تمایل هتلداران برای بهره برداری از خانه های تاریخی

فرداد پرواز

28 بهمن 1395


به گزارش صابتا؛ علی معین زاده اظهار کرد: بناهای تاریخی احیا شده که در قالب خدمات پذیرایی و اقامتی در دست بهره برداری هستند، ظرفیت بالای خود برای جذب گردشگر و مسافر را نشان داده اند، اما اکنون استقبال قابل توجهی از این بناها نمی بینیم.

این فعال گردشگری افزود: جامعه هتلداری ایران در تمام استان ها و خصوصا شهرهایی که تعدد بناها و وسعت بافت های تاریخی در آن ها بیشتر است، ظرفیت خوبی برای بهره برداری از بناهای تاریخی و ایجاد مراکز جدید اقامتی و پذیرایی دارد.

رئیس انجمن هتلداران استان کرمان تاکید کرد: ایجاد یک ارتباط دو سویه و پویا با نهادهای حاکمیتی در عرصه ای مانند صندوق احیا و تسهیل شرایط واگذاری بناهای تاریخی به جامعه هتلداران با توجه به سابقه و تخصصی، که در این مجموعه وجود دارد، قطعا هم به نفع فعالان هتلداری کشور است، هم به نفع میراث فرهنگی و هم صنعت گردشگری.

علی معین زاده در پایان خاطرنشان کرد: به هر حال کاملا مشهود است که بناهای تاریخی در صورت احیای صحیح یک مزیت بزرگ برای گردشگری ایران هستند و فعالان این صنعت به این امر آگاهی دارند. بنابراین قطعا تمایل برای ورود به این عرصه وجود دارد که نیازمند ایجاد یک بستر مناسب برای همکاری های گسترده است.


http://www.donyayesafar.com