30تفاهم‌نامه ارمغان برجام برای گردشگری سمنان

فرداد پرواز

4اسفند1395


استاندار سمنان با اشاره به نقش برجام در جذب سرمایه‌گذاران، گفت: استان سمنان در کمتر از یک‌سال گذشته تنها در حوزه گردشگری 30 تفاهمنامه با سرمایه‌گذاران امضاء کرده است.

منطقه سمنان، محمدرضا خباز در جمع فعالان گردشگری و سازمان‌های مردم‌نهاد سمنان که با حضور زهرا احمدی‌پور، معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برگزار شد، اظهار کرد: برجام سبب شد که سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی با اعتماد و اطمینان بیشتری، سرمایه‌گذاری کنند.

وی با اشاره به برگزاری سه همایش سرمایه‌گذاری طی یک سال اخیر در استان سمنان، افزود: در نخستین همایش سرمایه‌گذاری استان که اسفند برگزار شد 20 تفاهمنامه در حوزه گردشگری این استان به ارزش 970 میلیون تومان منعقد شد.

این مقام ارشد اجرایی سمنان با بیان اینکه 10 تفاهم‌نامه دیگر نیز در حوزه گردشگری و در همایش‌های بعدی سرمایه‌گذاری امضاء شد، تصریح کرد: 13 تفاهم‌نامه در بخش احداث مجتمع‌های گردشگری، سه تفاهم‌نامه در حوزه گردشگری سلامت، 12 تفاهم‌نامه در بخش تجهیز و تکمیل پروژه‌های زیرساختی گردشگری، یک تفاهم‌نامه در حوزه تکمیل و احداث مجمع‌های بین‌راهی و… در این استان منعقد شده است.

وی این استقبال از پروژه‌های گردشگری را از نتایج و برکات برجام برشمرد و گفت: برجام سبب اقبال سرمایه‌گذارن به حوزه‌های مرتبط با گردشگری شد.


http://tnews.ir