تلاش برای فراهم کردن گردشگری ارزان قیمت

فرداد پرواز

08 اسفند 1395


محسن طلایی در گفت و گو با ایسنا، افزود: برنامه ای را برای عملیاتی کردن گردشگری ارزان قیمت تدوین کرده ایم و وظایف هر یک از دستگاه ها در این زمینه پیش بینی شده است و با همکاری دستگاه ها نهایی می شود. این کار در واقع موجب جلوگیری از موازی کاری می شود.

وی با اشاره به نقش مسعود سلطانی فر - وزیر ورزش و جوانان - در عملیاتی کردن گردشگری ارزان قیمت جوانان گفت: با توجه به آنکه او پیش از این رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود، به ما در زمینه گردشگری ارزان قیمت کمک زیادی کرده است.

مدیرکل طرح های ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه دو هزینه برای گردشگران مهم است اظهار کرد: هزینه اقامت و وسیله سفر باعث افزایش هزینه های گردشگران می شود بنابراین تلاش کرده ایم در جهت کاهش این هزینه ها اقدام کنیم. در واقع گردشگران جوان در دنیا کمتر با هواپیما سفر می کنند و معمولا از وسایل حمل و نقل ارزان قیمت مانند وسایل حمل و نقل عمومی بهره می برند،علاوه بر آن تلاش می کنند برای اقامت از کمپ ها استفاده کنند.

طلایی در پایان گفت: در دنیا تلاش شده است برای اقامت و وسیله سفر گردشگران تمهیداتی اندیشیده شود بنابراین کوشش می کنیم ظرفیت های روستاها را برای پذیرش گردشگر افزایش دهیم علاوه بر آن شهرداری ها و دستگاه های متولی می توانند به توسعه کمپ ها در مناطق طبیعی و تاریخی اقدام کنند که از امنیت کافی برخوردار باشد و مسافران جوان بتوانند احتیاجات اولیه خود را در این مکان ها برآورده کنند.


http://www.donyayesafar.com