توجه به بوم گردی اولویت اصلی صنعت گردشگری یزد است

فرداد پرواز

4 آبان 1396


یزد، اصفهان و فارس سه ضلع مثلث گردشگری ایران را تشکیل می دهند ، بسیاری از گردشگران خارجی در سفر به ایران این سه استان تاریخی و فرهنگی را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند.

این موضوع مرهون وجود ویژگی های ارزنده تاریخی و به یادگار گذاشتن بناهایی ماندگار توسط مردمان سخت کوش این دیار است که سبب شد تا مسئولان استان توجه به صنعت گردشگری را به عنوان یکی از اولویت ها و محورهای توسعه یزد بیش از پیش مورد نظر قرار دهند.

سیدمحمد میرمحمدی استاندار یزد بهمن 1395 در دومین نشست منطقه‌ای مثلث طلایی گردشگری کشور گفته بود: صنعت گردشگری یکی از محورهای هشت ‌گانه اولویت ‌های استان است، مثلث گردشگری نیز،کمک بسیاری به هم ‌افزایی استانی و تلاش برای رفع موانع خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، بیشتر گردشگران خارجی در ایران و به تبع آن در یزد ،گردشگران تاریخی هستند که در مدت حضور در کشورمان بیشتر به بازدید مکان ها و بناهای تاریخی و خشت و گلی می پردازند و از مشاهده بادگیرها و قناتها به وجد می آیند، چرا که این آثار نشان از خلاقیت ، ابتکار و سخت کوشی مردمان این دیار کهن دارد.

اغلب این گردشگران،مکان های سنتی و اقامتگاه هایی را که زندگی مردم سالیان دور تداعی می کند، برای استراحت ترجیح می دهند و بر این اساس،سفری لذت بخش و ماندگارتر را برای خود رقم می زنند.

توجه به اقامتگاه های بوم گردی مدتی است که به عنوان یکی از مهمترین اولویت های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد در دستور کار قرار گرفته است.


http://www.irna.ir