرین بازسازی آن به سال ۱۹۶۱ بر می‌گردد. قدم زدن در باغ یو یوآن به شما فرصت می دهد تا نگاهی اجمالی به سبک زندگی در چین باستان بیاندازید. به علاوه اگر دنبال مکانی برای رفع خستگی پس از یک صبح شلوغ شهری هستید، این باغ می تواند یک گزینه ی بسیار عالی باشد.


برج تلویزیونی اورینتال پرل

برج تلویزیونی اورینتال پرل در ناحیه «پودونگ» شانگهای و در کناره رودخانه «هانگ‌پو» قرار گرفته است.

نمای برج تلویزیونی اورینتال پرل در شب به خاطر تعبیه چراغ های LED رنگارنگ، زیبا و چشم نواز است. ساخت آن نیز در سال ۱۹۹۱ آغاز شده و سرانجام در سال ۱۹۹۴ با ارتفاعی ۴۶۸ متری افتتاح گردید و تا سال ۲۰۰۷ بلندترین سازه چین محسوب می‌شد.


موزه شانگهای

موزه شانگهای موزه هنرهای باستانی چینی ، در میدان مردم در منطقه هانگپوی شانگهای در کشور چین واقع شده است. این موزه در سال 1952 تاسیس شد و برای اولین بار در محل سابق خود در باشگاه اسپریس به روی عموم گشوده شد . در سال 1992 ، دولت شانگهای ، یک قطعه زمین در مکان کنونی به آن اختصاص داد. ساخت و ساز ساختمان فعلی در سال 1993 آغاز و در سال 1996 افتتاح شد موزه شانگهای فعلی 29.5 متر ارتفاع در پنج طبقه و مساحت آن 39،200 متر مربع می باشد که توسط معمار محلی طراحی شده است.


خیابان نانجینگ

بهترین و معروف ترین خیابان در کل کشور چین است . این خیابان از اوایل قرن بیستم شکل گرفته است . خیابان نانجینگ ، انواع و اقسام دسته های مختلف مغازه های مختلف را در خود جای داده است ، این مغازه ها برخی عمر چند صد ساله دارند و برخی مال های بزرگ و مدرن هستند. خیابان نانجینگ ، در عصر امروز ، با وجود داشتن رقیبان سرسخت مختلف و قدر در گوشه و کنار شهر شانگهای نه تنها هنوز از میدان به در نشده است بلکه هر روز پر رونق تر و موفق تر عمل می کند.