توریسم مرگ - معروف ترین قبرستان ها و خانه های درگذشتگان برای بازدید

اشخاص مشهور نه تنها در طول زندگی خود نگاه ها را به دنبال خود می کشند، بلکه پس از مرگ نیز آرامگاه آن ها همچنان توجه مردم را به خود جلب می کند. عاشقان موسیقی همچنان بر سر مزار مایکل جکسون می روند و یاد او را گرامی می دارند. با 2Safar همراه شوید تا قبرستان ها و خانه های معروف و مورد توجه توریست ها را بشناسید. شاید در یکی از سفرهای آینده شما نیز مایل باشید به یکی از این مکان ها سر بزنید و از آرامگاه خواننده ی مورد علاقه تان که از دنیا رفته است دیدن کنید.

1. آرامگاه مایکل جکسون – گلندال، لس آنجلس

یکی از اسطوره های تاریخ سینما، مایکل جکسون در قبرستان گلندال خاک شده است. 25 ژوئن هر سال مراسم یادبودی خصوصی برای بزرگداشت یاد این خواننده ی فقید برگزار می شود. طرفداران موسیقی پاپ که روزگاری در کنسرت های مایکل جکسون در سرتاسر دنیا با شوقی وصف ناپذیر شرکت می کردند، امروزه نیز خواننده ی محبوب خود را از یاد نبرده اند و آرامگاه او تبدیل به یکی از نقاط توریستی شهر لس آنجلس شده است.

2safar

2. محل زندگی الویس پریسلی – گریس لند، ممفیس، تنسی

عمارت گریس لند به مساحت 60 هزار متر که روزگاری محل زندگی الویس پریسلی، خواننده و هنرپیشه ی فقید بوده است، امروزه به محل بازدید توریست ها از سرتاسر دنیا تبدیل شده است. اتاق نشیمن، اتاق موسیقی و اتاق معروف جنگلی الویس در کنار آبشار داخل ساختمان و باغ مدیتیشن این خواننده ی معروف سال ها پس از مرگ او همچنان مورد علاقه و توجه علاقه مندان قرار دارد.

2safar

3. آرامگاه جیم ماریسون – قبرستان پر لاشز، پاریس

جیم ماریسون در سن 27 سالگی در گذشته و آرامگاه او در قبرستان پرلاشز در شرق پاریس قرار دارد. این قبرستان از محبوب ترین جذابیت های توریستی پاریس محسوب می شود. روزانه صد ها نفر بازدید کننده با حضور در این قبرستان به ماریسون، شوپن، ادیت پیاف و اسکار وایلد ادای احترام می کنند. جا دارد یادی هم بکنیم از صادق هدایت و غلامحسین ساعدی دو نویسنده مشهور ایرانی که در این قبرستان آرمیده اند.

2safar

4. جان لنون – سنترال پارک، نیویورک

مزار لنون هیچ سنگ قبری ندارد و حتی محل دفن و مکان خاکستر او همچنان یک معما باقی مانده است. با این وجود طرفداران بی شمار او مراسم یادبودش را در سنترال پارک نیویورک و مزارع یادبود توت فرنگی این پارک برگزار می کنند. این زمین به لنون اختصاص داده شده است. در سالروز تولد لنون در 9 اکتبر طرفداران او از سرتاسر دنیا برای گرامیداشت این مرد بزرگ گروه بیتل ها در سنترال پارک جمع می شوند.

2safar

5. کرت کابین – ابردین، واشنگتن

ترانه های بیمناک او برای یک نسل در اوایل دهه ی 1990 خاطره انگیز بود و طرفداران او همچنان به مرد شماره یک نیروانا با حضور در شهر زادگاه او ابردین در ایالت واشنگتن ادای احترام می کنند. هیچ آرامگاه رسمی برای او وجود ندارد اما اولین خانه ی کرت به نام رودخانه ی ویشگاه، جایی که بخشی از خاکسترهای جنازه ی او پخش شده است و تابلوی" به ابردین خوش آمدید" درکنار جاده جز مکان هایی هستند که هواداران این موسیقی دان یاد او را در آن ها گرامی می دارند.

2safar