تفاهم وزارت راه و میراث فرهنگی برای حفظ بافت های تاریخی

فرداد پرواز

26 مهر 1396


وزارت راه و شهرسازی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای حفاظت، مرمت و احیای بافت های تاریخی تفاهمنامه همکاری های مشترک امضا کردند.

به گزارش ایرنا، این تفاهمنامه روز سه شنبه به امضای عباس آخوندی،وزیرراه وشهرسازی و علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رسید.

ایجاد همکاری‌های مشترک در زمینه سیاستگذاری، برنامه‌ریزی مدیریت یکپارچه و اجرای برنامه‌‌های حفاظت، مرمت و احیای بافت‌ها و محدوده‌های تاریخی شهری، بازآفرینی محدوده‌ها و محله‌های هدف برنامه‌های احیا، بهسازی و نوسازی شهری از مهم ترین اهداف امضای این تفاهمنامه است.

بهره‌مندی و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های برای نظام مدیریت «حفاظت از بافت‌های تاریخی شهرها» و تقویت فرصت‌های شغلی از طریق ارتقای صنایع دستی و گردشگری، ایجاد هماهنگی و همکاری بین دستگاه‌های اجرایی،به منظور برنامه ‌ریزی، تصمیم‌ گیری و نحوه اقدام در محدوده‌های مورد نظر از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

همچنین تفاهمنامه دیگری بین شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران به نمایندگی هوشنگ عشایری، معاونت معماری و شهرسازی و دبیرخانه شورایعالی معماری و شهرسازی ایران به نمایندگی محمد سعید ایزدی و معاونت امور استان‏های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران،به نمایندگی علی دارابی در وزارت راه وشهرسازی به امضا رسید.


http://www.irna.ir