توریست های غربی در میدان مغناطیسی ایران

فرداد پرواز

20 خرداد 1396


روزنامه گاردین در جدیدترین گزارش خود به وضعیت گردشگری ایران پرداخته است.

روزنامه گاردین در جدیدترین گزارش خود به وضعیت گردشگری ایران پرداخته و اعلام کرده با افزایش تعداد بازدیدکنندگان از کشور در کنار افزایش ورود برندهای هتل های زنجیره ای، ایران در حال بهبود وضعیت گردشگری خود است. «اما گراهام هریسون» نویسنده این گزارش که بازدید خود را از اصفهان شرح داده، به تلاش ها برای بهبود تصویر ایران در میان توریست های غربی اشاره کرده است.

انتخاب مجدد روحانی و مزایای آن برای گردشگری

این نویسنده در گزارش خود به نقش گردشگری در اقتصاد اشاره می کند و از قول یک طلبه اصفهانی می نویسد، «گردشگری علاوه بر درآمد، چهره بین المللی مثبت تری برای ایران به همراه می آورد. من فکر می کنم از لحظه ای که خارجی ها پا به ایران بگذارند، آن را کاملا متفاوت از چیزی که انتظار داشتند، خواهند یافت و ذهنیت آنها وقتی با مردم حرف بزنند، تغییر خواهد کرد.» به گزارش گاردین، محمدرضا زمانی همچنین به تشریح سنت هایی همچون ازدواج برای گروهی از گردشگران ایتالیایی می پردازد و در مورد باورهای مذهبی با گردشگران وارد بحث می شود.

این گزارش ادامه می دهد: رئیس جمهوری اعتدال گرای ایران، حسن روحانی، با برجام که به تحریم های هسته ای پایان داد، موجب اعتبار ایران و دولت خود و توسعه روابط با جهان شده و به دنبال احیای سرمایه گذاری خارجی است. گاردین در ادامه با تاکید بر انتخاب مجدد روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، معتقد است که سیاست های وی از سوی مردم ایران مورد تایید قرار گرفته است و برای بسیاری از ایرانیان سیل رو به رشد گردشگران خارجی که مجهز به کتابچه های راهنما و مونوپاد سلفی هستند، یکی از آشکارترین نشانه های تغییر است.


http://www.donyayesafar.com