تورهای اروپایی در انتظار ترافیک هتل های نصف جهان

فرداد پرواز

05 مهر 1396


ایران آنلاین، به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در ضیافت نهار با رئیس مجلس نمایندگان بلژیک به بیان ویژگی های اصفهان پرداخت و اظهار کرد: اصفهان بزرگترین استان مرکزی ایران با ۵ میلیون نفر جمعیت و صد هزار متر مربع مساحت است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه صنایع بزرگ فولاد، پتروشیمی و ... در اصفهان مستقر هستند، افزود: اصفهان صنعتی ترین و اقتصادی ترین استان و بعد از تهران دانشگاهی ترین استان کشور است.

زرگرپور ،از اعلام آمادگی استان اصفهان برای برقراری ارتباط با یکی از استان های همتراز در بلژیک خبرداد.

وی با بیان اینکه شهر اصفهان جزء ۱۰ شهر دیدنی جهان است و از ۸۶ کشور دنیا به این شهر سفر می کنند، افزود: هم اکنون ۳۵۰ هزار توریست خارجی عمدتا از فرانسه و آلمان به اصفهان سفر می کنند که براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در سال های آینده به یک میلیون نفر خواهند رسید و برنامه ریزی شده است که تعداد توریست های داخلی از ۴ میلیون به ۱۰ میلیون برسد.

استاندار اصفهان، با بیان اینکه ۳۹ هتل در حال ساخت است، افزود: بازار گردشکری در اصفهان بسیار گرم است و تورهای اروپایی در انتظار ترافیک هتل های بزرگ اصفهان هستند و تقریبا تمامی مقامات خارجی در سفر به ایران از اصفهان بازدید می کنند.

زرگرپور سرمایه گذاری در بخش گردشگری را پرسود خواند و افزود: پیش بینی های لازم برای آینده گردشگری استان صورت گرفته است.

وی افزود: افزایش توریست در بازسازی آثار تاریخی موثر است، ولی دولت نیز بودجه ای را برای این منظور در نظر گرفته است و در حال حاضر ۲۵۰ اثر تاریخی ،در حال تعمیر و بازسازی هستند.

وی با بیان اینکه اصفهان در حال دو برابر کردن ظرفیت فرودگاه خود است، افزود: پروژه قطار سریع السیر تهران- اصفهان نیز با ۴ میلیارد یورو در حال پیگیری است.

زرگرپور خاطر نشان کرد: پس از برجام ۲.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در اصفهان صورت گرفته است و تاکنون ۱۲۰ گروه اقتصادی بلند پایه به اصفهان سفر کرده اند.

استاندار اصفهان با اشاره به دیدارهای رئیس مجلس بلژیک، در تهران خطاب به وی اظهار کرد: در مواضع شما در این دیدارها بر برجام و پایبندی طرف های قرارداد تاکید شده بود و امیدوارم که این سفر در ارتباطات دو کشور موثر باشد.


http://tnews.ir